Резултати от 1 до 12 от общо 12

Въпрос, Internet & LAN

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    5
    #1

    Въпрос, Internet & LAN

    Значи имам два компа вкъщи.Единия е с две лан карти.Едната е за интернета, а другата - за връзка с втория компютър.Та чудех се как да подкарам интернета и на двата.В крайна сметка го направих с програмата WinGate.Пробвах и с WinRoute, но нещо се сбъгваше.Само че така, както съм го направил, интернета на втория комп върви през прокси (проксито е IP-то на първия комп).Въпросът ми е: как да направя така, че първия компютър да стане gateway и втория да е настроен да взима директно от него, а не да пускам проксита, което е много неудобно.Благодаря!

    П.П. И двата компа са с Windows и искам да го направя под Windows.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    131
    #2

    Въпрос, Internet & LAN

    С какъв Уин си точно? Ако си с ХР използваш ли функцията Бридж на ПЦ-то с 2-те мрежови карти?

  4. Novice
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    5
    #3

    Въпрос, Internet & LAN

    На втория с 98СЕ, а на първия с XP, да.Обаче на XP-то като дам бридж и спира ТиСиПи/АйПи протокола.

    ???

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #4

    Въпрос, Internet & LAN

    Ами това става точно с Winroute. Незнам защо при теб не е станало но при мен си работи. Извикай някой приятел да ти го натрои winroute-a. То не че има нещо кой знае какво да се настройва. Слагаш NAT на първата лан карта от където идва нета.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    39
    #5

    Въпрос, Internet & LAN

    4akai we 4owek ?? predi da instalirash kakwato i da e programa probwai s Internet Conection Sharing. Towa 100% wyrshi rabota. windows xp si e gotow da raboti w mreja i ne ti trqbwat koi znae kakwi nastroiki za da podkarash 2 pc-ta. loshoto e 4e sym s 2k i win98 i ne znam kak to4no da ti go obqsnq pod XP

  7. Novice
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    5
    #6

    Въпрос, Internet & LAN

    Ама ICS май че могат и други компютри да я ползват и ще ми взимат от трафика.Аз искам само лаптопа, т.е. втория комп да може да я ползва, а то май не може така.Цяла нощ четох хелпове за WinGate, защото дотук само с него работи (поне на прокси), но пак не можа да стане.Аз до колкото разбрах НАТ е подобно на ICS... Все пак ако някой знае по-подробно как да стане нека ми обясни.Целта ми я знаете само че искам само втория комп да може да ползва интернета на първия, било то НАТ или ICS или нещо си.

    Help!

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    553
    #7

    Въпрос, Internet & LAN

    ami re6enieto e slednoto : ip na 2-ta karta 192.168.1.1 s maska : 255.255.255.252 ip na 2 -ria komp : 192.168.1.2 s sy6tata maska gateway ip-to na pyrvata ma6ina. natva6 si gi i si tok

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    632
    #8

    Въпрос, Internet & LAN

    И при мен е такава ситуацята.



    Но проблема е $е на втората карта полу$авам IP за вътре$ната мрежа и ако искам да играя някоя игра ON-line не става.



    Как да ре$а този проблем.

  11. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #9

    Въпрос, Internet & LAN

    работата става лесно само с ics-то на win xp.



    на първия комп разрешаваш ics на connection-а към втория. на втория взимаш connection-а от първия и го bridge-ваш към мрежовата си карта. всички ip и submask се губят, защото при bridge-ването настройките преминават към automatic. няма опасност някой да ти точи трафик, защото си активирал ics само на connection-а към втория си комп. ако имаш още въпроси - питай.

  12. Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    212
    #10

    Въпрос, Internet & LAN

    ICS то го има тоя проблем с точенето на трафика. Някой от външната мрежа в която ти е външното ип може да ти сложи външното ти ип за гейт и ти точи от трафика много тъпо но факт с winroute го няма този проблем

  13. Novice
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    5
    #11

    Въпрос, Internet & LAN

    Ако го направя като gateway обаче хората от мрежата освен мен ще виждат ли втория комп ? Защото на мен целта ми е да не е през прокси работата, но втория комп да е скрит.

    ?

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    369
    #12

    Въпрос, Internet & LAN

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Ако го направя като gateway обаче хората от мрежата освен мен ще виждат ли втория комп ? Защото на мен целта ми е да не е през прокси работата, но втория комп да е скрит.

    ?



    <div align="right">оргинално мнение на Pro-X</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    A sluchaino v dogovora s dostavchika ti da pishe cenata vaji samo za edin komputer bez pravo na preotdavane na trafik..

    Aman ot nekadurni moshennici det ne mogat edin ISC da pusnat.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Въпрос за Internet TV LG 32LE5500
    От evgenito във форум LG телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 10-02-11, 21:53
  2. Въпрос за Norton Internet Security 2005.
    От Sad Reader във форум Общ - софтуер
    Отговори: 3
    Последно: 29-09-04, 17:07
  3. Lan + Internet за 3 PC-та
    От ru-boy във форум Мрежи
    Отговори: 5
    Последно: 23-03-04, 12:09
  4. INTERNET
    От Kiko във форум Мрежи
    Отговори: 6
    Последно: 10-07-02, 10:11
  5. Internet по LAN и MS IE6.0
    От LordOfEvil във форум Windows
    Отговори: 10
    Последно: 26-02-02, 15:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе