Резултати от 1 до 6 от общо 6

Как да свържа WI-FI принт сървър към принтер

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jun 2015
    Мнения
    3
    #1

    Как да свържа WI-FI принт сървър към принтер

    Здравейте.
    Нужна ми е помощ за да настроя Wi-Fi принт сървър TP-LINK TL-WPS510U (купен от фирма, не вярвам да не работи), принтер Kyocera FS-1030D, рутер TP-Link TL-WR841N (с включен WI-FI), така че да може да принтирам и на двата ми компютъра, които са с лан кабели към рутера и ОС Уиндоус 8.1.
    Принтера досега е бил с USB кабел. Знам IP-то на принт сървъра, МАС адресът му, моят IP адрес за интернет (към НЕТ1 сме), имам свалени драйвъри за принтера и принт сървъра на компютъра.
    Оттук нататък само ядове имам да го настроя. Казаха че ще стане, нищо че в списъка на принт сървъра с поддържаните принтери не фигурира Kyocera FS-1030D и нищо че били с лан кабел компютрите. За идване на техник трябвало да дам 50 лева, колкото струва цял такъв принтер. Така че разчитам тук стъпка по стъпка да видя кое IP къде се въвежда и т.н.
    Първо пробвах да сложа драйвър на принт сървър, отворих съветника за инстал. (естествено принт сърв. и принтера включени) -търси принт сървър и не го намира. Пробвах с пъхнат принт сървър и с изваден като разпечатам тестова страница на принтера да видя нещо IP, но е празно на графата Network. Пробвах да сменя от USВ на TCP/IP порт в настройките за принтера, въвеждайки IP-то на принт сървъра-пак не намери устройство и не стана. От опцията "Добави принтер" опитах с "Добави безжичен" и "Добави чрез TCP/IP" и пак не стана. Отворих уеб браузър и изписах IP на принт сървър-нищо. Сменяло се IP на статично. Отворих на рутера настройките, пак от уеб браузър и от динамичен да го сменя на статичния IP на принтт сървъра, но иска Subnet Mask не е верен и пълна каша.
    Този пост е редактиран от Колъо; 20-06-15 в 11:44.

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    1,313
    #2

    Отговор: Как да свържа WI-FI принт сървър към принтер


  4. Novice
    Тук е от
    Jun 2015
    Мнения
    3
    #3

    Отговор: Как да свържа WI-FI принт сървър към принтер

    Благодаря. Разбрах поне това IP къде да въведа, но статията е за безжичен лаптоп. С настолния изпълних само стъпка едно. Направих и стъпка 3 и нищо не стана. Да не би да си трябва за този принт сървър само безжични лаптопи/компютри?

  5. Banned
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    1,313
    #4

    Отговор: Как да свържа WI-FI принт сървър към принтер

    Без компютър с безжична мрежова карта/таблет/телефон няма да стане.

    //Настройката искам да кажа. После и без безжична мрежа ще можеш да го ползваш. Що не си взе жичен принтсървър? А то нямало съществена разлика в цената.
    Този пост е редактиран от Yasen6275; 20-06-15 в 18:10.

  6. Novice
    Тук е от
    Jun 2015
    Мнения
    3
    #5

    Отговор: Как да свържа WI-FI принт сървър към принтер

    Правилен въпрос. Ще си взема жичен принт сървър, въпреки че като дам още 25 за него и съм дал 35 за този безжичния, при цена на още 1 принтер такъв от 50 лева. А с жичния пак ли е такава специфична настройката или по-лесно ще мине?

  7. Banned
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    1,313
    #6

    Отговор: Как да свържа WI-FI принт сървър към принтер

    Би трябвало да е по-лесно настройването. Ма толкова ли няма някой около тебе, който да разбира малко повече от мрежи. Не е толкова сложно настройването на безжичния.

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Как да свържа
    От becho2 във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 4
    Последно: 06-12-11, 17:19
  2. проблем с принт сървър Edimax 1206U
    От glarus във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 20-03-09, 20:29
  3. NAS сървър или PC файлов сървър?
    От shreker във форум Общ - хардуер
    Отговори: 10
    Последно: 05-02-09, 18:48
  4. Неоткриваеми драйвери за принт сървър
    От dragomir7708 във форум Поддръжка
    Отговори: 1
    Последно: 07-07-08, 16:14
  5. проблем с принт сървър D-link DP-300
    От gugimoto във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 14-11-06, 18:10

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе