Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 30 от общо 30
Like Tree2Одобрявам

Ender's Game (Играта на Ендър)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #16

    Отговор: Ender's Game (Играта на Ендър)

    ей по леко със спойлерите може да има хора кои не са го гледали и чели.

    и само да вметна филма който ама много ми хареса the fifth estate - като фантастика са го направили за мен е филма на годината ако сте пропуснали. сори за оффа.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #17

    Отговор: Ender's Game (Играта на Ендър)

    дамм врътнах го филма - супер е! ако си чел книгата и знаеш каква е играта на всеки от героите, иначе е бозица.
    ясно че трябва да се събере в 2 часа, но просто не можеш. само в тази първа книжка има сценарий за поне 1 тв сезон и то 22-24 серии, а не за 2 часа.

    хареса ми сцената на езерото - там ми се вързаха нещата 1 към 1 , но народа няма как да хване връзката със сестрата, камо ли с брата, камо ли каква пък е там играта ...

    иначе битките в училичето - малко и постни, можело е да се обърне внимание как се печели екипа - това също само е закатнато. то всичко е само загатнато. те битките в космоса са загатнати
    края е добър, както и биин ми хареса въпреки че беше едричък за към времевият момент ...

    а бе браво за филма - можеше да е много по зле.

    сега остана да дочакаме да екранизират вечната война.

  4. Banned
    Тук е от
    Feb 2014
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    8
    #18

    Отговор: Ender's Game (Играта на Ендър)

    Винаги ,когато съм чела книга/ите и после съм гледала филм към тях,съм била разочарована,някак в главата са ти други представите .

  5. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #19

    Отговор: Ender's Game (Играта на Ендър)

    +1
    Хубавите книги никога не могат да се филмират.Играта на Ендър я прочетох преди може би 20-ина години.Филма не съм го гледам, но и май няма да го гледам, защото знам, че няма да е това, което си представям.

  6. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #20

    Отговор: Ender's Game (Играта на Ендър)

    Не съм съгласен.
    Хари Потър, Игрите на глада, Билбо Бегинс, Властелинът с уговорката, че книгата е доста досадна, Игра на тронове - куп актуални, скорошни примери за съответствие : велика книга = уникален филм.
    За съжаление, поне за мен, Ендър не е сред гореизброените.

    ПП - Не е по темата, но да спомена - не знам как съм го пропуснал, но чак сега набарах Първия закон на Джо Абъркомби - много добро, препоръчвам.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    66
    #21

    Отговор: Ender's Game (Играта на Ендър)

    Тъкмо ме подсетихте да изгледам Гравитация. Който го е правил е яко скаран с физиката. На МКС кака ви Сандра като беше спряла бачо ви Джордж, кое го дърпаше толкова в другата посока? И как той като се откачи изведнъж продължи движението, а тя тръгна в обратната посока Голяма веселба.
    Ама хайде, това да речем може да се е оказало трудно за сценаристите, ама поне да бяха помислили как въжетата на парашута на спускаемия апарат, които трябва да го приземят, т.е. се предполага, че са здрави, се късаха като конци от двама човека. Ама и това ако е сложно толкова ли не се усетиха, че после показват как издържат спускаемия модул барабар с орбиталния модул, при това на няколко пъти на пълна тяга на маневрените двигатели.
    Ама и финала си го биваше. Това китайците голяма работа. Не е лесно да направиш спускаем модул, дето се стабилизира сам в атмосферата, пък и преди това погоря хубаво от всички страни.
    За малко си помислих, че осирането е пълно когато Джорджи нахлу в орбиталния модул, ама се размина.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #22

    Отговор: Ender's Game (Играта на Ендър)

    От моя гледна точка досега има само 2 фантастики успешно екранизирани/филмирани- Междузвездни войни и Властелинът на пръстените(първите 3 серии) с уговорката, че става въпрос за удължената/театралната версия на филма.Тетралната версия е почти 1:1 с книгата или около 98%-99% .Последните две нови серии на Властелинът са дали превес на комерсиалното, а пък "обикновенните(неудължени) версии на филма са наистина направени като филми-няма бавнодействие и филма не ти дава да си вземеш дъх...

    Останалите изброени от КОД според мен не се "класират" .

    П.П. Ако говорим изобщо за филмирани книги, тогава "слагам" в успешните всичките Шекспирови произведения изиграни от Кралския Шекспиров театър и филмирани от BBC. Даваха ги всеки понеделник по БТ.
    Този пост е редактиран от justify; 09-02-14 в 19:50.

  10. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #23

    Отговор: Ender's Game (Играта на Ендър)

    ако искаш да кажеш "филм по книга" - м/узв. войни не е книга
    ако искаш да кажеш "хубава фантастика изобщо" - ееее, не си прав

  11. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #24

    Отговор: Ender's Game (Играта на Ендър)

    игра на тронове е доста добре направен може би щото е сериал и има време за подробности ( макар и не всички ) според мен дори превъзхожда книгата откъм зрелищност и наслада за сетивата ,актьорите са много добре подбрани и играят добре ,чакам с нетърпение новия сезон
    .. снощи и аз гледах Гравитация ,скука и простотия + нелепи неща но пък добри космически кадри .. но като цяло незаслужено високо оценен ..

  12. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #25

    Отговор: Ender's Game (Играта на Ендър)

    Не ми хареса филма и книгата не съм чел... Много тъпо се получи след като нямаха доверие на хлапака а го оставиха да решава съдбата на всичко. Другото което е какви са тези симулации след като не са хванали до сега тактиките на врага?!? Може би се бях пренавил в очакване а и филма свърши... (както и Ендър без да се усети...)

  13. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #26

    Отговор: Ender's Game (Играта на Ендър)

    На мен пък Гравитация ми хареса, майната им на физичните закони - това е филм и важното в него са режисьор и актьори

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #27

    Отговор: Ender's Game (Играта на Ендър)

    днес ще гледам Вълкът от Уолстрийт ,дано той не ме разочарова

  16. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    66
    #28

    Отговор: Ender's Game (Играта на Ендър)

    Цитат Първоначално публикувано от kod Виж публикацията
    На мен пък Гравитация ми хареса, майната им на физичните закони - това е филм и важното в него са режисьор и актьори
    За режисьора и актьорката оплаквания нямам. Добре се е справил с показването на физиката на Сандра, а и тя има още какво да покаже
    Така седейки си се сетих, че МКС се движи доста бързо на орбиталната си височина. Бърза проверка показва средна скорост от 7 706,6 m/s или 27 743,8 km/h на орбитална височина около 415km. Хъбъл се движи с 200m/s по-малко или 720km/h по-бавно на орбитална височина 559km. Дори да предположим, че се движат успоредно, а те не го правят, то имаме разлика само в скоростта от 720km/h. Те горе ги наредиха като съседи и всички могат да си ходят на гости. Петък вечер водка парти на МКС Само някой трябва да ги научи как се ползват ракетните раници, че той Джорджи тъкмо се похвали, че за 5 часа постоянно ползване е изразходил 30% от горивото на прототипа, а после за едно прибиране на Сандра и едно отиване до МКС, дето само трябваше да се засили в началото, изпърдя всичко останало. А кислорода пък обратно - на тръгване когато горивото беше 70% (да речем -10% дори за прибирането на мадамата), кислорода на Сандра беше останал само 8%, който пък си изкара до МКС

    ПС: Даже за икономия вместо ракетни раници могат да им раздадат по един пожарогасител. Яхваш го и газ

  17. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #29

    Отговор: Ender's Game (Играта на Ендър)

    justify, Властелинът няма нищо общо с жанра фантастика. Единственото общо между двата жанра са няколко общи букви в наименованието.
    Иначе, да, добре е филмирана книгата.
    Колкото до Гравитация не мога да разбера напъните за Оскар. Приятен филм, но точно тия напъни и лирични отклонения дразнеха яко.

  18. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #30

    Отговор: Ender's Game (Играта на Ендър)

    На мен пък Cloud Atlas ми направи доста добро впечатление.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Не се сещам играта..
    От Sabin Kirkoryan във форум ИГРИ
    Отговори: 0
    Последно: 20-10-13, 19:53
  2. Как се играе играта
    От izwerga във форум ИГРИ
    Отговори: 1
    Последно: 23-11-04, 17:31
  3. GAME IP
    От CCCP_FAN във форум ИГРИ
    Отговори: 1
    Последно: 09-07-04, 12:16
  4. Zonebg отново е в играта!
    От Waverunner във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 10
    Последно: 12-12-03, 11:50
  5. Играта BLITZKRIEG
    От New във форум ИГРИ
    Отговори: 1
    Последно: 30-05-03, 12:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе