Резултати от 1 до 10 от общо 10

Dial-Up Server (win2003) проблем

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,150
    #1

    Dial-Up Server (win2003) проблем

    Опитвам се да пусна един сървър (2003) да приема обаждания от модем.

    Инсталирах му модема стартирах и Remote Access Server

    Проблема е, че след като от клиента се обадя на сървъра, опитват се да направят връзка (verifying username and password) и след 30сек. ми пищи, че сървъра не отговаря.

    Какъв може да е проблема?

    на remote access server не съм му правил ниакакви настройки!

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    80
    #2

    Dial-Up Server (win2003) проблем

    Имаш ли user accounts? A Remote Access Permission в Dial-in properties на юзера?

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,150
    #3

    Dial-Up Server (win2003) проблем

    Значи сървъра си има предварително зададени user accounts на локален домеин

    С узера с който искам да се закача по модем съм му дал на сървъра Dial-in -> Allow Access

    На настройките на Routing and Remote Access съм му задал единствено да се вързва на определен range от IP адреси понеже не ползвам DHCP

    Трябва ли някаква определена настойка да направя на Routing and Remote Access, че да може да се върже на сървъра?

  5. Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    259
    #4

    Dial-Up Server (win2003) проблем

    Настройката на MS Dial-Up server зависи от много фактори.

    За мен специално, този модул е един от най-проблемните модули нa сървърните платформи на Microsoft. Защо? Ами реално за да вдигне на повикване, софтуера не ползва регистър S0=x, където х е броят на позвъняванията, а следи DTR сигнала, след което модема отговаря. Този подход води до следния проблем. Поради Майкрософщина, не всички драйвери за модеми, включени в дистрибуцията на Windows NT/2000 включват по подразбиране DTR-a. Ако случая е такъв, то трябва да се добави D1 команда в инициализиращия стринг на модема, който се намира в инсталационния inf файл на неговия драйвер. Наличието на този проблем се открива по следния признак - сървъра ИЗОБЩО не отговаря. В този случай явно този проблем не е налице, тъй като все пак сървъра вдига.

    Следващата поредица от проблеми може да се класифицира така:

    1.Проблеми след установяването контакт със сървъра – за да се установи връзка между два модема , е неоходимо да се случат следните събития:

    а)сървъра да вдигне на клиента.

    б)модемите да установят помежду си комуникационна сесия ползвайки някой от модулационните протоколи

    в)да се установи някаква тунелираща среда за пренос на информация(РРР например)

    г)потребителят да има валидно име и парола(това според мен е налице в случая)

    д)да се установи протокол за връзка(TCP/IP), като клиента получи валиден IP адрес, DNS и Default Gateway.

    Тъй като според мен описаният проблем се дължи на подточка „б”, ще се задълбоча по отстраняването на проблемите в този случай. Обикновено, такъв проблем възниква при лошокачествена цифрова или аналогова линия, било на клиента, било на сървъра. Какво означава лошокачествена цифрова линия? Напоследък поради нарасналия стремеж на БТК да цифровизира телефоните, компанията изпитва остър недостиг на капацитет. За тази цел, БТК използва тъй наречените PCM кутии, които позволяват няколко цифрови абоната да ползват едновременно един единствен цифров канал. Това означава, че при пренос на данни, скоростта на пренос на информация е обратно пропорционална на броя на абонатите, които ползват телефонната линия... Зловещо, но факт... В такива случаи съм имал потребители, които посмъртно не могат да се свържат на повече от 14400. И тъй като модемите по подразбиране се опитват да качат колкото се може по-висока скорост, ето го и проблема! Затова ти препоръчвам да фиксираш с конфигурационен стринг скоростта на свързване на посрещащия модем на 14400 и при успех, да я вдигаш с по 2400 бита, докато стигнеш до максимума, който ти позволява линията. За да ти помогна повече, ще ми е нужна следната информация:

    1. Какъв тип е използваната линия? Аналогова или цифрова? Ако е цифрова, дали минава през PCM кутия?

    1. Марката и типа на чипсета на модема. Дали е софтуерен или хардуерен.



    Забележки:

    1.В интерес на истината ползвам Windows 2000 Advanced Server, но си мисля че е споделеният опит ще ти е от полза.

    2.Моля да бъда извинен от евентуално по-знаещите членове на форума за ламерското описание на енкапсулацията на връзката, все пак съм човек, а не господ.:-))

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,150
    #5

    Dial-Up Server (win2003) проблем

    orpamarosa благодаря за това есе което си написал

    1. Значи линията е цифрова като тука имаме цифрова централа Siemens след няколко опита да излизам от централата и пак да влизам в нея, минах директно от клиента звъня на сървъра чрез вътрешна линия, така че проблема с ПСМ мисля, че отпада (в момента проигравам работата като и клиента и сървъра са в една стая).

    2. И на клиента и на сървъра съм сложил по един обикновен външен модем Acorp 56 000 kbps (чипсет Rockwell).

  7. Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    259
    #6

    Dial-Up Server (win2003) проблем

    Добави в полето за настройки на модема със собствен инит стринг(ако има такова в 2003, ако няма ми пиши) следният ред:

    +ms=11,1,2400,33600 S10=254

    Ако ти даде грешка и не пожелае да набере, опитай този ред.

    +ms=v34,1,2400,33600,2400,33600 S10=254

    Модемите Rockwell биват с два вида настройка на скоростта:

    а)симетрична - скоростта на приемане и скоростта на изпращане са еднакви - вариант 1 на реда:

    Описание на командата:

    +ms - пул от регистри, които се настройват от следващите параметри - преди време всеки регистър се настройваше поотделно(S37 например, някои от тях са битмап и беше гадно). +MS опростява задачата като транслира подадените параметри и настройва съответните регистрите автоматично и без грешка.

    11 - настройва модулационният протокол на модема - 11 според транслацията на Rockwell отговаря на V34 - 33.600 bps max

    1 - Булев регистър - активира/деактивира(1,0) автоматичната настройка на скоростта

    2400 - минимума при който да да установява връзка

    33600- максимума при който да установява връзка.

    В случая 2400 и 33600 са излишни, защото така или иначе модема ще тръгне от 2400 и ще се опита да стигне до теоретични максимум на v34 - 33600 bps, но все пак искам да разбереш точно как се играе със скоростта.

    S10=254 задава в десети от секундата времето, което модема да изчака преди да затвори в случай, че не получава информация.

    б)асиметрична - модема може да използва различна скорост за изпращане и приемане на информация. В случая стринга задава минимума и максимума при изпращане и получаване на данни, затова и 2400,33600 се дава два пъти.

    v34 - сменя 11 в по-новите версии на Rockwell. Между другото, този формат за настройка може да се ползва и при софтуерните модели на Conexant/Rockwell и Motorola без изменения. Ако пак не стане, ще трябва да видим дали и как работи v8bis протокола, но в момента не си спомням командите наизуст, така че ще ми трябва време ако проблема е в него.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,150
    #7

    Dial-Up Server (win2003) проблем

    Значи

    току що пробвах първия стринг - проблема е пак същия

    като пробвах втория стринг модема отказа да набира

    но си мисля, че проблема не е в стринговете

    Пробвах какви ли не протоколи MS-CHAP, CHAP.......

    orpamarosa ти пускал ли си Dial-Up server под WIN 2003 и безпроблемно ли тръгна в началото или и ти като мен понеже незнам какво да пробвам вече.





    ПС: Току що пробвах да позвъня от сървъра на клиента(winXP) като предварително направих да приема заявки клиента от Network Connections менюто.Набирам от сървъра, позвънява 3 пъти и изчаква на Verifying username and password като накрая пак дава грешка само, че е някаква друга :The connection was terminated by remote computer before it could completed.



    Вече почвам да си мисля за някаква несъвместимост ли де да знам

  10. Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    259
    #8

    Dial-Up Server (win2003) проблем

    Под 2003 откровенно си казах - не съм. Ползвам 2000 Advanced Server и имах същите проблеми.Опитай с първия стринг, като намалиш стойността на параметър 33600 на 16800 да речем. Все си мисля, че проблема е в скоростта на свързване. Ще мигрирам към 2003 скоро, но засега се въздържам поради съмнения в качествата му.



    П.П. Сега ще разгледам какво пишат Майкрософт по въпроса, защото и аз имам отдалечени клиенти с модемна връзка и ще ми е много неприятно ако имам проблеми с тях след инсталация на 2003 сървър.



    П.П.П. Пробвай описания в хипер връзката подход за проследяване работата на RAS под 2003 http://support.microsoft.com/default...uct=winsvr2003



    П.П.П.П Между другото, провери в Routing and Remote Access=>Remote Access Policies дали Allow access if dial-in permission is enabled е 1(естествено ако този параметър все още го има в 2003). Ако не промени го.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,150
    #9

    Dial-Up Server (win2003) проблем

    Ще те търся по ICQ, щото като гледам само ти проявяваш интерес към темата

    ок?

  12. Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    259
    #10

    Dial-Up Server (win2003) проблем

    OK.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 23
    Последно: 11-08-06, 10:07
  2. Как да си направя Dial-up server
    От JM във форум Мрежи
    Отговори: 6
    Последно: 22-06-04, 10:57
  3. Отговори: 5
    Последно: 04-06-02, 14:19
  4. Къде е Dial-Up Server в XP?
    От LordOfEvil във форум Windows
    Отговори: 7
    Последно: 11-12-01, 13:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе