Резултати от 1 до 14 от общо 14

Mark Knopfler - София 29.04.2013

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #1

    Mark Knopfler - София 29.04.2013

    На 29 април 2013 година от 20,00 часа в зала 1 на Националния дворец на културата в София ще се проведе концерт на Mark Knopfler - един от най-великите музиканти в света, организиран от София Мюзик Ентърпрайсис и LIVE NATION.
    Концертът в София на световноизвестния певец, китарист, продуцент, композитор и създател на рок групата Dire Straits е част от европейското му турне, с което промотира последния си солов проект “Privateering”. Турнето на Mark Knopfler включва 72 концерт в 25 страни и започва през април 2013 година. “Privateering” е първият двоен албум на музиканта и включва 20 нови песни. Освен новите песни Mark Knopfler заедно с групата му ще изпълнят в България и повечето от незабравимите му хитове от останалите му 7 албума, както и от дискографията на Dire Straits. Това е второто гостуване на Mark Knopfler в България след изключително успешния му първи концерт през 2008 година.
    Билети за концерта
    Билетите за концерта на Mark Knopfler са на цени от 50, 60, 80, 90 и 100 лева в зависимост от разположението на местата в залата и могат да бъдат закупени от Билетния център на НДК, касите на зала Арена Армеец и касите на Тикетпро и неговите партньори в цялата страна, както и онлайн от страницата на Тикетпро в интернет.
    Mark Knopfler е роден на 12 август 1949 година в Глазгоу, Шотландия. Той е един от основателите на легендарната британска банда Dire Straits през далечната 1977 година. След разпадането на групата през 1995 година Mark Knopfler издава 7 соло албума, композира музиката за осем филма и участва в различни проекти с други музиканти като Eric Clapton, Phil Lynott, Bob Dylan, Chet Atkins, The Chieftains, Emmylou Harris, Jools Holland, Steely Dan, Bryan Ferry, Sonny Landreth и Van Morrison. Mark Knopfler има четири награди Грами.


    Този пост е редактиран от Tommorow; 22-03-13 в 16:48.

  2.  
     
  3. Member Аватара на XIIID
    Тук е от
    Dec 2002
    Живее в
    Burgas, Bulgaria
    Мнения
    829
    #2

    Отговор: Mark Knopfler - София 29.04.2013


    Хе, поредната музикална ексхумация... Въобще татковината ни се утвърди като гробище за домашни любимци - ако музикант ни посети е признак, че трупът му вече леко понамирисва. И как другояче, след като вкусът на основната маса "рок-маниаци" е закован с пирон в 1985-та година и ни напред, ни назад вече 30г. Стискам палци да поживея още 20-тина годинки, току-виж добутали в инвалидни колички някои от моите любимци, да потреперим с бастуните заедно.
    Иначе кънтрито от линка е приятно

  4. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #3

    Отговор: Mark Knopfler - София 29.04.2013

    Ми то след старите динозаври музиката свърши. Сега няма нито една група която да си заслужава изгубеното време да я слушам. А иначе концерта на Марк ще го пропусна.

  5. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #4

    Отговор: Mark Knopfler - София 29.04.2013

    Изчакай @vdsvicky да ти каже какво мисли за умрелите кучета @XIIID ;-) Тая музика е като отлежалото вино. С Dire Straits съм заспивал и съм се събуждал...на различни места... с 5лв в джоба, но по-щастлив от всякога..., ТОТО, Jethro Tull, Omega, Led Zeppelin...но всеки със вкусовете си и спомените си. Виж леди гаргата и мадоната ги пропуснах с удоволствието, с което ще ги пропускам и до края на дните си.

  6. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #5

    Отговор: Mark Knopfler - София 29.04.2013

    Tommorow , "мой човек" си

  7. Member Аватара на XIIID
    Тук е от
    Dec 2002
    Живее в
    Burgas, Bulgaria
    Мнения
    829
    #6

    Отговор: Mark Knopfler - София 29.04.2013

    Радва ме колко миролюбиво ми реагирате на хейтърщината! Мислех да подпаля и темата за "стената" на ПФ ама нейсе Мен също ме кефят дърти групи, ама съм бил съм прав под масата по времето на king crimson, led zeppelin, emerson lake & palmer, jethro tull, mahavishnu orchestra, colosseum, gentle giant, та съм ги одобрил доооста по-късно... а между другото, такава музика продължава да се прави и развива и днес, но не чакайте да я дадат по MTv. Та мисълта ми е - не намирам за медицински нормално да слушаш едни и същи работи, и от 20 години все така.

    И точно туй е част от проблема, който имам предвид: "музика" = "спомени". Еми то като се взира човек само в 1 точка от миналото, кво по-лесно от изявления "нищо ново добро не се прави"?! Който не търси, не намира... На тва парче забих гадже, на тва пих, на онова ядохме, на другото ср*хме И после - от 86-та по обяд насам - нищо свястно няма...

  8.  
     
  9. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #7

    Отговор: Mark Knopfler - София 29.04.2013

    Така е , но пък когато искам да слушам истински рок си слушам старият рок , за другите ми музикални влечения (като етно и джаз) за моя радост си имам доста съвременни любимци които ме радват.

    П.С. За The Wall щях да те захапя "лошо"
    Този пост е редактиран от stenly; 22-03-13 в 23:55.

  10. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #8

    Отговор: Mark Knopfler - София 29.04.2013

    Много елементарни разсъждения бре @XIIID - нещата не опират до това кой и кога се е напивал и на коя песен - уважавам тези които са изградили музикалната ми култура.

    дай да ги видим тия нови рок звезди за които говориш, ще се радвам ако има нещо некопирано или краднато от динозаврите, дърпам стотина гиги loseless всеки месец за да трия после и я оставя един двама я не, що си мислиш, че ядем доматите с колците и само ти си просветения.
    Този пост е редактиран от Tommorow; 22-03-13 в 23:51.

  11. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #9

    Отговор: Mark Knopfler - София 29.04.2013

    Любимец ми е! Имам вече билети за концерта!

  12. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #10

    Отговор: Mark Knopfler - София 29.04.2013

    Lupus, скоро ще стане година от както съм в София , нещо бирфест да си спретнем (видях, че шефа на форума е несериозен за такива мероприятия, ма поне ние ....)

    Иначе ето нещо от новите групи което ме радва
    Sturm und Drang - A Million Nights - YouTube

  13. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #11

    Отговор: Mark Knopfler - София 29.04.2013

    Цитат Първоначално публикувано от stenly Виж публикацията
    Lupus, скоро ще стане година от както съм в София , нещо бирфест да си спретнем (видях, че шефа на форума е несериозен за такива мероприятия, ма поне ние ....)
    ..........
    Трябва, ама нека да се стопли стабилно и да открият градината на "О Шипка"! Че с тая забрана за пушене в кръчмите направо ми развалят кефа!

  14.  
     
  15. Member Аватара на XIIID
    Тук е от
    Dec 2002
    Живее в
    Burgas, Bulgaria
    Мнения
    829
    #12

    Отговор: Mark Knopfler - София 29.04.2013

    Цитат Първоначално публикувано от Tommorow Виж публикацията
    Много елементарни разсъждения бре @XIIID - нещата не опират до това кой и кога се е напивал и на коя песен - уважавам тези които са изградили музикалната ми култура.

    дай да ги видим тия нови рок звезди за които говориш, ще се радвам ако има нещо некопирано или краднато от динозаврите, дърпам стотина гиги loseless всеки месец за да трия после и я оставя един двама я не, що си мислиш, че ядем доматите с колците и само ти си просветения.
    Така е, аз по принцип си разсъждавам елементарно Ама виж ся - в думите ти веднага прозирам две неща - смяташ, че музикалната ти култура е вече окончателно изградена - значи ли, че имаш статични критерии? И второто - слагаш "рок" и "звезди" заедно, демек ако може като 1 време най-известните да са и най-добрите, квото и да значи това... еми не, истинското призвание на прогресиращата музика си остава ъндърграунда, търсиш там, не по чартовете отгоре.

    И като търсиш ама ако може ептен същото като старите неща, естествено попадаш на "крадено". Ако пък се различава кардинално - пфу, не е като едно време. Иска и дисциплина и търпение слушането, не квото ти хареса от 1-вия път, и айде да навирим запалките като на soldier of fortune..

    Музиката се развива повече от нас, консуматорите. Нелепо е да мислиш, че музикантите затъпяват вече 30 години. Ето, аз открих читави неща даже от 80-те - най-мизерното десетилетие в поп музиката - иронията е, че "rock-star" явлението беше най-силно тогава...

    XIIID’s Library – Users at Last.fm - Ето моля, 650 групи са. И да, поне 150 от тях слушам активно. Хинт - не гледай известните имена... Иначе такива като porcupine tree, the flower kings, opeth, pain of salvation, spock's beard, messhuggah, riverside се водят нещо като "звезди", но в определени кръгове... и не мога да ти препоръчам нищо "универсално добро", такова просто не съществува.

    Съжалявам, че оцапах темичката, наистина приятно прекарване желая на феновете на марк, а с теб, @Tommorow, ще се раздвам да се позаяждаме по пространно някой път

  16. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #13

    Отговор: Mark Knopfler - София 29.04.2013

    Мали, XIIID фърлих едно ухо на това онова 30-на мин отделих рових, даже в твоите favourites, ш'ма прощаваш ама такава невероятна колекция от посредствени боклуци не бях сещал в нета. Без да се сърдиш, разбира се, това си е само мое лично мнение. Виж @stenly - това е друга бира, с едно линкче показва, че ако не е скандинавския рок просто няма какво да се слуша И разбира се "дъртаци", "ковчези" и "пътници" като този:

    Този пост е редактиран от Tommorow; 23-03-13 в 18:51.

  17. Member Аватара на XIIID
    Тук е от
    Dec 2002
    Живее в
    Burgas, Bulgaria
    Мнения
    829
    #14

    Отговор: Mark Knopfler - София 29.04.2013

    Еех, нали и аз това разправям, няма вече кво да се слуша и това е!
    Е постарал си се поне. Пък дето писа по-горе, по две нови попадения на месец пак не е зле. Особено в сферата на блудкавото праволинейно съвършенство си е постижение. А аз отивам да си посипя ушите с пепел.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Mark ll
    От blekota във форум Аудиотехника
    Отговори: 4
    Последно: 22-04-14, 23:49
  2. Hi-Fi Expo София 2010 от 4 до 6 юни в Гранд Хотел София
    От shuko във форум Аудиотехника
    Отговори: 33
    Последно: 06-06-10, 21:15
  3. 3D Mark 2003
    От FOX007 във форум Общ - софтуер
    Отговори: 4
    Последно: 17-09-03, 21:44
  4. DX9 i 3D Mark 2001 SE?
    От Yozo във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 4
    Последно: 26-12-02, 20:17
  5. 3D Mark 2001
    От kod във форум Коментирай новина
    Отговори: 2
    Последно: 15-03-01, 21:11

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе