Резултати от 1 до 10 от общо 10

Помощ при избор на рутър

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    10
    #1

    Помощ при избор на рутър

    Здравейте, колеги!
    Предстои ми покупка на рутер за приятелката ми. Бюджетът е до 60, максимум до 70 лв. Ще се използва нормално - браузване в интернет, понякога сваляне на някой филм, нищо много натоварващо. Важно е да е надежден/безпроблемен, т.е. да не се налага постоянно да се рестартира, устройствата да се reconnect-ват, т.к. хората които ще го използват не са особено технически грамотни. След кратък research се спрях TP-LINK TL-WR841ND, защото преобладават добри мнения за него. Някой може ли да сподели впечатления? И съответно да каже отговаря ли на критериите ми? Другият вариант, който ми препоръчаха е TP-LINK TL-WR740N, но за него четох поляризирани мнения и общо взето преобладаваше, че за тези пари няма много какво да се иска. А аз не искам кой знае какво, просто интернета да върви. Вкъщи съм от 3-4 години с d-link dir 300 и е безпроблемен, но не съм сигурен дали просто не извадих късмет с читава партида. Принципно съм отворен към всякакви предложения. Благодаря предварително!

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    Отговор: Помощ при избор на рутър

    740 е по-простият, но по-безпроблемен

  4. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #3

    Отговор: Помощ при избор на рутър

    Само да вмъкна, че свалянето на някой филм през торент клиент ( който прави едновременно много връзки ), за рутерите си е предизвикателство. Всичко в един рутер е важно (стандарт на свързване a/g/n, честота на процесорa, рам памет).
    Този пост е редактиран от stenly; 11-12-13 в 08:57.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    10
    #4

    Отговор: Помощ при избор на рутър

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    740 е по-простият, но по-безпроблемен
    Значи считате, че 740 е по-сигурният избор. Смятате ли, че ако за него се закачат 2 лаптопа има шанс да прегрява, дискънектва, защото четох мнения, че често прегрявал този модел при малко по-голямо натоварване и изхвърлял потребители. При мен проблема не е толкова в парите, колкото във времето, защото в случай на проблеми, няма да имам възможност да ходя до сервизи и да чакам да го оправят.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #5

    Отговор: Помощ при избор на рутър

    в последно време имам много проблеми със wr-740 / 741n
    ( разликата между двата е сменяемата антена )
    но ако си ентусиаст , да сложиш OpenWRT firmware -аз съм доволен засега от него, но според мен TL-WR841ND е по-добрият.
    Този пост е редактиран от Mr.TECHNO; 11-12-13 в 11:19.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    10
    #6

    Отговор: Помощ при избор на рутър

    Други евентуални модели, които ми попаднаха след публикуване на темата снощи са d-link dir 615 (моят dir-300 изглежда по същия начин външно, а не както изглеждат другите дир-300, единствената разлика с 615 е в надписа) и Linksys Е900, ако имате впечатления от тях, моля да го споделите . Благодаря предварително!

  8.  
     
  9. Member Аватара на Shienar
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    460
    #7

    Отговор: Помощ при избор на рутър

    Предложение - щом старият ти рутер е безпроблемен и знаеш, че работи добре, защо не го преместиш при приятелката си, а за себе си да потърсиш друг? Или искаш рутера да бъде подарък и трябва задължително да е нов?

  10. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #8

    Отговор: Помощ при избор на рутър

    740 доста грее, така е, но ако не е покрит отгоре, а отдолу върху мека настилка и/или съвсем без вентилация, не бих казал, че е по-капризен от други

    казвам, че е по-добър от 841/2, защото от известно време имам 842 (разликата е наличието на USB), който се "задръства" и трябва да се рестартира на няколко дни. когато седи върху баса на колоните ми (Creative 7.1) причинява зверски смущения (паразитно тупкане/пулсиране) в центъра, което е заради wifi. не се повлия от избор на канал или регион, така че бях принуден да го отдалеча на 20-30см. не знам ако го флашна с WRT дали ще се оправи, не ми се занимава

    от Е900 имам впечатления само от едно място, и те изобщо не са ласкави. много слаб wifi, не може да пробие 3 тухлени стени, независимо от избор на канал

    и преди бях написал, че досега май най-доволен съм останал от стария си верен Edimax, който махнах, за да сложа настоящия 842.. на моменти се изкушавам да го върна в употреба заради непоклатимата му стабилност

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #9

    Отговор: Помощ при избор на рутър

    Бях в къщи 2г. с D-Link Dir300. Отлични впечатления. После минах заради N на TL-WR1043ND . Върховият им модел. И с него изкарах към 2г. През лятото след една светкавица изгоря и допълнителната защитата на Лан кабела и WAN порта. Нямах време да търся нов такъв и взех TL-WR841ND. Смело мога да кажа, че се справя вече 6 месеца дори по-добре от върховия за фирмата модел. Вързани към него са - LAN - 1 РС, WLAN - 1 НТРС, 2 лаптопа, 1 таблет, 2 телефона, 1 Kindle четец. Нито едно забиване не съм имал и за двата модела, а с TL-WR841ND дори се подобри връзката в отдалечените стаи на къщата и ми се струва по-хладен от 1043-та. Аз лично съм много доволен от TL-WR841ND. За това купих още един и за квартирата на дъщерята, която замина в Пловдив студентка. И при нея няма никакви проблеми. Наскоро дори го имаше на промоция ("черен петък" в Емаг) към 25 лева. Сега там видях, че е 38.49лв.
    Този пост е редактиран от VanDan; 11-12-13 в 12:03.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    10
    #10

    Отговор: Помощ при избор на рутър

    Здравейте! Благодаря на всички за отговорите! Решено е, ще поръчам тези дни 841ND. След след като го инсталирам в края на месеца, ще споделя впечатления създавал ли е проблеми. Ако има такива, ще направя, както колегата Shienar предложи - ще й дам моя, а новия ще го взема при мен. Не се бях сещал за това . Има ли според вас някакво значение откъде ще го поръчам? (Дано само не нарушавам правилата на форума) В emag ме изкушават с цена 39 лв., но не знам да не са някоя дефектна партида :D. Иначе в в пазарувай.ком препоръчват псплус.бг, като коректен магазин. Благодаря още един път и поздрави!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Помощ при избор на LED TV
    От landor във форум Телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 02-02-15, 13:47
  2. Помощ за избор на сателитен приемник / FAQ - избор, препоръки
    От hristoslav2 във форум Сателитни, кабелни и ефирни приемници
    Отговори: 2
    Последно: 30-10-13, 19:31
  3. Помощ при избор на ТВ
    От trendata във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 16-01-12, 13:29
  4. Купувам неработещ WI-FI рутър
    От LZ4 във форум Купува
    Отговори: 3
    Последно: 24-03-11, 14:13
  5. Отговори: 18
    Последно: 16-07-04, 12:42

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе