Резултати от 1 до 2 от общо 2

моля за инфо

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Apr 2004
    Мнения
    3
    #1

    моля за инфо

    имам малка мрежичка и имам голямо желание да им пусна на моите хора малко телевизия?помогнете ми как според вас да го направим как е по добре?през linux ли е наи добре и могали да пусна повече от един канал?и ако е вазможно да ми подскажете колко може да ми струва това?моля бадете по конкретни заштото много малко ги разбирам тия неща(все още се уча).Разполагам с цифрова телевизия искам от нея да им пусна[:D] БЛАГОДАРЯ ВИ[^]

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,233
    #2

    моля за инфо

    Не съм сигурен дали ще ти свърши работа, но мога да споделя личния си опит. На домашния ми компютър (Cel2.0, RAM 512 Mb, тунер PixelView, WinXP Pro SP1) имам инсталиран Windows Media Encoder. Програмата приема сигнал от тунера и broadcast-ва streaming video по локалната мрежа. Дал съм ти линк към версия 9 на Encoder, а аз ползвам версия 7. С нея мога да ретранслирам само един канал, обикновено 320х200 пиксела (за да се намали обема на ретранслираните пакети). Превключването на каналите става с програмата ми за тунера (нещо нямам спомен как се казва []), т.е. "зрителите" нямат възможност да превключват. Опитът ми показва, че при 9-10 закачени потребителя започва леко да им насича, а при 15 проблемът с изоставането на картината от звука вече е голям. Клиентските компютри приемаха сигнала с Media Player. Бе в общи линии не е много гъвкаво решението, но поне мачове се гледаха на воля []. Беше много забавно, как коментаторът крещи "Гоооол!" и чак след 5-6 секунди топката влиза във вратата [:D]. Един от зрителите даже се беше жалвал, че още малко и ще му кажат кой е шампионът - преди още да е свършило първото полувреме []...

    Поне при мен не беше необходимо никакво допълнително оборудване, освен тунер и мрежови карти (това и при теб е налице). За ретранслиране на повече от един канал или за по-голяма и по-качествена картина вероятно има и други решения, аз обаче не мога да ти помогна - просто не съм наясно [].

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. asya09lcc/aoyr09lcc - малко инфо моля!
    От fancy във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 12
    Последно: 09-06-13, 22:25
  2. Моля за инфо за един Тошко и още няколко подобни
    От lukas65 във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 27
    Последно: 14-03-12, 19:46
  3. Отговори: 2
    Последно: 18-04-09, 12:44
  4. Моля за малко инфо за това РС
    От drecolli във форум Общ - хардуер
    Отговори: 22
    Последно: 12-12-08, 00:21
  5. Досадно тракане вътре във фотокамера Kodak - моля за инфо?
    От hihimor във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 1
    Последно: 09-03-07, 19:52

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе