Резултати от 1 до 4 от общо 4

Чрез рутер - дали съм защитен?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. SAGE
    Guest
    #1

    Чрез рутер - дали съм защитен?

    Въпроса ми е рутера предпазва ли "вътрешната" мрежа от нежелан достъп през "външната" мрежа и дали трябва да слагам защитни стени на компютрите от вътрешната мрежа?



    //Edit

    Рутера е "Allied Telesyn AR220E"

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    369
    #2

    Чрез рутер - дали съм защитен?

    Rutera ako e maskarad predpazva ot direktni ataki no ne te pazi ot userite na vutreshnata ti mreja koito mogat da drupnat kakvoto si poiskat ot vunka i posle da se razprostrani svobodno v mrejata...

  4. SAGE
    Guest
    #3

    Чрез рутер - дали съм защитен?

    Alexandro, не се притеснявам от потребителите на вътрешната мрежа, а ме вълнува само дали е възможно проникване от външната мрежа.



    От твоя отговор разбирам, че предпазва от потребителите на външната мрежа, но дали това е достатъчна защита?

  5. Member
    Тук е от
    Sep 2001
    Мнения
    301
    #4

    Чрез рутер - дали съм защитен?

    Потребителите от вътрешната мрежа са невидими за света, тоест до тях не може да бъде стигнато, само те могат да стигнат до някъде.



    Е, нищо не пречи да ти exploit-нат router-а по някакъв начин и от там да правят поразии, но за това по-скоро на него трябва да му настроиш filtering, за да го предпазиш, като му филтрираш портовете, които не ти трябват за външни за мрежата. (аз с тия хардуерните не съм никак наясно, ама ако му зададеш да не закача нищо на външния interface ще е най-добре)

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 11
    Последно: 12-07-06, 02:02
  2. копиране на защитен диск ?
    От zoro във форум Общ - софтуер
    Отговори: 5
    Последно: 08-09-05, 09:16
  3. Презапис на защитен CD - как?
    От kaki във форум Общ - софтуер
    Отговори: 4
    Последно: 26-02-03, 15:49

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе