Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 30
Like Tree2Одобрявам

Ender's Game (Играта на Ендър)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #1

    Ender's Game (Играта на Ендър)

    преди малко я гледах и не се сдържах да пусна тук 2-3 реда

    започвам с оценката: 95/100

    визия: 100/100
    звук: 100/100
    сюжет: 90/100

    единствените ми забележки са към леките отклонения и непълноти, неизбежни поради нуждата да се влезе в рамките на един филм, докато книгата е... еееех, книгатаааа!

    с риск да си навлека гнева на доста хора, държа да отбележа, че този филм слага в джоба си прехвалената "Гравитация", която може и да ставаше, но определено не бих й дал повече от 70/100

    възможно е да съм "леко" пристрастен поради феноменалността на книгата (и последващите я в поредицата), но намирам филма за най-добрата космическа фантастика за изминалите няколко години. честно казано, дори ми е трудно да се сетя за някой, който да излиза от типичните клишета в жанра... може би донякъде "District 9" и "Pandorum", но те остават класи под този

    с отвращение изгледах недоразуменията "earth: new begining ", "oblivion", "the host", "cloud atlas"... чак се чудя как съм запомнил имената им

    важно уточнение - ако сте под 35 години, не можете или не искате да четете, и фантастиката за вас се свежда до "the avengers", моля, не си хабете ставите да ми отговаряте

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #2

    Отговор: Ender's Game (Играта на Ендър)

    +1 Много плахо подходих, но за щастие не останах разочарован.

  4. Member Аватара на p0ckata
    Тук е от
    Apr 2009
    Живее в
    Варна
    Мнения
    445
    #3

    Отговор: Ender's Game (Играта на Ендър)

    Определено си пристрастен но няма нищо лошо всеки си има вкус и право да изкаже мнение. Съгласен съм за Ендер много сполучлив филм немога да се съглася за oblivion обаче на мен лично филма ми хареса. Немога да коментирам "earth: new begining ", "the host", "cloud atlas" защото даже не си направих труда да си изгубя времето и да ги гледам. Относно oblivion и Ender's game за ме нямат база за сравнени нито по сюжет нито по ефекти два коренно различи филма свързва ги единственно космоса.

    п.с. Хубава фантастика от старите филми и е Independence Day даже и малко ме разочарва Ендер и сцената с Mazer Rackham взаимствана от там.

  5. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #4

    Отговор: Ender's Game (Играта на Ендър)

    p0ckata, чел ли си книгите?

  6. Member Аватара на p0ckata
    Тук е от
    Apr 2009
    Живее в
    Варна
    Мнения
    445
    #5

    Отговор: Ender's Game (Играта на Ендър)

    Не несъм несъм признавам без бой

    - - - - - - - - - -


    Сега забелязох че греша извинявам се първата книга е от 85-та значи деня на независимоста са взаимствали от там.

  7. Banned
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,430
    #6

    Отговор: Ender's Game (Играта на Ендър)

    Гледах го още като излезе на кино. Без да се впускам в подробности, не бих казал, че съм възхитен от филма. Точно, защото съм чел книгата.

    С една дума - става.

  8.  
     
  9. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #7

    Отговор: Ender's Game (Играта на Ендър)

    Пълно разочарование.
    Бясно препускане, променени ключови елементи, лошо подбрани актьори.
    Ендър и Бийн бяха едва ли не най-високите и едри дангалаци.
    Направих голямата грешка да препрочета всички книги + сенките съвсем скоро и с пресни спомени филма ми дойде крайно недодялан.
    Веднага след него гледах Игрите на глада, разликата е огромна за мен.

  10. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #8

    Отговор: Ender's Game (Играта на Ендър)

    твърде поамериканчен ми дойде на мене ..

  11. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #9

    Отговор: Ender's Game (Играта на Ендър)

    страх ме е да го гледам.

    а от както четох ревю в 24 часа за филма в което споилнаха и как свършва поредицата книги не чета вестници. мамицата им тъпа журналистическа!

  12. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #10

    Отговор: Ender's Game (Играта на Ендър)

    И без да съм чел книгата не останах бе дъх. Крайно неадекватно беше 50 години по-късно от F16-ки земята да има флот от стотици кораби, молекулярни изпарители на материя и други шитни....че ние за 24 години преход не сме мръднали и метър бре

  13. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #11

    Отговор: Ender's Game (Играта на Ендър)

    Филма не нищо особено.По шестобалната система получава оценка "3.5" най-много "4--".
    То добра фантастика не е имало от доста време.

    Във филма нямаше реализъм с тези много компютърни ефекти.Трябваше освен компютърните ефекти да има и повече актьорска игра.В днешно време има една къде съзнателна къде несъзнателна тенденция във филмите и тя е актьорската игра да се замества от компютърно симулирани ефекти.Филмите които не намират оптималното съотношение между двете губят и не са добри.Няма чувства, няма характер.Те са заместени от ефекти.В конкретният филм главният герой показа характер, но някак си по детски и недостатъчно сериозно беше предадена ролята.Пък може и аз да одъртявам, знам ли.

    Точно поради тази причина междузвездните войни досега са недостижими-има много актьорска игра и човешки чувства, дори роботите са "очовечени" с чувства и характер, а не са безлични машини.Има почти всичките им сцени са правени в реално заснети места, единствено космическите битки и космоса са симулирани с макети, но са останали реални.

  14.  
     
  15. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #12

    Отговор: Ender's Game (Играта на Ендър)

    Цитат Първоначално публикувано от Tommorow Виж публикацията
    И без да съм чел книгата не останах бе дъх. Крайно неадекватно беше 50 години по-късно от F16-ки земята да има флот от стотици кораби, молекулярни изпарители на материя и други шитни....че ние за 24 години преход не сме мръднали и метър бре
    Напълно вероятно е. Всички технологии, както и ансибала са открити на празните кораби на бъгерите след първото нашествие.
    Безкрайно лесно се развиват крадени технологии. Единствено Докторчето е наша технология, но човешкия гений в областта на оръжията винаги е на ниво.
    Прекалено изрязан откъм политика на отделните страни на Земята е филма. Тя наистина се настанява в книгата със 3-те "сенчести" продължения, в първата книга проблемите само се загатват с Лок и Демостен, но като си прочел всичко... така направен филма е повече от плосък, факт е, че и на 12-годишното ми дете му беше леко тъп, защото чете в момента книгата.

  16. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #13

    Отговор: Ender's Game (Играта на Ендър)

    не забравяйте, че това е само първата книга и не може да се разгърне в мащаба на последващите продължения

    не знам вие какво мислите, но за мен "ендър" във философски план е от мащабите на "дюн" (в епичен) и "фондацията" (в политически), като говорим за целите огромни поредици, а не само за първите, буквално въвеждащи книги. цялостното възприятие надскача това от първите книги, като не само го продължава, но ги и дообяснява.

    няма как да е не е непълен, следователно "бърз и недодялан", защото едно е да кажеш (и прочетеш за 3 секунди) "завързаното за него въже го накара да промени траекторията си и да изненада другите играчи", друго е да го филмираш (щеш-не щеш, минута-две заминават...)

    още в самото начало казах, че съм пристрастен, но филмът е далеч над нивото на "посредствен" или "скучен"
    а и, по дяволите, това е филм за ЕНДЪР
    estqwerty и lubopiten харесват това.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #14

    Отговор: Ender's Game (Играта на Ендър)

    Цитат Първоначално публикувано от Tommorow Виж публикацията
    И без да съм чел книгата не останах бе дъх. Крайно неадекватно беше 50 години по-късно от F16-ки земята да има флот от стотици кораби, молекулярни изпарители на материя и други шитни....че ние за 24 години преход не сме мръднали и метър бре
    само дето бяха F22/35 Raptor но както и да е .

  18. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #15

    Отговор: Ender's Game (Играта на Ендър)

    Филма определено е направен за феновете на книгите.
    Аз си признавам, че не съм ги чел, въпреки че жанра ми е любопитен.
    В скоро време ще поправя тази грешка.
    Филма обаче, за такива като мен, е несполучлив.
    Като незапознат с историята не са успели грам да развият героите си и техните взаимоотношение. Това го отдавам на слаб сценарий и режисура. Можеха да го направят 30-40 мин. по-дълъг и да се справят по-добре.
    Не се трогнах от емоциите на момъка и душевните му терзания ми идваха нелогични.
    Spoilers
    Изобщо не се връзва идеята за обучения на деца защото, виждаш ли, били с по-отворено съзнание. Аз съм 40-годишен пергиш с 18 месеца казарма и решенията за човешки щит в игрите и унищожаването на планетата с оръдието ми идваха в реално време.
    Всичко беше адски предвидимо и най-вече голямата "изненада" - изпита, който всъщност е битката.
    Разни сцени като козируването на сержанта и изобщо образа на сержанта бяха адски клишета.

    Ще прочета книгите и може да си променя мнението, но засега с много резерви му давам 7/10.
    Този пост е редактиран от lazarus18; 30-01-14 в 22:59.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Не се сещам играта..
    От Sabin Kirkoryan във форум ИГРИ
    Отговори: 0
    Последно: 20-10-13, 19:53
  2. Как се играе играта
    От izwerga във форум ИГРИ
    Отговори: 1
    Последно: 23-11-04, 17:31
  3. GAME IP
    От CCCP_FAN във форум ИГРИ
    Отговори: 1
    Последно: 09-07-04, 12:16
  4. Zonebg отново е в играта!
    От Waverunner във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 10
    Последно: 12-12-03, 11:50
  5. Играта BLITZKRIEG
    От New във форум ИГРИ
    Отговори: 1
    Последно: 30-05-03, 12:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе