Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 23

Започва ерата на 3D филмите

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #1

    Започва ерата на 3D филмите


    Започва ерата на 3D филмите

    Уолт Дисни прави най-голямата "триизмерна" премиера

    30/03/2007 | TechNews.bg


    "Резултатите от пуснатите досега 3D филми разкриват предимства не само за студията, но и за киносалоните от превключването към дигитални прожекционни системи, които поддържат модерната технология. Публиката е по-склонна да закупи билет за премиера на триизмерен филм, отколкото за игрален, твърдят от компанията Regal Entertainment Group.

    Друг решаващ фактор за успеха на 3D филмите е силната подкрепа от холивудските студия за новата технология, като сред тях са Walt Disney и DreamWorks Animation. Последната новина от началото на този месец беше, че от 2009 година всички техни филми ще бъдат триизмерни. А първият от тях ще се казва „Чудовища срещу Извънземни”.

    Disney пуска днес своя анимационен филм „Запознайте се със семейство Робинсън” на 701 дигитални 3D екрани. Това е най-големата 3D премиера досега, а в допълнеие компанията е създала и отделно студио за нови филми в този формат.

    През следващите години ще имаме хиляди 3D екрани и ако компаниите могат да продават билетите с 10–15% по-скъпо, това е ще е пробивна движеща сила. Според шефовете на DreamWorks, правенето на 3D анимационни филми ще добави $10–15 милиона производствени разходи, но тe определно ще си струват.

    Почти всяко голямо холивудско студио планира да направи „голям филм” в 3D формат, който да бъде пуснат през 2009 година. Следващата тенденция във филмовата индустрия е именно създаването на триизмерни филми, а хората ще плащат на драго сърце за тях, смятат анализатори.

    Заявката на топ режисьори за създаване на 3D филми, сред които Стивън Спилбърг, Джеймс Камерън и Питър Джаксън се очаква да ускори дигиталния преход в киносалоните."



    Линк: http://www.technews.bg/info.php?id=3055


    Усещате ли накъде отива работата?

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #2

    Re: Започва ерата на 3D филмите

    Тя на там отива работата още от "Последна фантазия", ама нещо много бавно върви. Иначе се радвам, че няма да има малоумни манекени-актьори, които за 3 реплики в целия филм да искат по няколко десетки млн. долара хонорар // използвам случая да кажа "здрасти" на бат' Арни ;-)))))))) //

    Кой сега ограбва "творците" - пиратите или "Дисни & Ко" ;-))))))))

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    3,368
    #3

    Re: Започва ерата на 3D филмите

    За какво става дума ? *3D Стерео Филми* , *Ренднати филми в 3D* , *Холо-филми* или комбинация от някои от тези !??!!?????!

    Кой сега ограбва "творците" - пиратите или "Дисни & Ко" ;-))))))))
    Ghost Inc.

  5. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #4

    Re: Започва ерата на 3D филмите

    Всъщност и аз не можах да разбера какво точно имат предвид под "3D филм". Аз го разбирам като филм проектиран в триизмерно пространство, а не анимация..... тва последното, ако си мислят че ще пробият с него... аз лично не вярвам.

  6. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    662
    #5

    Re: Започва ерата на 3D филмите

    3Д филми са тези, които трябва да се гледат с трите очи. На количеството алкохол, което съм изпил е достатъчно да си затворя едното око и да виждам стерео. Иначе ми се разминават образите. Ако искаш да гледаш 3D, то трябва да ядеш много боб, за да активираш и третото си око, което е отзад, по подразбиране. :-)

  7. Member Аватара на XIIID
    Тук е от
    Dec 2002
    Живее в
    Burgas, Bulgaria
    Мнения
    829
    #6

    Re: Започва ерата на 3D филмите

    Цитат Първоначално публикувано от NO CARRIER
    3Д филми са тези, които трябва да се гледат с трите очи. На количеството алкохол, което съм изпил е достатъчно да си затворя едното око и да виждам стерео. Иначе ми се разминават образите. Ако искаш да гледаш 3D, то трябва да ядеш много боб, за да активираш и третото си око, което е отзад, по подразбиране. :-)
    Такааа, а най-развито квадро-стерео имат жените, които и на г*за си очи имат

  8.  
     
  9. etg
    etg е офлайн
    Administrator
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,393
    #7

    Re: Започва ерата на 3D филмите

    Още ли не сте изтрезнели бе?

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #8

    Re: Започва ерата на 3D филмите

    Цитат Първоначално публикувано от etg
    Още ли не сте изтрезнели бе?
    [color=blue]
    -------------OFFTOPIC----------------

    "Пълното изтрезняване води до внезапна смърт"

    ;-)))))))

  11. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #9

    Re: Започва ерата на 3D филмите

    Цитат Първоначално публикувано от Ghost
    [color=blue]
    -------------OFFTOPIC----------------

    "Пълното изтрезняване води до внезапна смърт"

    ;-)))))))
    Доко затова ли е жив още?


    По темата:

    Абе в София нямаше ли някакво 3D-кино? Една позната ми беше казала, че са гледали там някакъв 3D-филм със специални очила - 30 минути филм, цена 8 лв. Май някакъв документален, с акули... но си е било тръпка. Нека софиянци кажат, де...


  12. Member
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    247
    #10

    Re: Започва ерата на 3D филмите

    Има в Сф
    Филм четата са по 15 мин анимационни.
    А също че всичко кое над 15 мин без почивка уврежда по някакъв начин мозъка.
    Не мога да си представя какво напрежение ще е 90 мин филм.

  13. Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    272
    #11

    Re: Започва ерата на 3D филмите


  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    1,765
    #12

    Re:Започва ерата на 3D филмите

    Да не пускам нова тема, въпреки че тая е доста стара - февруари месец излиза по кината Star Wars: Episode I The Phantom Menace във 3D формат.

  16. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #13

    Re:Започва ерата на 3D филмите

    Мдам, като филма е изцяло преработен поне според нетя ... лично аз си го чакам с кеф ...особенно да излезе на по-качествен рип

  17. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #14

    Re:Започва ерата на 3D филмите

    че то такъв филм се гледа в кино ве, къв рип, кви два лева!
    Аз съм готов да отида, само заради любимата ми натали портман, пък да не говорим, за самият филм.

  18. Member Аватара на sad sack
    Тук е от
    Apr 2008
    Живее в
    Earth, Solar System, Milky Way, Laniakea
    Мнения
    409
    #15

    Re:Започва ерата на 3D филмите

    @fXOrange
    не че Натали Портман не е красива жена, но при нея няма голям смисъл от 3Д.При нея 2д,3д няма значение, все същото е
    Когато се раздавали хубави гърди,тя чакала на опашката за хубаво лице и после останали само от малките бозки.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Android Wear - започва ерата на умните часовници
    От kod във форум Хай-Тек джаджи
    Отговори: 9
    Последно: 26-03-14, 07:52
  2. Край на ерата Steve Jobs
    От kod във форум Новини от SetCombG.com
    Отговори: 7
    Последно: 06-10-11, 03:41
  3. Ерата на Big Brother официално започна...
    От stekyman във форум Коментирай новина
    Отговори: 0
    Последно: 16-05-07, 11:25
  4. Започва Евакуация на Видин и Лом
    От Mr.TECHNO във форум Коментирай новина
    Отговори: 27
    Последно: 15-04-06, 02:57
  5. В неделя започва F1 сезона....
    От Milanoff във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 41
    Последно: 18-03-02, 09:07

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе