Резултати от 1 до 8 от общо 8

Terminal Server под Win 98 2-nd Edition

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    35
    #1

    Terminal Server под Win 98 2-nd Edition

    Мога ли да инсталирам този Service под Win 98 2-nd edition и ако мога от къде да го взема.Също искам да помоля ако може някой да ми даде някакво общо info как да го конфигурирам.С подробностите по настройката аз ще се оправя но поне някой важни неща ако може да ми обясни някой.Ами това ми е проблема.Благодаря на всеки който си направи труда да ми отговори.



    Айде със здраве []

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Sep 2001
    Мнения
    194
    #2

    Terminal Server под Win 98 2-nd Edition

    Едва ли има такъв начин поради ред причини. Далеч по-малко време ще изгубиш ако просто инсталираш Windows в който TS-a просто го има (NT4 TSE, 2000 Srv/ASrv/DC, 2003 Ent/DC). Следващият проблем с който ще се сблъскаш е 4 месечното ограничение на лицензите за достъп. Да, наистина остава възможността да оставиш до 5 администраторски достъпа, но този вариант едва ли ще ти хареса.



    Мисля че е добре да бъдеш малко по-конкретен какво искаш да постигнеш и с какви средства (разбирай части).

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    35
    #3

    Terminal Server под Win 98 2-nd Edition

    Да благодаря ти за отговора.А какво искам да направя с този service мисля е повече от ясно, но нарочно не го казвам за да не звучи като провокация и да ме нападнат всички ISP-а, не че това ще ме притесни или уплаши просто не искам да се заяждам с никой.иначе в диска на 98 намерих клиент версията, но какво от това работа не ми върши само тя.Предполагам че има хора които имат ТС с крак или пък някаква регистрация и проблема с 4 месечния лиценз има решение.А btw да разбирам ли, че и под XP Pro не може да се пусне този service ?

    Дал съм и e-mail ако някой реши да ме светне по въпроса


  5. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    704
    #4

    Terminal Server под Win 98 2-nd Edition

    Под XP може да се пусне нещо подобно на Terminal Services (или както се нарича вече Remote Desktop Connection/Protocol). То си е същото, но ти дава право само на ЕДНА отдалечена връзка от клиент, като дори май правеше Logoff на текущо логнатия потребител на конзолата. Абе, осакатена история.

    King вече ти каза къде има пълната версия. Тя има два режима:

    - Remote Аdministration mode, но аз мисля, че е само с две едновременни отдалечени конекции (а не пет), плюс още една на конзолата, т.е. общо три;

    - Application mode - неограничен брой конекции, но изисква Terminal Services Licensing Server или раздава временни лицензи по 90 (или 120) дни. Лечението тук е едно - лицензът по принцип се записва в регистрите на машината-клиент, като моят опит е показал, че е достатъчно да го изтриеш от там, когато изтече. По точи начин при следващото закачане към сървъра клиентът си взема НОВ лиценз за още 90 (или 120) дни и така колкото пъти искаш. Ключът в регистрите е:

    HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\MSLicensing

    Отиваш и го изтриваш целия (пак казвам - на машината-клиент, а не на сървъра)



    Има и една програмка, която подновява изтекъл лиценз, но подозирам, че тя върши същото. Не помня от къде съм я теглил, казва се "MSTermLM.exe", потърси я с някоя търсачка, а ако не я намериш, пиши, ще ти я пратя по e-mail.



    А под 98 се откажи да пуснеш това - не става

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    35
    #5

    Terminal Server под Win 98 2-nd Edition

    Много благодаря [].Всичко което ми трябваше го разбрах от отговора ти от тук на там ще се оправя сам и ще си свърша работа за което съм ти много задължен[]. 10X ЗА ВСИЧКО

  7. Member
    Тук е от
    Sep 2001
    Мнения
    194
    #6

    Terminal Server под Win 98 2-nd Edition

    Към "stfn": Може ли да ми изпратиш този файл?

    Също ще те помоля и за уточнение: С кой "Windows" си пробвал и знаеш от личен опит че работи? Т.е. молбата ми е да споделиш до къде си стигнал.

    По въпроса с уточнението за ДВА, а не ПЕТ администраторски достъпа ме принуждаваш да бъда по-конкретен. Пробвал ли си с Windows .NET Server Enterprise Edition RC2 b.3718, защото там е точно така. Да, вярно е, че това не е финалната версия, но пак от личен опит споделям че разликите са пренебрежмо малки най-малкото защото можеш да го "пачнеш" както намериш за добре.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    35
    #7

    Terminal Server под Win 98 2-nd Edition

    Ха честито [] на мен хехехехехехехе [:P][:P][:P].Свърших к'вот трябваше да свърша.Мнооооого ви 10X <font color="red">King </font id="red">и <font color="red">sftn </font id="red">.Ай със здраве[]

  10. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    704
    #8

    Terminal Server под Win 98 2-nd Edition

    Два или пет, няма значение, важното е че има ограничение.



    Относно програмката, ето линк, та да могат всички, които се интересуват, да я дръпнат:

    http://www.future-it.nl/softwareandu...2/MSTermLM.exe

    или

    http://support.naplescomputers.com/i...4f9fa1ec01661d

    Програмката съм я ползвал с Win98 като клиент и NT и 2000 като сървъри. Под 2003 не знам дали ще свърши работа.



    Докато търсих тези линкове, попаднах и на още една програмка, която претендира да е "Windows 2000 Terminal Services Limit Crack" (пише го в .INF-а). Не знам дали ще тръгне под NT или Server 2003. Не съм я пробвал, но все пак ето и линка:

    http://support.naplescomputers.com/i...4f9fa1ec01661d

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 1
    Последно: 18-12-08, 09:52
  2. Terminal server
    От Delta1 във форум Мрежи
    Отговори: 8
    Последно: 01-10-07, 07:27
  3. LINUX-TERMINAL SERVER DHCP
    От ljsk във форум Linux
    Отговори: 2
    Последно: 24-03-03, 19:08
  4. Отговори: 1
    Последно: 23-07-02, 15:04
  5. Problem s Terminal Server.
    От DeathKnight във форум Windows
    Отговори: 2
    Последно: 18-07-02, 17:03

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе