Резултати от 1 до 6 от общо 6

Връзка м/у 2 РС през интернет

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    135
    #1

    Връзка м/у 2 РС през интернет

    Привет,

    имам домашно РС, БТК АДСЛ 512 безкрай, няма реално ИП или поне не е фиксирано (как е всъщност?).
    Имам и служебно което е с реално ИП обаче е зад разни рутери и файъруоли и почти всички портове освен 80 са затворени.
    Има ли някакъв начин да направя връзка м/у двете? Имам впредвид ремоте контрол + файл трансфер, или поне само файл трансфер. И разбира се да е достатъчно сигурно.

    10х

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,029
    #2

    Re: Връзка м/у 2 РС през интернет

    на въпроса как да стане статичен адреса ти...адреса може да не ти е статичен, но може да имаш статичен хост. погледни на www.dyndns.org и питай ако имаш въпроси. накратко сваляш програмка, и си регистрираш адреса от тип пешо.динднс.орг, който програмката автоматично ъпдейтва за да сочи винаги към текущото ти ип. така винаги от работата ще може да се връзваш към домашното пц на адрес пешо.динднс.орг.

    сега по другия въпрос има няколко вариянта да го направиш...

    на домашното пц можеш да пуснеш Remote Desktop, става от Control Panel->System->Remote. през него можеш да си мапнеш дисковете на отдалечения компютър като локални на текущия и да правиш трансфери. тази опция обаче е леко бъглива...
    аналогично можеш да пуснеш на домашното www.ultravnc.com. то е по-добро при кофти връзка, каквато е твоята (имаш малък ъплоуд канал). хубавото при него е, че има файл трансфер, а също и уеб интерфейс, т.е. не е нужно да имаш задължително клиентската програма за да се вържеш към домашното пц.(работи и под линукс)

    в обратната посока пускаш аналогичните програмки в работата и правиш SSH tunneling (потърси из форума как се прави това)
    това разбирасе ако можеш отвън да проникнеш до машина, която вижда работната ти станция. иначе трябва през определен период да се прави автоматично тунелинг-а.

  4. Moderator Аватара на periel
    Тук е от
    Jun 2006
    Мнения
    409
    #3

    Re: Връзка м/у 2 РС през интернет

    Само за файл трансфер Hamachi би трябвало да ти реши проблема.

  5. Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    338
    #4

    Re: Връзка м/у 2 РС през интернет

    Аз имам подобен проблем и го разреших по следния начин. Пуснах си Hamachi за да свържа двата компа, а за управление ползвам UltraVNC. Всичко работи перфектно, като при мен и двата компа не са с реални адреси.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,029
    #5

    Re: Връзка м/у 2 РС през интернет

    мдаа хамачи създава псевдо VPN, ако работи е удобно...

  7. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    856
    #6

    Re: Връзка м/у 2 РС през интернет

    пробваи www.logmein.com
    Аналогично на remote desкtop-a на ХР, но работи при всякакви ип-та

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. LG 32LX2R проблем след връзка през HDMI
    От kro1 във форум LG телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 09-12-11, 13:25
  2. Отговори: 6
    Последно: 27-12-06, 14:42
  3. Връзка с интернет
    От TopBG във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 4
    Последно: 04-04-05, 13:07
  4. Отговори: 2
    Последно: 01-04-04, 19:43
  5. Връзка с PC на GSM Samsung-c100 през infrared
    От adios във форум Общ - хардуер
    Отговори: 23
    Последно: 10-12-03, 20:10

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе