Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 51

The Hobbit - Хобитът /филм/

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    1,765
    #31

    Отговор: The Hobbit - Хобитът /филм/

    Познайте как ще се казва втората част "ХОБИТ: Пущинакът на Смог".

    Всичко хубаво, ама пущинак и пещера...

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #32

    Отговор: The Hobbit - Хобитът /филм/

    снощи го гледах

    впечатленията ми са в 2 насоки - технически и кинематографични

    техническите се свеждат до 1 положително и 1 отрицателно. новото 3D (Real3D) е светлинни години пред старото - далеч по-изразително, с далеч по-добри цветове и динамика. което ни води към отрицателното - при бавни сцени всичко е феноменално, но при по-динамични отново се наблюдава насичане и скипване на кадри. същото е и при рязко преместване на полето на гледане - преместиш ли погледа от единия край на екрана към другия, все едно ти трябва частица от секундата за синхронизиране на погледа

    тези 2 неща ме водят до убеждението, че изборът на 48 fps е начинът да се избегне насичането е по-динамичните сцени и (вероятно) улесняването на адаптацията на окото при рязка смяна на наблюдаваната част от екрана

    и тук идва споделянето на една много важна информация - въпреки разпространената информация, че кината Арена си сменят техниката, за да пуска 48fps Real3D, се оказва, че това е вярно САМО за Арените в София Младост и София Запад. навсякъде другаде в страната 3D-то ще е Real3D, но не и 48 fps !!!

    този извод направих, след като се обаждах на различни киносалони в цялата страна. получих отговори от "не знам" до "така е", като накрая заключих горното. дали действително е вярно или не - не знам. някой с вътрешна информация може да потвърди или отрече. моето мнение, след като изгледах филма, е че наистина във Варна си е на 24 fps

    -----------------------------------

    кинематографичните качества на филма ще обобщя по следния начин:

    обикновено Director's Cut е с 1 час по-дълга версия на филма
    на "Хобита" Director's Cut ще е с 1 час по-къса версия на филма

    точно 1 час съдържание различава този филм от определението "интересен" вместо "муден". претъпкан с излишни диалози, които НЕ допринасят с нищо, защото залагат на схемата "7-7-7". който не знае какво е това, обяснявам. това са 7-секундните паузи между репликите в сапунените сериали.

    реплика: "еди-какво-си"
    пауза 7 секунди за осмисляне
    отговор: "ама наистина ли?"
    драматична пауза 7 секунди
    потвърждение: "ами да!"
    7-секунден катарзис

    кощунство е да постъпваш с Толкин така!

    иначе филмът, където нещо се случва (не говоря само за кютек), е великолепен
    задочните заигравки с бъдещия (т.е. миналия ) "властелин" са деликатни, макар и реално липсващи в истинската книга

    джуджетата са леко инфантилни, но те и в книгата са доста 1-измерни характери. дразнещ е прекалено антропоморфният Торин (главното джудже), но явно за малоумните американци е важно да се знае, че веселите хора изглеждат като идиоти, глуповатите - като хидроцефали, а достолепните - като шон конъри на младини

    гандалф е по-веселяк, отколкото във Властелина 2 и 3 (но помрачняването му в началото на филма беше много тъпо решение). в крайна сметка в Хобита той още е "Сив", а не "Бял" и е редови магьосник с леки намеци за бъдещо величие

    наложителното показване на Ам-Гъл в "Хобита" води до неизбежна загуба на драматизма в този момент на бъдещия (т.е. миналия Властелин), когато той бива само леко загатван, в сенките, без да се види реално що за грозилище е... но пък тук мимиките и играта му са далеч по-добри. браво на Анди Саркис, добър урод е
    м/у др. във физиономията на този Ам-Гъл има доста вкарани черти от грозотията на самия Саркис

    и накрая - Билбо. добър избор на актьор, не мога да си кривя душата. убедителна слабост на характера, убедителни проблясъци на героизъм... филмът не страда в тази насока

    ефектите - на ниво. далеч повече CGI по гадинките, но според мен филмът не губи от това (във Властелина близките кадри са на костюмирани хора)

    структура и динамика: 4/6
    ефекти: 6/6
    плот: 6/6
    игра: 5.5/6

    крайна оценка: 5/6
    (заради 7-7-7 , иначе би бил 5.9/6)
    Този пост е редактиран от FearMe; 23-12-12 в 13:12.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    140
    #33

    Отговор: The Hobbit - Хобитът /филм/

    Ето че излезе официалния трейлър на втората част . Само че 13.12.13 е доста далече


  5. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300

  6. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,376
    #35

    Отговор: The Hobbit - Хобитът /филм/

    Този пост е редактиран от hristoslav2; 16-12-13 в 19:42.

  7. Banned
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,050
    #36

    Отговор: The Hobbit - Хобитът /филм/

    Ще се гледа , явно . Филм на 2013 !

  8.  
     
  9. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #37

    Отговор: The Hobbit - Хобитът /филм/

    вече и във Варна на 48 fps
    тези дни ще го отразя

  10. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,257
    #38

    Отговор: The Hobbit - Хобитът /филм/

    хубаво че съм чел комикса в ДЪГА, че да мога да хвана за какво става дума. от 1 серия спомен нямам но картинката от комикса как билбо влиза при дракона не вярвам някой да я е забравил.

    сори за офф-а че темата май е само за филма.

  11. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #39

    Отговор: The Hobbit - Хобитът /филм/

    Цитат Първоначално публикувано от estqwerty Виж публикацията
    хубаво че съм чел комикса в ДЪГА...
    а истинската книга?

  12. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #40

    Отговор: The Hobbit - Хобитът /филм/

    Имам първото издание от 75-а година.Купих си я без да знам какво купувам, привлече ме рисунката - Билбо, както се оказа в последствие.Сигурно съм я чел поне 50 пъти, вече се разпадна от времето.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    140
    #41

    Отговор: The Hobbit - Хобитът /филм/

    Цитат Първоначално публикувано от estqwerty Виж публикацията
    .... , че да мога да хвана за какво става дума. от 1 серия спомен нямам
    Ще правиш като мен - гледаш отново първа и веднага втората серия

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,257
    #42

    Отговор: The Hobbit - Хобитът /филм/

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    а истинската книга?
    цъ , книгата не. само фантастика, фентъзито ми е в черният спсък за сега.
    но в ДЪГА е добре направено,и дори след толкова години някъде към средата на филма почнах да вдявам че знам какво гледам и почнаха да се понаместват нещата въпреки че според много филма бяга доста от книгата. към края на филма вече знаех какво ще се случи. така че комикса не е никак лош
    първият филм имам в предвид вторият не съм го гледал още.

    има един пост в фб - много се чудя дали да не го пейстна... за незапознат като мен с оригиналната книга беше доста интересно.
    не е мое, махнал съм имената ако трябва ще ги сложа. поста е от групата на дъга за мен комикса и филмите са досега ми до Толкин.

    "...не знам, на кой истински фен на творчеството на толкин може да му допадне начинът, по който Питър Джексън интерпретира "Хобитът". В стремежа си да избяга от клишетата за джуджета (брадвата в главата на Бифур просто не подлежи на коментар, както и наличието на джуджета без бради), сам попада в едно друго клише - а именно, че джуджето си върви в комплект с бойната брадва. Ако ви е убягнало, в книгата джуджетата от компанията на Торин са въоръжени единствено с... кухненски ножове. Единственото по-сериозно въоръжение придобиват в тролската пещера, но и там няма никакви брадви. Въоръжават се сериозно, чак след като си завземат обратно Самотната планина. По същество цялата мисия е тайна и цели да привличат колкото се може по-малко внимание. С изключение на Торин, Балин и Дуалин (като за последния не съм сигурен) никога преди не са участвали в битки и войни. А Питър Джексън го обърна на брутална баталия. Иначе актьорската игра е супер, особено на Мартин Фриймън. Но сценарият е отврат. Ако не ви е известно, Толкин е бил дълбоко вярващ християнин и не случайно в "Хобитът" и "Властелинът..." темата за милостта и пощадата заема централно място. Независимо от всичките битки, най-важното събитие през третата епоха си остава моментът, в който Билбо пощадява живота на Ам-гъл и впоследствие ролята на Ам-гъл, който по случайност, повтарям - ПО СЛУЧАЙНОСТ!!! унищожава Пръстена. Т.е. намеса на Едно Провидение свише, като дар за проявената милост. А финалът на филмовата трилогия беше с борба, пак повтарям - с БОРБА между Фродо и Ам-гъл. Това е тотално в противоречие с всичко, което Толкин се опитва да внуши . (НЕ ме разбирайте погрешно, аз съм убеден атеист, но пък Толкин оставя посланията си достатъчно ясно). И тъкмо, когато си помислих, че П.Дж. се реабилитира в "Хобитът" с невероятната сцена при езерото на Ам-Гъл (въпреки че при разтегляне на историята в три филма не трябваше да реже нито една от гатанките); сцената с пощадяването на Ам-гъл беше много силна, бях готов да разцелувам режисьора. И две минути след това Джексън се изсра на метеното, като по сценарий Билбо трябваше да убие орк! За да спаси живота на Торин! От какъв зор! Да ви е правило впечатление, че в книгите нито Билбо, нито Фродо изобщо някога вдигат ръка да наранят човешко същество (поради липса на по-добра дума, но иначе в тая категория включвам и елфи, джуджета, орки, тролове, та даже и Дракона)!? Единственото изключение са паяците, но тях очевидно Толкин не ги брои на равна нога с другите мислещи раси. Това не е случайно - носителят на Пръстена е аналогична фигура на християнският мит за Спасителя - спасение не може да се постигне с насилие. По същество Толкин вярва, че десетте божи заповеди трябва винаги да се спазват. Затова и не Билбо, а Фродо е спасителят - понеже Билбо си има склонността, па макар и с благородни помисли, да нарушава повелята "Не кради!". Ако не сте го разбрали, докато сте чели книгите и ви интересуват единствено битките, то определено имате нужда от още един, но по-внимателен прочит на Толкиновото творчество. Толкин би се обърнал в гроба си, ако видеше, как в безумната интерпретация на Джексън Билбо убива гоблини. Неслучайно и реакциите отстрана на всички живи роднини на Толкин след филма бяха силно отрицателни, да не кажа гневни. П.П. самият Толкин е оставил множество, нарисувани от самия него илюстрации на Гандалф Сивия; него го е рисувал повече от всеки друг герой от произведенията си. Така че художникът в Дъга е следвало да се съобрази с това клише, повече от всичко останало. Не отричам, че нашенският Гандалф с тая странна форма на главата си имаше известен чар, но това просто не е Гандалф Сивият... За разлика от Торин, както вече писах по-горе. ..."

  16. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #43

    Отговор: The Hobbit - Хобитът /филм/

    Ефекти много, сценарии горе-долу по книгата, но по-отдалечен от книгата отколкото първите серии и тази 2-ра серия на филма свършва внезапно в нищото...За съжаление в тези три серии е наблегнато на комерсиалният характер на филма и на печалбата за сметка на книгата...

  17. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #44

    Отговор: The Hobbit - Хобитът /филм/

    Този дракон Smaug егати философа - то не бе говорене - но смееш ли да го прекъснеш

  18. Member Аватара на XIIID
    Тук е от
    Dec 2002
    Живее в
    Burgas, Bulgaria
    Мнения
    829
    #45

    Отговор: The Hobbit - Хобитът /филм/


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Търся филм
    От Niakoi във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 5
    Последно: 03-11-10, 03:06
  2. БГ филм ?
    От helios1 във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 3
    Последно: 23-02-09, 17:52
  3. филм
    От r_777 във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 6
    Последно: 10-12-05, 22:44
  4. Филм
    От mks във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 1
    Последно: 09-04-04, 21:57
  5. The Hobbit - счупени RAR файлове
    От sclera_bg във форум ИГРИ
    Отговори: 2
    Последно: 03-12-03, 14:52

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе