Резултати от 1 до 10 от общо 10

Проблем с рутер

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Живее в
    гр.София
    Мнения
    219
    #1

    Проблем с рутер

    Имам Linksys E2000.Когато спре тока, спира и Интернета.Настройките се запазват, но трябва да се ресетнат и да се въведат отново, за да тръгне Интернета.Става дума за безжичния интернет.Направо ми скъса нервите.Имате ли идея какъв може да е проблема?

  2.  
     
  3. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #2

    Отговор: Проблем с рутер

    Cisco (Linksys) E1200. Никакви грижи при спиране на тока. Всичко тръгва на автомат при възстановяването му. Интернета е на Мегалан.

  4. Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Живее в
    гр.София
    Мнения
    219
    #3

    Отговор: Проблем с рутер

    Цитат Първоначално публикувано от stenly Виж публикацията
    Cisco (Linksys) E1200. Никакви грижи при спиране на тока. Всичко тръгва на автомат при възстановяването му. Интернета е на Мегалан.
    Благодаря, но не се сещам как ми помага това!

  5. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #4

    Отговор: Проблем с рутер

    Цитат Първоначално публикувано от Caesar Виж публикацията
    Настройките се запазват, но трябва да се ресетнат и да се въведат отново, за да тръгне Интернета.
    кои точно настройки се запазват и как ги ресетваш? Дали само на един компютър го прави това или и на други?

  6. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #5

    Отговор: Проблем с рутер

    Моля, моя пост помага точно толкова колкото ти правилно си задал въпроса си. Сега някой ще те попита как се вързва рутера ти към доставчика (PPPoE или по DHCP), когато се възстанови тока можеш ли да си пингнеш рутера и все едни такива въпроси които едва ли са важни.

  7. Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Живее в
    гр.София
    Мнения
    219
    #6

    Проблем с рутер

    Ами,запазват се всички настройки, които съм направил.Ресетвам го от менюто: дефолт сетингс.После въвеждам същите данни и рутера подкарва безжичния интернет.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Живее в
    гр.София
    Мнения
    219
    #7

    Проблем с рутер

    Stenly, познанията ми се простират до това,да направя стандартните настройки на рутера и да го подкарам.затова и задавам въпроса във форума.Ако по стар български обичай започнеш да ме убеждаваш как нищо не разбирам, по-добре модератора да изтрие темата, защото става безмислена.

    - - - Обновено - - -

    Цитат Първоначално публикувано от stenly Виж публикацията
    Моля, моя пост помага точно толкова колкото ти правилно си задал въпроса си. Сега някой ще те попита как се вързва рутера ти към доставчика (PPPoE или по DHCP), когато се възстанови тока можеш ли да си пингнеш рутера и все едни такива въпроси които едва ли са важни.
    1.Рутера се връзва с доставчика по DHCP
    2.Компютъра, който е вързан за рутера има интернет, губи се само безжичната мрежа.

  10. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #8

    Отговор: Проблем с рутер

    Добре, това вече е добро начало. Ъпгрейдвал ли си фирмуера на рутера към по-нова версия ? Може да има някакъв софтуерен бъг и да не подкарва коректно безжичната мрежа. Няма логика жичната част да работи а безжичната да се еб@ва.

  11. Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Живее в
    гр.София
    Мнения
    219
    #9

    Отговор: Проблем с рутер

    Не съм ъпгрейдвал рутера, защото няма по-нова официална версия на софтуера.Къстъм версии не съм качвал, защото не съм сигурен, че няма да умре завинаги след като го флашна.Рутера работи много добре иначе.Имам 7 вързани устройства в къщи и не ми е давал ядове.Някъде четох, че за този модел процесора бил овърклокнат фабрично и понякога давал грешки, но това са форумни лакардии.

  12. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #10

    Отговор: Проблем с рутер

    Никой реномиран производител няма да си позволи да пусне в продажба нещо такова. Пробвай да промениш настройки на безжичната мрежа, честота, канал стандарти. Не се сещам за дурго за съжаление.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проблем с рутер
    От Caesar във форум Общ - хардуер
    Отговори: 9
    Последно: 16-12-12, 20:26
  2. Проблем с рутер DI-524 G2G
    От blue1 във форум Мобилни устройства
    Отговори: 1
    Последно: 16-05-12, 00:46
  3. Проблем с рутер
    От sasho1bs във форум Мобилни устройства
    Отговори: 11
    Последно: 18-12-11, 22:45
  4. Проблем с рутер
    От BatVez във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 20-05-10, 21:15
  5. Проблем с рутер!
    От NeRoX във форум Общ - софтуер
    Отговори: 7
    Последно: 04-01-10, 16:01

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе