Резултати от 1 до 3 от общо 3

Спешно - Връзка на две мрежи през трета

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. HGD
    HGD е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    598
    #1

    Спешно - Връзка на две мрежи през трета

    Нужна ми е пешна помощ!!! Ситуацията е следната:



    Постановка:

    Съществува реална мрежа свързана директно с Интернет (имат си реални IP-та, например 213.Х.Х.Х). Изградена е преносна мрежа (на голямо разстояние). Тя използва IP-та от вида 10.0.0.Х и т.н. Връзката между 213.Х.Х.Х мрежата и 10.0.0.0 става с рутер (адреси 213.Х.Х.100 и 10.0.0.1).



    Задача:

    Необходимо е да се свърже нов клиент с достъп до интернет (с реални IP-та, например 213.Х.Х.198), като използва преносната мрежа. Оторизацията на този клиент става по IP и МАС адрес.



    Въпрос:

    Трябва ли да добавя още един рутер (за клиента 213.Х.Х.198) за връзка с мрежата 10.0.0.0 и какво да се добави в рутера (10.0.0.1) за да може да излезе клиента с IP 213.Х.Х.198 и дали ще може да се оторизира (да му се пусне интернет) по IP-то и МАС адреса му.



    Моля, всеки който може да помогне да пише или да ме потърси по ICQ-то. Въпроса за мен е спешен (имам 10 часа да го реша).



    Благодаря предварително на всички отзовали се. []



    P.S. Трябват ми теоритично как ще стане - къде да добавя рутер, какво рутиране да добавя (рутираща таблица) и т.н.



    P.P.S. Съществува възможност да се регистрира нова мрежа (и да се купят съотвените IP-та), а също и единия клиент да стане няколко и т.н.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    20
    #2

    Спешно - Връзка на две мрежи през трета

    ако се използва рутер за връзката се прави тунел и се използва IPSec, ама до колкото ти разбрах въпроса най-вероятон няма да има нужда от рутер, ама сто процента според мен ша има нужда от някакъв тунел щот релното ip да може да се инкапсулира в пакет с вътрешен адрес 10.Х.Х.Х

    потърси dimitkoto в ICQ той има така релано ip ама отризацията е с юзър нейм и парола и се използва PPTP

  4. HGD
    HGD е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    598
    #3

    Спешно - Връзка на две мрежи през трета

    Проблема се реши по друг, различен начин - с NAT. Разкарахме МАС оторизацията.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 0
    Последно: 15-12-10, 08:02
  2. Връзка м/у 2 РС през интернет
    От peter_nn във форум Мрежи
    Отговори: 5
    Последно: 08-01-07, 16:05
  3. Отговори: 8
    Последно: 10-08-05, 17:40
  4. Отговори: 10
    Последно: 10-05-04, 08:30
  5. Връзка между 2 мрежи
    От Zviara във форум Мрежи
    Отговори: 3
    Последно: 22-10-03, 19:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе