Резултати от 1 до 13 от общо 13

Как да докарам интернет до мен?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    23
    #1

    Как да докарам интернет до мен?

    Предварително се извинявам ако бъркам раздела и ако звуча идиотски - абсолютен лаик съм.

    Въпросът е в следното - живея на вилата, до която няма прекаран нет, а мобилния на виваком, който ползвам в момента е ужасен.

    На 2.5км от мен се намира селото, където знам, че има антена. Доколкото помня беше кръгова, 8дб. Видимостта е пряка, като къщата ми е над въпросното село. По трасето няма хълмове, сгради или други препятствия. Когато включа уайърлеса на лаптопа понякога се хващат една-две чертички, но за връзка не може да стане и дума.

    Има ли вариант да си взема някаква антена, с която да мога да ползвам добър нет, без да се налага да купувам втора насочена антена на провайдера, че да ги разполагаме една срещу друга? Целта ми е да я поставя неподвижно на покрива, като от нея да захраня цялата къща с нет. Необходимо ли е да слагам и други устройства или антената е достатъчна за ползвам нета?

    И друго - при прекарване на инсталациите из къщата казах на майсторите да оставят кабели за интернет до двете спални и хола, като кутията, откъдето тръгват кабелите е на тавана - неотопляем, температурите са съизмерими с външните. Не знам видът на кабелите, но са с дължина сигурно над 10-на метра. Ако някак успея да докарам нета ще мога ли да ги използвам или ще трябва да мисля друго?

    Отново се извинявам за идиотските въпроси, но вече съвсем изнемогвам с тоя нет, пък и децата не се търпят.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #2

    Отговор: Как да докарам интернет до мен?

    насочена антена Andrew 25 db + router
    Този пост е редактиран от Mr.TECHNO; 03-02-13 в 16:54.

  4. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #3

    Отговор: Как да докарам интернет до мен?

    Един AirGrid също ще свърши работа. Иначе докараш ли си нета с антената до вас, от там нататък ти си преценяваш как се се разпространява в къщата(дали по кабел или безжично)

  5. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #4

    Отговор: Как да докарам интернет до мен?

    Ако искаш хубав нет на 2,5км извън населено място по безжично трасе задължително си сложи насочена антена с малък сървър на тавана - вече имаш изградена инсталация - за необходимото оборудване се обърни към провайдера - той ще свърши поо-голямата част от работата, от теб остава заплащането.... Качеството на интернета ще бъде като този в селото. Ако около теб и ма и други кандидати за интернет може да се договорите с тях за цената на оборудването или пък направо с провайдера - ти му осигуряваш терен и захранване, той на теб нет - останалите ще си плащат...

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    23
    #5

    Отговор: Как да докарам интернет до мен?

    Мерси много за съветите!
    Дотук разбрах, че ми трябва една насочена антена, на моя покрив. После, че кабелаците из къщи също могат да се ползват(те са едни сиви с 10-на разноцветни жила вътре). Обаче този сървър ме хвърля в тиквите... Не искам да използвам тавана за терен на провайдера, пък и там е отворено, студено - горещо, кой знае колко често ще се скапва. Не може ли без него?

    А самата антена, при положение, че неговата е кръгова, при това 8 дб, моята защо да е 15? Не трябва ли неговата да е със силен насочен сигнал? И да кажем я бодвам за единия от комините, който не се ползва - оттам до разпределителната кутия има сигурно 3-4 м. Четох из мненията тук, че дължината на кабела бил проблем, как да се оправя?

    Последно, търсих из нета тази Андрю 15 дб, обаче нищо не намерих. За сметка на това видях много други насочени антени из разни сайтове. Има ли значение каква е антената точно?

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #6

    Отговор: Как да докарам интернет до мен?

    Andrew Antennas | antennasystems.com
    даже според мен 25db ще ти трябват. - разстоянието е голямо.
    виж и реши - типа на антената е andrew ,затова не си намерил, но трябваше да ти кажа.

    http://wiki.robotz.com/index.php/Out...4-2.5_GHz_WiFi
    тази е идеална за теб.
    виж и долната - също е добра и по-лесна за монтаж, че и по-евтина.

  8.  
     
  9. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #7

    Отговор: Как да докарам интернет до мен?

    В твоя случай без допълнително активно устройство (сървър, рутер и др...) не мисля че ще стане при теб. Тая антена на покрива в какво ще я включиш? Проблема с дължината на кабела се преодолява именно чрез активно устройство.
    Потърси в нета за Nano Station - също ще ти свърши работа, но пак трябва да говориш с доставчика за необходимите параметри.

    Всъщност най-добре ще е да говориш първо с него и ако неговите варианти не те устройват тогава да търсиш други неща, но в крайна сметка така или иначе пак ще стигнеш до него...

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    23
    #8

    Отговор: Как да докарам интернет до мен?

    Говорих аз, от две години говоря с него. Все още чакам да измислел нещо. Какво имаш предвид с това къде ще я включвам антената? Нали затова питам, мислех, че кабелът от нея отива до кутията и оттам се разделя към три изхода из къщата. В единия вероятно ще си сложа рутера, за долния етаж.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #9

    Отговор: Как да докарам интернет до мен?

    Рутер-а се слага възможно най-близо до антената - т.е в кутията. После слагай ако искаш още рутери.

  12. Member Аватара на panevdd
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    753
    #10

    Отговор: Как да докарам интернет до мен?

    Както писаха по-горе - купуваш си един AirGrid M2 17x24 или по-добре - NanoStation M2 (има ги тук и тук). Сглобяването и свързването е лесно, а и устройството пристига с инструкция с картинки.
    Трябва ти обикновен LAN кабел (е, добре е да е нещо такова, но това си има и цена) - единия край на кабела се включва в устройството, а другия - в захранващия адаптер (включен е в комплекта с устройството). До 30-ина метра дължина на кабела няма да имаш проблеми (теоретично може и повече, при качествен кабел). Казваш, че кабелите, които имаш, излизат в кутия на тавана; при това положение имаш два варианта:
    1. Адаптера на устройството е на тавана, т. е., трябва ти електричество там.
    2. Адаптера е в някоя стая (близо до контакт), а на тавана правиш снаждане, за да удължиш кабела до комина (можеш да използваш такива букси). Аз на такива снаждания нямам доверие - при рязка промяна на температурата и при попадане на влага в буксата може да имаш проблеми с връзката.
    Ако ти трябва и безжична връзка в къщата, ще трябва да си закупиш и безжичен рутер.
    Имай предвид, че почти всички мрежови устройства разчитат на стабилно захранване, така, че е добре да си предвидиш някакъв UPS.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    23
    #11

    Отговор: Как да докарам интернет до мен?

    Тенкс, чудесно обяснено, точно като за дете идиотче :D

    Значи адаптера на антената остава на тавана, тъй като кабелите за осветлението на стаите върви по плочата и не е проблем да взема захранване от тях. От него до антената ЛАН кабела, не повече от 5 метра.

    Оттам как да пръсна сигнала по трите кабела, които слизат надолу? Това ли е със суичери, за които чета тук?

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #12

    Отговор: Как да докарам интернет до мен?

    Цитат Първоначално публикувано от единак Виж публикацията
    Тенкс, чудесно обяснено, точно като за дете идиотче :D

    Значи адаптера на антената остава на тавана, тъй като кабелите за осветлението на стаите върви по плочата и не е проблем да взема захранване от тях. От него до антената ЛАН кабела, не повече от 5 метра.

    Оттам как да пръсна сигнала по трите кабела, които слизат надолу? Това ли е със суичери, за които чета тук?
    AirGrid-a както и наностеиъна са устройства с "вграден сървър" Захранването на антената става по ЛАН кабела, така че не е проблем кабела до нея да е и 30 и повече метра. Също така не е проблем да се активира устройството в рутер режим и да раздава ИП-та с DHCP. Така, че може да стане точно със суитч, както си посочил...

  16. Member Аватара на panevdd
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    753
    #13

    Отговор: Как да докарам интернет до мен?

    Един обикновен switch ще ти свърши работа - в него включваш кабела от антената плюс трите кабела за стаите.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Интернет (Т)Груп - да нямаш интернет
    От Sletu във форум Черен списък
    Отговори: 19
    Последно: 14-11-09, 18:42
  2. Интернет
    От DENITO във форум Общ - софтуер
    Отговори: 4
    Последно: 24-11-07, 22:30
  3. Интернет
    От Sunny във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 5
    Последно: 07-01-07, 22:13
  4. Интернет
    От 666 във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 3
    Последно: 04-04-05, 17:27
  5. Интернет
    От bursi във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 2
    Последно: 01-11-04, 22:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе