Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 16

Firmware за Linksys EA6900!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    34
    #1

    Firmware за Linksys EA6900!

    Здравейте,

    От няколко месеца ползвам този рутер, но имам чувството, че WiFi сигналът му е много по-слаб от предишният ми WRT54GL! Старият рутер поддържаше firmwate на Openwrt и DD-WRT и там можех да регулирам силата на излъчване на антените.
    В оригиналният firmware на EA6900 няма подобна опция, а firm's на Openwrt и DD-WRT не мога да намеря.
    Та въпросът ми към спецовете с областта, има ли поддръжка Openwrt и DD-WRT за EA6900 и къде може да се изтегли някакъв firm?
    Благодаря!

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #2

    Отговор: Firmware за Linksys EA6900!

    Цитат Първоначално публикувано от DStefanov Виж публикацията
    Здравейте,

    От няколко месеца ползвам този рутер, но имам чувството, че WiFi сигналът му е много по-слаб от предишният ми WRT54GL! Старият рутер поддържаше firmwate на Openwrt и DD-WRT и там можех да регулирам силата на излъчване на антените.
    В оригиналният firmware на EA6900 няма подобна опция, а firm's на Openwrt и DD-WRT не мога да намеря.
    Та въпросът ми към спецовете с областта, има ли поддръжка Openwrt и DD-WRT за EA6900 и къде може да се изтегли някакъв firm?
    Благодаря!
    При положение, че искаш да слагаш OpenWRT си взел куц рутер. Най малкото, че не е с atheros чип...
    Иначе някъде в менюто може да има опция на сила на сигнала в приценти. Но по принцип по дефаулт са на 100%
    С ъпдейт на Firmware (оригинален) нищо няма да постигнеш, ако няма опция за регулиране на силата на сигнала. Варианта е да пробваш с различни държави, но и там няма гаранция...
    А иначе дори и да пуснат open и друг WRT firmware, модела си е рискован за ъпдейт...

  4. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #3

    Отговор: Firmware за Linksys EA6900!

    Ако го е сложил на България , нищо чудно че "хвърля" по-малко - лично го изпитах с един "тъп" линк 1043 .Добре че познат ме подсети да провя на коя държава е , че щях да го връщам - разликата в обхвата с избор примерно на "USA" е сигурно два пъти .

  5. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #4

    Отговор: Firmware за Linksys EA6900!

    Тъп линк ама е къде къде пред този горе и като обхват и като кустюмизация.... Кеф ти OpenWrt, кеф ти DDWrt

  6. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    34
    #5

    Отговор: Firmware за Linksys EA6900!

    Цитат Първоначално публикувано от glowndark Виж публикацията
    При положение, че искаш да слагаш OpenWRT си взел куц рутер. Най малкото, че не е с atheros чип...
    Иначе някъде в менюто може да има опция на сила на сигнала в приценти. Но по принцип по дефаулт са на 100%
    С ъпдейт на Firmware (оригинален) нищо няма да постигнеш, ако няма опция за регулиране на силата на сигнала. Варианта е да пробваш с различни държави, но и там няма гаранция...
    А иначе дори и да пуснат open и друг WRT firmware, модела си е рискован за ъпдейт...
    Благодаря за отговора колега! Никога не съм имал оплаквания от тази марка и съм останал с убеждението, че като взимам висок клас рутер няма да имам такива проблеми, но.....!!!
    Дадох една торба пари и очевидно не съм удоволетворен.....незнам дали ако го сменя с WRT1900AC, ще остана доволен и ще мога да сменям фърма.

    Ако го е сложил на България , нищо чудно че "хвърля" по-малко - лично го изпитах с един "тъп" линк 1043 .Добре че познат ме подсети да провя на коя държава е , че щях да го връщам - разликата в обхвата с избор примерно на "USA" е сигурно два пъти .
    Вероятно съм го сложил на България, но как да проверя това? И как да сменя на друга Държава? Сега се рових 10минути в менютата опция по опция и не открих от къде може да се смени Държавата. Намерих само опция за смяна на канала, който също не съм опитвал да сменя! Ще съм задължен, ако бутнеш едно рамо. Благодаря!

    п.с. Вероятно нямаш в предвид Time Zone!?! Сега в момента е на +2.00 hour South Africa! София няма, но има Гърция, Украйна, Турция....
    Този пост е редактиран от DStefanov; 10-11-14 в 10:35.

  7. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #6

    Отговор: Firmware за Linksys EA6900!

    Не е таим зоне. Може да пробваш да дадеш ресет и после при конфигурацията ако има опция ще те пита за държава...
    Извън про продуктите които ползвам ubuquiti и mikrotic ползвам само tplink-ове и съм доволен. Просто взимам това което ми е необходимо в зависимост от конкретната ситуация и нямам проблеми...

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    34
    #7

    Отговор: Firmware за Linksys EA6900!

    Цитат Първоначално публикувано от glowndark Виж публикацията
    Не е таим зоне. Може да пробваш да дадеш ресет и после при конфигурацията ако има опция ще те пита за държава...
    Извън про продуктите които ползвам ubuquiti и mikrotic ползвам само tplink-ове и съм доволен. Просто взимам това което ми е необходимо в зависимост от конкретната ситуация и нямам проблеми...
    Преди малко опитах reset, но за съжаление този "висок" клас рутер няма регион, Държава или каквато и да било подобна настройка!
    Мисля, че ще се ориентирам към друга марка! Не мислех, че ще остана някога разочарован от Linksys!
    В интерес на истината рутера си е добър и нямам други проблеми, каквиот и да е, НО...с това слабо WiFi направо е изключително дразнещо за рутер от този клас!
    Благодаря за помощта!

  10. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    34
    #8

    Отговор: Firmware за Linksys EA6900!

    С хиляда зора, четене в чужди форуми и проби, най-после успях да намеря firmware на DD-WRT за EA6900!
    Сега WiFi сигнала е в пъти по-силен! т.е проблемът за който писах вече не съществува, за което съм много щастлив. Тук има регион и той е по подразбиране United States. Има много екстри този фърм. Показва температура на процесора, показва 2 ядра и честота и всякакви глезотии. Няма нищо общо с оригиналният. Обаче това, което ми направи впечатление е, че при ъпгрейт на новият фърм. ми смени MAC адреса?!?!? Това не е проблем, защото се обадих на доставчика и веднага въведоха новият MAC. Сега всичко е ОК, но все пак това ме дразни. Ако реша да върна старият фърм. ще трябва пак да се обаждам.
    Имате ли някакво обяснение?

  11. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #9

    Отговор: Firmware за Linksys EA6900!

    Цитат Първоначално публикувано от DStefanov Виж публикацията
    С хиляда зора, четене в чужди форуми и проби, най-после успях да намеря firmware на DD-WRT за EA6900!
    Сега WiFi сигнала е в пъти по-силен! т.е проблемът за който писах вече не съществува, за което съм много щастлив. Тук има регион и той е по подразбиране United States. Има много екстри този фърм. Показва температура на процесора, показва 2 ядра и честота и всякакви глезотии. Няма нищо общо с оригиналният. Обаче това, което ми направи впечатление е, че при ъпгрейт на новият фърм. ми смени MAC адреса?!?!? Това не е проблем, защото се обадих на доставчика и веднага въведоха новият MAC. Сега всичко е ОК, но все пак това ме дразни. Ако реша да върна старият фърм. ще трябва пак да се обаждам.
    Имате ли някакво обяснение?
    Запиши си сегашния МАК адрес, и ако се наложи го клонираи после. Незнам защо си мисля, обаче че няма да може да се върнеш назад освен през "серийния порт"...
    Можеш ли да ми кажеш на колко Db ти работи рутера?

  12. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    34
    #10

    Отговор: Firmware за Linksys EA6900!

    Можеш ли да ми кажеш на колко Db ти работи рутера?
    Вероятно за децибели говориш, но незнам как да проверя това! Дай малко насока точно за какво става въпрос, моля! А, иначе да записах ти този MAC, но малко тъпо с това че го смени...Ще го преживея!

    Имам още няколко проблема, които не мога да реша за сега, но опитвам! Единият, е че преди бях закачил преносим хард диск на USB порта на рутера и можех да обменям информация с него през FTP клиент /CuteFTP 9/, а сега нестава. Никъде в този фирм. не ми показва къде се намира IP-то на FTP сървъра и съответно не мога да достигна до него. Дава само порт 21 и толкова....
    И другият проблем е, че преди закаченият хард на рутера го ползвах като медя сървър и си фледах на TV-то филми от него, сега не мога да го докарам тоя медия сървър. Но ще рова и чета в нета. Сигурен съм, че фърма ги поддържа тия неща, защото има изключително много опции. просто аз не го познавам още и не мога да конфигурирам.
    Поздрави!
    Този пост е редактиран от DStefanov; 17-11-14 в 13:58.

  13. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #11

    Отговор: Firmware за Linksys EA6900!

    Цитат Първоначално публикувано от DStefanov Виж публикацията
    Вероятно за децибели говориш, но незнам как да проверя това! Дай малко насока точно за какво става въпрос, моля! А, иначе да записах ти този MAC, но малко тъпо с това че го смени...Ще го преживея!

    Имам още няколко проблема, които не мога да реша за сега, но опитвам! Единият, е че преди бях закачил преносим хард диск на USB порта на рутера и можех да обменям информация с него през FTP клиент /CuteFTP 9/, а сега нестава. Никъде в този фирм. не ми показва къде се намира IP-то на FTP сървъра и съответно не мога да достигна до него. Дава само порт 21 и толкова....
    И другият проблем е, че преди закаченият хард на рутера го ползвах като медя сървър и си фледах на TV-то филми от него, сега не мога да го докарам тоя медия сървър. Но ще рова и чета в нета. Сигурен съм, че фърма ги поддържа тия неща, защото има изключително много опции. просто аз не го познавам още и не мога да конфигурирам.
    Поздрави!
    С DDWRT много не съм се занимавал, но би трябвало или в статус, или там където са настройва Wifi да ти пише на колко dBi работи.
    Относно FTP ип-то е това което на ИП на рутера(gateway) примерно 192,168,0,1...

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    34
    #12

    Отговор: Firmware за Linksys EA6900!

    Това, което намерих е единственото свързано с децибели!
    В Wireless, Clients, Signal = -41, Noise = -91, SNR = 51, Signal Quality = 65%
    Ако не е това ще продължа да търся, но не намирам за сега нищо друго.

    Иначе
    Wan IP = 9x.1x9.x50.92, Gatawey = 9x.1x9.x50.1
    Lan IP = 192.168.1.1

    Опитах от отдалеченият ми служебен комп с порт 21 както го дават по подразбиране, но нестана! Продължавам да чета.

    п.с. Мдааа, с малко повече четене стана! Всичко е ОК! Медия сървъра също го конфигурирах. Удоволствие е да се работи с новият firmware!
    Този пост е редактиран от DStefanov; 17-11-14 в 16:28.

  16. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #13

    Отговор: Firmware за Linksys EA6900!

    Цитат Първоначално публикувано от DStefanov Виж публикацията
    Това, което намерих е единственото свързано с децибели!
    В Wireless, Clients, Signal = -41, Noise = -91, SNR = 51, Signal Quality = 65%
    Ако не е това ще продължа да търся, но не намирам за сега нищо друго.

    Иначе
    Wan IP = 9x.1x9.x50.92, Gatawey = 9x.1x9.x50.1
    Lan IP = 192.168.1.1

    Опитах от отдалеченият ми служебен комп с порт 21 както го дават по подразбиране, но нестана! Продължавам да чета.
    При OpenWRT изглежда така - nn8q.pngНо както и да е, не си губи времето. Просто ми беше интересно. Едва ли ще взема този рутер, ако ще и 27dBi да пуска

    Относно FTP не съм разбрал. Аз говорих за лан, където ип-то ти е 192.168.1.1. Ако искаш да го достигаш от вън, първо трябва да се увериш, че му е разрешено да прави remote connection (връзка през WAN). Ако му е разрешено, трябва да си знаеш реалното IP, ако не е статично, при всеки рестарт ще ти се сменя IP-to...

  17. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    34
    #14

    Отговор: Firmware за Linksys EA6900!

    При мен Transmit Power не го дава в dBm както при теб, а в mW. По подразбиране е 71mW, като това може да си го променчш в обхват от 0-1000mW. Като беше на 71 обхвата не беше по-добър от колкото с предишният фирм. Сложих го на 250mW и сега е чук! Само ме притеснява дали това не е множко, че да не "цапам" ефира пък и да не е вредно, че имам малко дете, а и съседите също!

    Относно FTP-то го пуснах точно така, както си написал, ама трябваше да прочета малко. С оригиналният фирм не ставаше така. Там IP-то на FTP беше нещо различно от статичното ми IP! С подходящ фирм. този рутер вече си стана пак висок клас и явно има доста скрити възможности.
    Поздрави и ти благодаря за помощта!

    п.с. пак ще питам, ако нещо не ми е ясно!

  18. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #15

    Отговор: Firmware за Linksys EA6900!

    Цитат Първоначално публикувано от DStefanov Виж публикацията
    При мен Transmit Power не го дава в dBm както при теб, а в mW. По подразбиране е 71mW, като това може да си го променчш в обхват от 0-1000mW. Като беше на 71 обхвата не беше по-добър от колкото с предишният фирм. Сложих го на 250mW и сега е чук! Само ме притеснява дали това не е множко, че да не "цапам" ефира пък и да не е вредно, че имам малко дете, а и съседите също!

    Относно FTP-то го пуснах точно така, както си написал, ама трябваше да прочета малко. С оригиналният фирм не ставаше така. Там IP-то на FTP беше нещо различно от статичното ми IP! С подходящ фирм. този рутер вече си стана пак висок клас и явно има доста скрити възможности.
    Поздрави и ти благодаря за помощта!

    п.с. пак ще питам, ако нещо не ми е ясно!
    Е на 1000mW работят само китайските . Иначе според европейските норми максимума е 100mW.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 3
    Последно: 20-08-12, 11:41
  2. Linksys RV082
    От Joro711 във форум Мрежи
    Отговори: 0
    Последно: 22-04-09, 00:27
  3. WDS при Linksys WRT54GL с DD-WRT
    От icemans във форум Технологии
    Отговори: 0
    Последно: 11-10-08, 19:09
  4. Linksys Wireless-B
    От tomov във форум Мрежи
    Отговори: 2
    Последно: 21-08-05, 02:33
  5. linksys
    От hadjiatabg във форум Мрежи
    Отговори: 2
    Последно: 14-11-02, 19:29

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе