Резултати от 1 до 3 от общо 3

АС3 с Sound blaster Live ? и ДВД Плеър

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    17
    #1

    АС3 с Sound blaster Live ? и ДВД Плеър

    Значи имам ДВД Тошиба SD-340 Е Sound blaster Live ! 5+1 колони свързани с бластера може ли по някакъв начин да изкарам АС3 звук от двд-то през бластера като на двд-то няма чинчове за отделните канали

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    1,765
    #2

    АС3 с Sound blaster Live ? и ДВД Плеър

    По принцип няма начин.

    Тошибата има само оптичен/коаксиален + стерео изход, АС3-то върви само през оптиката/коаксиалния кабел (т.е през цифровите изходи)



    Сещам се за един теоретичен начин, но не знам на практика дали ще стане - повечето от по-новите дънни платки - примерно моето е КТ400/АМД платформа, имат освен цифров изход (т.нар. SPDIF) и цифров вход. Тошибата се включва във цифровия вход посредством коаксиалния кабел, и след това с AC3Filter (която върви някои от пакетите с DivX/XVid кодеци - KLite, Gordian Knot и др., както и отделно) да се разкомпресира звука... но сега не съм си в нас и не мога да видя точно дали може да стане по такъв начин...

  4. KTT
    KTT е офлайн
    Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    531
    #3

    АС3 с Sound blaster Live ? и ДВД Плеър

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Значи имам ДВД Тошиба SD-340 Е Sound blaster Live ! 5+1 колони свързани с бластера може ли по някакъв начин да изкарам АС3 звук от двд-то през бластера като на двд-то няма чинчове за отделните канали



    <div align="right">Originally posted by Astor*-*29/12/2004*:* 23:22:31</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Мисля, че може. Как тогава върза тогава 5+1 колоните към Sound blaster Live??? През SPDIF/OUT ??? Аз също имам Sound blaster Live - дори VALUE без грам вход и изход. По принцип повечето разновидности вътре са еднакви. Има щифт към който се вързва кабела за разширенията. На него първите две двойки са SPDIF/OUT и SPDIF/IN. Монтираш отзад на компютъра два женски чинча и ги вързваш с две усукани двоки или друг двупроводен кабел към гореописаните двойки щифтове и готово. Разбира се внимавай за масите да са където трябва. И имаш пълноценни цифрови коаксиални вход и изход за около 30 ст. и можеш да си ги вързваш където си искаш. Разбра ли ме. Направил съм ги и работи перфектно.

    Разбира се ако вече имаш изведени някой от SPDIF вход или изход може да не го правиш а само другия.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Звук под DOS HA Sound Blaster LIVE!
    От djgorgio78 във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 4
    Последно: 15-09-03, 13:05
  2. Sound Blaster Creative Live - Купувам
    От Allcapone във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 2
    Последно: 21-01-03, 17:59
  3. Търся - Sound Blaster Live
    От Allcapone във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 1
    Последно: 21-01-03, 02:26
  4. CREATIVE Sound Blaster Live Value
    От IBANEZ_ във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 22
    Последно: 19-07-02, 11:25
  5. Sound Blaster Live Drivers
    От lightmaster във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 4
    Последно: 30-09-01, 00:41

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе