Резултати от 1 до 15 от общо 15

Как да спрем "хакерчетата" зад proxy???

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    14
    #1

    Как да спрем "хакерчетата" зад proxy???

    Здравейте отново,



    Тормозят ме разни "хакерчета", които си пускат proxy на машините и продават интернет на други потребители в рамките и извън нашия ЛАН.

    Има ли начин да се направи така, че Windows-ките и Linux-ите им проксита да немогат да им работят. Мисля, че имаше някаква опция за спиране пренасочването на пакетите....???

    Ако си пусна сървър с PPPoE по-добре ли може да се управлява това и има ли начин да ми предпази DHCP-то от друго пуснато произволно в ЛАН-а?

    Моля някой да ме просвети в добрите страни на PPPoE.





    Благодаря на всички предварително[]






  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2002
    Мнения
    126
    #2

    Как да спрем "хакерчетата" зад proxy???

    Аз мисля, че е почти невъзможно. Дори и през ВПН да се връзват, пуснат ли НАТ зад машината няма спиране.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    3,368
    #3

    Как да спрем "хакерчетата" зад proxy???

    А не може [] лимитирай му сесиите на 2-3 (но само на тарикатчетата), лимитрирай му протоколите и портовете които може да използва...



    BTW: Толкова ли не виждаш кои са тези хора да им отрежеш връзката ??!??

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2002
    Мнения
    126
    #4

    Как да спрем "хакерчетата" зад proxy???

    Добре де дори и на една сесия да се лимитира, не би трябвало да има проблем. А това с портовете вече става множко. нали човека си плаща.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    3,368
    #5

    Как да спрем "хакерчетата" зад proxy???

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Добре де дори и на една сесия да се лимитира, не би трябвало да има проблем. А това с портовете вече става множко. нали човека си плаща.



    <div align="right">Originally posted by zizu - 31/03/2004 : 13:53:47</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Ако правилно се лимитира, на човека това няма да му бръкне в здравето. За нормалната работа на 1 юзер са необходими от 10-15 сесии! Конкретно ти отговарям с 1 сесия, работи 1 браузер с 1 прозорец и отваря 1 картинка , ти 2 браузера не можеш да пуснеш за Proxy-та и PortMAP (NAT) изобщо и дума не може да става (тези които са направили тази глупост ще се изколят момежду си, и мир ще настане в мрежата) []

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2002
    Мнения
    126
    #6

    Как да спрем "хакерчетата" зад proxy???

    НАли се сещаш какъв скандал ще вдигне клиента ако може да си отваря само по 5 браузера.....

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #7

    Как да спрем "хакерчетата" зад proxy???

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">НАли се сещаш какъв скандал ще вдигне клиента ако може да си отваря само по 5 браузера.....



    <div align="right">Originally posted by zizu*-*31/03/2004*:* 15:16:56</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Е хем туй в онуй, хем душата в рая - не става![!]

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2002
    Мнения
    126
    #8

    Как да спрем "хакерчетата" зад proxy???

    [8D][8D][8D]

    Е аз за какво написах, че е почти невъзможно. И да не забравят доставчиците, че клиента храни доставчика , а не обратното.....


  11. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    1,594
    #9

    Как да спрем "хакерчетата" зад proxy???

    Първо се проследява кой има прокси - има си разни много хубави програмки за целта. След това се почват разни упражнение от типа на рязане на сесии и подобни. Може да ги резнеш на 10Kbit, тогава вече става интересно. Изобщо благинки всякакви. Заявките може да се проследят с ethereal, той има много добри филтри за целта.

    Колкото до миграцията на pppoe - това ще ти облекчи живота. Много.

    Примери - акаунтването става през RADIUS, можеш да следиш трафици, логвания, шейпърите се задават динамично, всичко е в база данни (или както ти скимне), можеш да си играеш с всякакви благинки от сорта на това да удължаваш акаунта автоматично след като не е бил платен, на на половината скорост. Общо взето... каквото ти скимне.

  12. Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    781
    #10

    Как да спрем "хакерчетата" зад proxy???

    Ае вие сте доста либерални към клиентите си.Кажи му две думи така и така че не е редно да прави това, а и той самия ще знае.Ако се опъва спираш му интернета и толкова.Навсякъде е така.Никое ISP не позволява такива своеволия

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    775
    #11

    Как да спрем "хакерчетата" зад proxy???

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Ае вие сте доста либерални към клиентите си.Кажи му две думи така и така че не е редно да прави това, а и той самия ще знае.Ако се опъва спираш му интернета и толкова.Навсякъде е така.Никое ISP не позволява такива своеволия



    <div align="right">Originally posted by MAKAPOB*-*31/03/2004*:* 21:28:32</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    MAKAPOB е доста прав(макар и седнал...).



    например аз като реших да си разцепя нета, първо отидох да си питам доставчика - той ми каза, че според договора, който сме подписали нямам право да си го цепя ( "една такса - един компютър") , прочетох си договора няколко пъти - вътре наистина пишеше, че нямам право на "share"...



    накрая да ви кажа, че стана "хем вълка сит(формално не си цепя нета), хем агнето(пък си имам нет и на двата домашни компи) цяло".



    както казваше някой:



    " - От всяка трудна ситуация има поне два-три АМЕРИКАНСКИ начина за излизане. "






  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Apr 2004
    Мнения
    7
    #12

    Как да спрем "хакерчетата" зад proxy???

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Първо се проследява кой има прокси - има си разни много хубави програмки за целта. След това се почват разни упражнение от типа на рязане на сесии и подобни. Може да ги резнеш на 10Kbit, тогава вече става интересно...</td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Ебаването с юзърите е стара провайдърска традиция, това го знаем.



    Защо не пробваш с добро за разнообразие? Например в нашата тарифа пише:

    "ползване на 1 акаунт от >1 комп.: +5 лв./месечно"

    Така самите юзъри нямат интерес от connection sharing, а хванатите ги глобяваме съвсем законно. Също така им обясняваме че това не хубаво да го правят - нета им се забавял - и нерядко самите юзъри решават минат на по-скъп абонамент.



    Впрочем, пропускате категорията юзъри с 2 компютъра вкъщи. Повечето от тях са честни и почтени и - бидейки по-богати - нямат нищо против да плащат малко повече.


  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2002
    Мнения
    126
    #13

    Как да спрем "хакерчетата" зад proxy???

    Според мен това да се взима такса за втори компютър е изнудване на клиента. Защо ще трябва да плаща ако в апартамента си има два компютъра и си ползва и двата?!?!? Същата работа е и с телевизиите. Ще ми искат такси за всеки телевизор!!!!!!! И сега ме принуждават да мъкна телевизора от спалнята в кухнята и обратно...

    Виж друг е въпроса ако се пуска в други апартаменти.

  17. Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    796
    #14

    Как да спрем "хакерчетата" зад proxy???

    А тези които имат кеширащо прокси и си пуснат wget в няколко сесии? И на тях ли ще им "резнете" сесиите?

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #15

    Как да спрем "хакерчетата" зад proxy???

    Бе направо режете всички клиенти, а парите ви ще се генерират от голите кабели опънати по диреците. Просто доста от хората нямат достатъчно доходи и затова се кооперират по между си. Какво толкова ви крадат - гледам всяка втора тема затова се говори. По добре от един абонат(+1-2 допълнителни компа) да падат пари, отколкото от нито един. Поне според мен като страничен наблюдател тази бизнес логика ми изглежда по-правилна. Само не се нахвърляйте - нито крада, нито съм ИСП. Обикновен юзер платил 75лв за включване и 25лв за 500МВ трафик на скорост макс 20к.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Proxy за зле-та
    От MrMyr във форум Windows
    Отговори: 2
    Последно: 15-01-07, 14:58
  2. Proxy
    От tristen във форум Мрежи
    Отговори: 17
    Последно: 23-07-06, 15:59
  3. proxy
    От major във форум Мрежи
    Отговори: 1
    Последно: 21-10-03, 13:49
  4. да спрем споровете
    От vasilbg във форум За Форума
    Отговори: 18
    Последно: 20-10-03, 14:50

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе