Резултати от 1 до 10 от общо 10

Пращане на съобщения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    227
    #1

    Пращане на съобщения

    Много ми е интересно дали има някаква програма - аналог на командата net send, само че за Win9X, която да е съвместима и с Win2k/XP. Тоест с тази програма да мога да пратя съобщение на машина с Win2k/XP и съответно да мога да получавам съобщения от тези машини, изпратени чрез net send.



    P.S. Извинявам се за малко объркания пост, ама и аз не знам точно как да го обясня.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #2

    Пращане на съобщения

    winpop-up може би ? ... или някой по-модерен негов варант. Има ги много. За работа в локална мрежа и другите известни пейджъри за интернет.

  4. Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    227
    #3

    Пращане на съобщения

    WinPopup ми е ясен, обаче на мен ми трябва нещо за под Win9X, което е съвместимо с net send под Win2k/XP - от NT машина ми пращат съобщение с net send. Целта е аз да мога да го получа това съобщение на машина с инсталиран 9X и тази допълнителна програма, и съответно от тази машина да мога да пратя съобщение до NT компютъра, а той да го получи все едно е изпратено чрез net send (тоест да не се налага инсталирането на допълнителен software на компютъра с NT). Да се надяваме, че този път успях да го обясня малко по-точно.

  5. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    347
    #4

    Пращане на съобщения

    сега един абсолютно безсмислен пост ама....



    Напълно възможно да стане Но трябва да знаеш през кой порт става комуникацията и какви проверки се налагат на информацията която върви по порта! Знам че не ти казвам нищо конкретно но просто те укуражавам да търсиш (за да не се мъча аз !

  6. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #5

    Пращане на съобщения

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Много ми е интересно дали има някаква програма - аналог на командата net send, само че за Win9X, която да е съвместима и с Win2k/XP. Тоест с тази програма да мога да пратя съобщение на машина с Win2k/XP и съответно да мога да получавам съобщения от тези машини, изпратени чрез net send.



    P.S. Извинявам се за малко объркания пост, ама и аз не знам точно как да го обясня.



    <div align="right">оргинално мнение на The Mask</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Не би трябвало да има проблем, въпрос на настройки. Ще го пробвам при мен и ще постна резултата.

  7. Junior Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    75
    #6

    Пращане на съобщения

    NT/XP си имат messenger, който ти е активна услуга на системата, освен ако не си го спрял. При получаване на съобщение то ти излиза директно на екрана. В 9x има Winpopup.

    Сега да обобщя:

    NT/XP: "net send" и messenger

    9x: "winpopup"

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    227
    #7

    Пращане на съобщения

    Това за messenger-a на NT ми е ясно. Ама въпроса ми е дали от 9X мога да пратя съобщение на NT машина, което по същия начин да излезе директно на екрана, без да е инсталиран някакъв допълнителен софтуер на NT машината и съответно на 9X машината да получа съобщение, изпратено от messenger-a на NT. WinPopup тук няма нищо общо.

  10. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #8

    Пращане на съобщения

    Пробвай с <font color="red"><u>тази</u></font id="red"> Net Searsh програма, овен всичко друго би трябвало да може да изпращта и съобщения от комп. на комп. без значение от ОС и работи с всички по-известни прoтоколи.

    --------

    С обратен клавиш в/у компютъра и от контекстното меню избираш изпращане на съобщение. Програмата е съвсем малка и е нужно само на твоя комютър да има такава. Освен всичко друго ще разбереш и доста друга полезна информация за комютрите в мрежата [].

  11. Junior Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    75
    #9

    Пращане на съобщения

    Иначе т'ва за "обратния" клавиш 'прао цепи мрака...

  12. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #10

    Пращане на съобщения

    обратен - десен клавиш[:D], нормален - ляв клавиш [:D]

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Пращане на меили през ADSL
    От glowndark във форум Мрежи
    Отговори: 2
    Последно: 06-01-14, 19:15
  2. Пращане на снимки от интернет за GSM
    От niksan88 във форум Общ - софтуер
    Отговори: 4
    Последно: 21-01-09, 10:27
  3. Проблем с PHP, пращане на поща и още нещо...
    От The Mask във форум Уебдизайн и 3D
    Отговори: 11
    Последно: 06-05-04, 11:43
  4. CDONTS и пращане на mail на кирилица?
    От etopchev във форум Уебдизайн и 3D
    Отговори: 6
    Последно: 13-08-03, 18:34
  5. Лични съобщения?
    От Леголас във форум За Форума
    Отговори: 10
    Последно: 05-06-03, 14:42

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе