Резултати от 1 до 4 от общо 4

Помощ в избора на домашен рутер за 2G мрежа

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    228
    #1

    Помощ в избора на домашен рутер за 2G мрежа

    Здравейте,
    скоро ще сменям оператора и ще бъда на 2Gbps мрежа.
    За жалост моя рутер в момента няма Multi Gig портове и мисля по-нататък да го сменя с някой по-кадърен, за да не използвам смешните устройства, които ползват операторите.
    Та въпросите ми са няколко.

    1. Има ли рутер, който мога да сложа и напълно да елиминирам устройството на Виваком (някакъв Nokia рутер) т.е. какво трябва да има рутера, за да стане това ако изобщо е възможно?

    2. Спрял съм на няколко Wifi6 модели, има ли смисъл да се изчака малко и да се вземе Wifi7 или поне 6E? На първо четене лично аз не виждам причина, защото в къщи сме 3-4 човека, в апартамент 60-70 квадрата, и няма повече от 8-10 устройства, от които само на 2-3 трябва по бърз интернет.
    Като модели гледам следните:

    ASUS ROG Rapture GT-AX11000 PRO
    ASUS RT-AX89X
    ASUS RT-AX88U Pro

    Като цяло не се използва NAS, единственото важно е до настолния комп да имам максимална скорост ( той се ползва както за работен комп, така и за медиен сървър )
    Благодаря.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,702
    #2

    Отговор: Помощ в избора на домашен рутер за 2G мрежа

    Трябва да се договориш с виваком да ти инсталират медиа конвертор вместо рутер. Само не знам дали имат такъв за 2Gbps. Аз съм на виваком и първо ми сложиха рутер после с 300 зора ги накарах да го махнат и да ми сложат медиа конвертор понеже исках IP адреса да е на мое устройство.

    Щом гледаш такива скъпи рутери дето чеп за зеле не става от тях вземи си нещо такова: https://www.aliexpress.com/item/1005006181672854.html или такова: https://store.minisforum.de/en/products/ms-01
    Инсталираш си pfSense/OpnSense/OpenWRT, кеф ти SFP кеф ти мулти гигабит. Включваш му едно AP WiFi6 и работата заспива. След време може и WiFi7 AP.
    Боцкаш му едно NVMe и на него си пускаш медиен сървър, файлов сървър и каквото се сетиш.

  4. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    433
    #3

    Отговор: Помощ в избора на домашен рутер за 2G мрежа


  5. Member
    Тук е от
    Nov 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    228
    #4

    Отговор: Помощ в избора на домашен рутер за 2G мрежа

    Благодаря ви,
    все пак е малко пресилено да се каже, че "нищо не става" от споменатите рутери, поне в повечето ревюта, които видях се представят отлично.
    Ако може да се придържаме към вариант с добър рутер от познатите марки, благодаря.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Препоръчайте мощен домашен рутер
    От nqmapa във форум Общ - хардуер
    Отговори: 8
    Последно: 10-04-22, 08:26
  2. Мрежа с БТК модем ,суич и wi-fi рутер
    От S_Dimitrov във форум Мрежи
    Отговори: 1
    Последно: 16-09-12, 22:01
  3. 'Домашен' RAID 1 ?? А в домашен файлов сървър ?
    От MetalMilitia във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 10
    Последно: 10-03-09, 18:53
  4. Питанки за мрежа и рутер
    От bestman във форум Мрежи
    Отговори: 1
    Последно: 01-11-07, 10:43
  5. Питане за домашен рутер?
    От saint056a във форум Общ - хардуер
    Отговори: 9
    Последно: 22-09-06, 23:57

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе