Резултати от 1 до 13 от общо 13

Аудио и видео колекция

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #1

    Аудио и видео колекция

    някой проявява ли интерес към аудио и видео колекциите ми от аудио- и видеокасети?

    говорим за около 100-ина аудиокасети, на които има (за тези, които не знаят какво слушам метал, започвайки от траша - metallica, sodom, kreator, sepultura, минава се през разнообразие speed (helloween, annihilator и т.н.) до появата на death и blaсk-a (bolt thrower, emperor, enslaved, dimmu borgir...). налице са и всички ранни албуми на my dying bride и anathema

    около половината са купешки, а качеството на останалите е на студиен запис (рок магазин "ниверо" трябва да говори нещо на варненци)

    филмите са предимно фантастика и ужаси - индиана джоунс, star wars, мухата, матрицата, звездни рейнджъри и т.н. (за да получите представа)

    въпреки сантименталната им стойност, обемът им ми причинява определен дискомфорт, както и голият факт, че касетофони май останаха само в колите, а видео се гледа от 40+ технически неориентирани дами и господа, към чието число не принадлежа към настоящия момент

    цялото това богатство се намира във Варна
    при интерес мога да направя и пълен списък на заглавията

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #2

    Re: Аудио и видео колекция

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    при интерес мога да направя и пълен списък на заглавията

    Можеш да направиш и дарение за местния исторически музей. Със сигурност ще си спомнят името ти.

    FearMe, интересното е, че в днешно време понятието "сантиментална стойност" си има своята... как да кажа... висококачествена цена. В смисъл, дали древен филм или албум, киноманите и меломаните държат да го имат с възможно най-доброто качество. Думата "лента" едва ли предизвиква такъв трепет както преди, освен за хората, занимаващи (и дори прехранващи) се с аудио и видео. Има и колекционери, разбира се, но бъди сигурен че това, което предлагаш, те отдавна го имат и (както бях загатнал в една друга тема преди време) сигурно се питат как да миниатюризират колекциите си, обновявайки ги с новите дигитални носители. 100 касети са си 100 касети - заемат място на поне 300 CD-та. Те пък от своя страна заемат мястото на 300 DVD-та (но с капацитет на 2000 CD-та). И т.н.

    Затова те съветвам да си подариш колекцията на приятел/ка - ще останеш доста по-удовлетворен от този жест.




    P.S. Ама, че съм и аз - ти колекцията я подаряваш, а не продаваш. Поне така се разбира. Ами ако не се намери някой с по-голям багажник, занеси ги на "онази мацка, дето едно време вземаше филми и музика от теб...".

    angel

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    508
    #3

    Re: Аудио и видео колекция

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    а видео се гледа от 40+ технически неориентирани дами и господа, към чието число не принадлежа към настоящия момент
    E...айде сега... не ни подценявай...ние на 40+ да умираме ли? не ни пенсионирай...

    Според мен или ги подаряваш,ако намериш реципиент, разбира се, или постъпваш като мен - преди няколко години намерих подходящи кашони и подредих около 700 аудиокасети и ги свалих в мазето... просто сърце не ми дава да ги изхвърля, въпреки,че имам всичко това на дискове. Както казваш - сантиментална стойност С видеокасетите имах повече късмет - подарих ги на приятел, който си ги гледа...
    То и за настоящите ми дискове подозирам как ще им търся място поради появата на алтернативен формат и носител...

  5. Banned
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    1,083
    #4

    Re: Аудио и видео колекция

    имам един брадчед в бургас.

    трябва да го питам.

    знам, че е събирач - като види някоя видеокасета във видеотека, дето вече се продава - ако е добър филма - плаща я.

    ама все пак - добре ще е да си направиш труда да дадеш един каталог - ценните неща ще извървят на добри пари - после шкарта все ще се продаде по 50 стинки/бройката.



    beeblebrox@abv.bg

  6. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #5

    Re: Аудио и видео колекция

    boishin:

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    ...от 40+ технически неориентирани дами и господа, към чието число не принадлежа към настоящия момент
    в този форум всички сме ориентирани технически, така че никой не трябва да се чувства засегнат :cheers


    e, идеята е все пак да взема някоя стотинка. иначе как ще преглътна раздялата

    zaphod, утре ще гледам да направя опис и ще го метна някъде, така че да може да се види що за стока съм бил преди години

  7. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #6

    Re: Аудио и видео колекция

    FearMe, у нас има кой да оцени детските филми, ако имаш такива де. Видеото ми е четириглав Шарп, който навремето струваше повече от телевизора и почти не е ползвано. Да си умреш от яд ! Така, че - публикувай - ще помогнем с каквото можем !

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #7

    Re: Аудио и видео колекция

    Евентуално ке прибера аудиото
    Само да видя дали може да намерик дек

    Ако някой случайно тръгне да си хвърля плочите или магнетофонните ленти - прибирам всичко, независимо в кой град е

  10. prt
    prt е офлайн
    Member Аватара на prt
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    650
    #8

    Re: Аудио и видео колекция

    Цитат Първоначално публикувано от CrossBlade
    Само да видя дали може да намерик дек
    Един съфорумец беше пуснал обява, че продава приличен дек преди време. Потърси я.

  11. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #9

    Re: Аудио и видео колекция

    Цитат Първоначално публикувано от CrossBlade
    Евентуално ке прибера аудиото
    Само да видя дали може да намерик дек

    Ако някой случайно тръгне да си хвърля плочите или магнетофонните ленти - прибирам всичко, независимо в кой град е
    Имам един чисто нов триглав "змей" AKAI GX-69 - докаран от японско... Ама не го давам евтино.

  12. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #10

    Re: Аудио и видео колекция

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    boishin:

    e, идеята е все пак да взема някоя стотинка. иначе как ще преглътна раздялата
    Моите над 200 касети(голяма част записани в Ниверо),полетяха към боклука.Колкото и да ме болеше. А да вземеш стотинки,хм,надали

  13. Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    192
    #11

    Re: Аудио и видео колекция

    Цитат Първоначално публикувано от CrossBlade
    Само да видя дали може да намерик дек
    Мога да ти подаря два, само кажи как да ти ги пратя. Стоят ми тук в кашони, жал ми е да ги хвърля , а пък едва ли ще мога да им взема някакви пари. Така че , ако ги искаш, пиши на ЛС
    А пък някой път, като дойда във Варна, ще почерпиш (евентуално)

  14.  
     
  15. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #12

    Re: Аудио и видео колекция

    за това става въпрос:

    http://fearme.hit.bg/razni/audio%20cassettes.xls

    ако представлява интерес за някой ще видим какво можем да се разберем

    P.S. ей, не ми издържа душичката и си оставих 10 култови касети - slayer'86 & '88, bolt thrower'88, '91, '92 & '98, emperor'94, dimmu borgir'98 и anathema'93

  16. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #13

    Re: Аудио и видео колекция

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    P.S. ей, не ми издържа душичката и си оставих 10 култови касети - slayer'86 & '88, bolt thrower'88, '91, '92 & '98, emperor'94, dimmu borgir'98 и anathema'93
    Плюшкин.


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Продавам аудио видео ресивър SONY STR DE-335
    От hristoslav2 във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 20-09-08, 17:43
  2. Експортиране на Аудио от Видео фаил ?
    От Sd0 във форум Общ - софтуер
    Отговори: 5
    Последно: 22-07-07, 09:19
  3. драйвери за аудио и видео
    От helios1 във форум Windows
    Отговори: 1
    Последно: 05-12-06, 22:13
  4. Избор на Аудио и Видео техника
    От Lupus във форум Телевизори
    Отговори: 6
    Последно: 22-02-06, 20:37
  5. Soft за аудио/видео връзка по LAN.
    От LordOfEvil във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 13-03-04, 22:50

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе