Премиерата в България е на 26.12
В БГ премиера доколкото ми е известно ще протече така.
Кино Арена билет 25 лв. за 25 лв. получавате:
3-те филма и 12 часов маратон ...
Тук на Фламинго ми казаха на 9ти да проверя пък не знам при вас.
Ще го видим де:-) Най малкото ще ви уведомя по кое време и за какви пари става дума.
Хора , филма задължително трябва да се гледа на кино !!! По добре изчакайте да излезе, просто няма смисъл да се мъчи човек с 15-17-19 инчов монитор ! Филма е просто велик, битката между орките и хората е направо една от най-добрите масови сцени, които съм гледал някога !!! Краят е много блудкав , ама докато мине още преосмисляш последната битка, така че не се усеща )
Стига с тия ментета гадни скринъри .. за нищо не стават...
Хайде, де, някой да каже къде има субтитри за това филмче. Може и на английски.
Понеже съм супер голям фен на тоя филм малко информация за него.
Еми какво да ви кажа(Впрочем филма говори сам за себе си )
Питър Джаксън основателно е наричан "крал, който заслужава короната си". Последната част на монументалната му трилогия "Властелинът на пръстените" представлява рядкост във филмовото изкуство - тя всъщност е най-добрата от трите.
Докато хората, елфите и джуджетата се впускат в последна битка в полята на Пеленор, Фродо, Сам и Ам-гъл проникват в Мордор. Със "Завръщането на краля" сагата "Властелинът на пръстените" достига своя апогей.
Грохотът на оръжията едва заглушава смъртоносния вой на назгулите. В иначе плодородната равнина отвъд кулата Минас Тирит, в самото сърце на Гондор, се разразява последната гигантска битка: от едната страна е Саурон и неговите пълчища от манипулирани чудовища; от другата - свободните хора, дошли от всички краища. През това време двама твърдоглави хобити продължават спускането си в ада, колкото физическо, толкова и психологическо, за да съхранят надеждата. И съдбата на Средната земя се разиграва тук, в тези две еднакво наситени сюжетни линии. Безспорно е, че по отношение на двата предишни епизода, "Завръщането на краля" - последната част от трилогията "Властелинът на пръстените", значително повишава своята мощ и достига до драматичен пароксизъм в оглушителната бойна симфония. Всеки герой открива в себе си неподозирана енергия, за да осъществи съдбата си. Обявен навсякъде и от всички, в това число и актьорите, като най-брилянтен от трите серии, заснети от Питър Джаксън, "Завръщането на краля" е и най-мрачния от тях. Идва най-доброто от "Властелинът". Но също и края му.
А сега малко новинки:
Епичната трета част на "Властелина..." - "Завръщането на Краля" отнесе отличията и в 4-те категории, в които бе номинирана, на таз годишните връчвания на "Златния Глобус". Глобусите са считани като предвестник на Оскарите. Наградите са:
1. За най - добър драматичен филм;
2. За най - добър режисьор;
3. За оригинална песен;
4. За музика.
Да определено Толкин е ВЕЛИК писател и мисля, че всички ние, които пишем тук - в тази тема - сме на това мнение, и че по някакъв начин, той е успял, чрез невероятните си творби, да ни заплени.
А колкото до това - кой да бъде клониран или не, не знам, но все пак за нас маниаците има светъл лъч в този "Морийски" мрак:
"След успеха, който пожъна трилогията "Властелинът на пръстените", друго литературно произведение на Дж.Р.Р.Толкин, "Хобитът", може да бъде екранизирано. Марк Одрески, продуцент на трилогията, каза, че компанията New Line Cinema не е приключила с представянето на фантастичния свят на Толкин.
"Възможно е да направим филм върху "Хобитът"", каза Одрески на пресконференция. Режисьорът на трилогията Питър Джаксън също изрази готовност да екранизира и друго произведение на Толкин. Той добави обаче, че този проект трябва да почака докато не осъществи бъдещия си проект върху римейк на "Кинг Конг". Джаксън добави, че има известни проблеми с авторските права на произведението."
Ако не друго, то май отворих нова тема за разискване. Аз лично искрено се надявам тази идея да бъде осъществена и режисьор на филма отново да е невероятният Питър Джаксън.
Как от велика книга се прави велик филм?
“В добавка към грандиозните битки, са и съкровените лични, емоционални истории и тук в действителност се крие голямата сила на Завръщането на краля” - Питър Джаксън продуцент/режисьор/съсценарист
Пътуването на Задругата наближава своя край. Силите на Саурон са нападнали столицата на Гондор Минас Тирит в последната обсада срещу човечеството. Управлявано от слаб наместник, великото някога кралство никога не е имало по-голяма нужда от своя крал. Но ще има ли Арагорн силата да направи това, за което е роден и да посрещне своята съдба?
Докато Гандалф отчаяно се опитва да накара разбитата армия на Гондор да действа, Теоден събира войните на Рохан, за да се включат и те в битката. Въпреки голямата им смелост и всеотдайност, силите на хората – с Еовин и Мери скрити сред тях – не могат да се мерят с пълчищата врагове, нахлуващи в кралството.
Всяка победа идва с големи жертви. Независимо от сериозните загуби, Задругата върви напред към най-голямата битка, единна в целта си да отвлича вниманието на Саурон и да даде на Фродо шанс да завърши мисията си.
Докато пътува през опасните вражески земи, Фродо трябва да разчита все повече на Сам и Ам-гъл, докато Пръстенът продължава да изпитва неговата преданост... и неговата човечност.
New Line Cinema представя Властелинът на пръстените: Завръщането на краля, заключението на завладяващото приключение по прочутата трилогия на Дж. Р. Р. Толкин. Питър Джаксън е продуцент, съсценарист и режисьор на Властелинът на пръстените: Завръщането на краля -- епическа история за един героичен поход на група хора, техните връзки и съперничества, която разкрива как чрез смелост, вярност и всеотдайност, дори и най-малкият от нас може да промени света.
В съпоставката между личното и голямата картина, и в емоционалния резонанс от пътуването е връзката между класическия роман на Толкин и сърцата на читателите и там е скрита неотслабващата й сила. Всичко това превръща последната част от епическата филмова трилогия на Питър Джаксън в забележително постижение в киното.
С излизането на екран на Завръщането на краля, Робърт Шей и Майкъл Лин, съпредседател и и изпълнителен директор в New Line Cinema, както и изпълнителни продуценти на филма, разсъждават отново за огромното постижение на Питър Джаксън. “Доверихме са на Питър и доверието ни беше възнаградено. Хвърлихме зара и ни се падна седмица. Питър направи три изключителни филма”.
Като компания, създала си име с новаторски и рискови продукции, New Line залага на представата на Джаксън за гигантската книга на Толкин. “Бяхме достатъчно уверени в Питър и в непреходната сила на историята на Толкин, за да сме сигурни, че публиката ще иска да види тези филми”, споделя Майкъл Лин. “Наистина в много отношения това беше риск, но такъв, който си струваше да се поеме”.
Шей и Лин били уверени, че Джаксън ще създаде епос на безпрецедентно ниво и истинската изненада за тях била емоционалната тежест, която режисьорът и актьорите придали на трилогията. “Актьорите от Властелинът на пръстените в някои случаи направиха най-големите роли в кариерите си”, казват Шей и Лин. “Взаимното доверие и уважение между тях и Джаксън ни убеди, че той е в много голяма степен “актьорски” режисьор. Екшънът е впечатляващ, но актьорската игра е най-въздействащата част от тези филми”.
Отрязаните от филма сцени са с продължителност 1 час и ще бъдат включени в разширеното DVD издание. Една от най-интересните сцнеи е състезание по "надпиване" между Леголас и Гимли. Питър Джаксън казва: "сцената беше прекалено смешна и нямаше как да я сложим в тази версия на филма" [?][?][?]
Значи малко късно, но и аз да си кажа.... Филмът(специално III част) за мен е една абсолютна поамреиканчена екшън боза за масовия потребител. В първоначалното си мнение издателката на Толкин беше права, нищо, че после й платиха да каже друго - по тази книга просто и само филм не става.....
Липсваха падението на Саруман и изземането на функциите му от Гандалф, образът на Фарамир беше орязан с две ножици до абсолютно селско гече; ианк той контролира животни и хора и благодарение на него бегълците от Осигиалт стигат до Гондор, защото Назгулите внушават панически страх на конете за да се разпръснат. Сражението на пеленорските поля беше една типична американска масова сцена; липсваше красотата му и имаше само сеч - никъде не стана ясно за седемте кръга на отбраната на Гондор, аде това как да е, обаче на мен биткада за Шлемово Усое ми беше по - чутовна; тая кат ше е такваз просташка да я бяха съкратили малко и да бяха вкарали ключовите моменти:
Липсваше срещата на Гандалф с Краля на черните конници при падналата порта на Гондор, един наистина чутовен момент, момент, който е завършек на една от основните глави в книгата и който е повратен за битката; аз това не мога да го преглътна... Има толкова картини изрисувани за тази среща, аз имам поне 5 на компа си, авторът му е отделил специално внимание а тея са го отрязали като ненужен израстък.
Арагорн отиде при мъртвите, беше съкратено, както и да е, но вместо да се изясни историята с тях той се кла с командира им, който е безплътен. Бе пълна американщина, да не казвам друго, че ще ми се появят звездички в мнението.
Еовин дето уби краля на конниците, и то беше изпростено колкото си щеш. Не стана ни дума за предсказанието "Безумецо! Не ще ме покоси мен воин смъртен, ни неговия меч!", след която тя се разкрива пред назгула, че е жена и го убива със счупен меч. Във филма мечът й си беше цял. Ок.
Мери и Пипин бяха супер тъпи парчета, а в книгата те имаха извънредна роля и във двете големи битки, помагаха и крепяха кралете.
Не помня да стана ясна работата с палантира във Гондор, което обясняваше обречеността на това човешко кралство под властта на наместника, както и поведението на Боромир.
Не видях накрая Еовин и Фарамир да се жениха, нито в болница заедно да лежаха.
Не довършиха историята за Арагорн и Арвен, аде, тях им я оставям за extended edition.
Нямаше го завръщането в Графството, където хобитите вместо приятели и роднини ги чака саруман и една група от неговите оцелели орки, които тормозят и изнудват всички; сюжет достоен едва ли не за нов филм, аде, много е дълъг(Макар, че дадоха откъси от такъв в огледалото на Галадриел в първа част) .
Фродо и Сам не бяха маскирани като войници на орките и не се движиха с един от техните отряди(голяма част от прехода им в книгата). Странно, защото ми се стори, че имаше такъв момент, сниман в първа част в отражението на огледалото на Галадриел. Аде, и то остава за разширената версия.
Ако не бях чел книгата, хич нямаше да ми стане ясно накрая кой, къде и защо заминава. Кой е Гандалф така и не се разбра. Ок.
Мога и още 100 съществени пропуска да изкарам. И в 1 и 2 имаше такива, Том Бомбадил например въобще е изключен като герой, ама 3 направо разби всички представи.
За сметка на това имаше толкова излишни простотии. Обсадата на Осигиалт например не е въобще епически зачекната във книгата. Тука се превземаха, десанти се правиха, отстъпваше се, пак се атакуваше, рязаха се глави, че чак и Боромир беше там. От филма разбрах, че Дървобрад иска Палантира. 10 минути в началото е историята на Смеагол. За чий.... И защо чак сега? Не са имали пари сигурно за още 10 минути масови сцени. Арвен тука зема че замина и толкова слъзливо се върна по средата на пътя... И куп още други тъпотии.
Не искам да стана пак господин Хулещия... Но аз с "Дъга" и с тази книга съм израснал и за мен този епизод специално беше най - голямото разочарование от трите, при условие, че трябваше да бъде най - красивия, да изясни всичко, което оставаше скрито и да бъде една цяла епопея. Тука стана един типичен пуберски американски екшън. Не ми харесва никак.
<blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Значи малко късно, но и аз да си кажа.... Филмът(специално III част) за мен е една абсолютна поамреиканчена екшън боза за масовия потребител.
........................
Тука стана един типичен пуберски американски екшън. Не ми харесва никак.
<div align="right">Originally posted by D3BEPP*-*22/02/2004*:* 14:55:52</div id="right">
</td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">
D3BEPP, съгласен съм със по-голямата част от нещата (почти 99%), които си написал. Затова ще ти добавя звездички - да не се чудиш откъде се появяват. []
Ммммдддда. Още едно подобно мнение. Гледах две поредни вечери това и матрицата революции и да си кажа право очаквах много повече от тази част. Като всяка добра книга и тази не направи изключени е с добро филмиране:-((
На някой направи ли му впечатление на третата част как накрая хобитите едвам пълзяха към кратера да пуснат пръстена, а малко след това как се биеха с с оня амгъл
отде им дойде такава сила незнам
ПС: може някой Redbull аь са пийнали
Ако за Фродо става въпрос, в книгата силата му е от пръстена... Над огъня на Малдуум той се обявява едва ли не за нов мрачен владетел и това го променя неузнаваемо, пръстенът го кара да стане съвсем друг...
Ама кво да ви кажа.... Дано разширената версия излезе скоро та тия муньовци, дето са си поиграли с произведението да ни се реваншират поне отчасти. Иначе по - добре да не пипат нито "До там и обратно", нито "Силмарилион". "Хобитът" си е идеален на анимационен филм. Не ми харесва филмът, и ще ви го мотивирам точно защо: защото е малко подигравка с книгата. Далеч не всеки я беше чел преди да се започне с трилогията, сега книгата стана много успешен бизнес - всяка сергия е с по 20 броя. Лошото е, че така пресъздадена във филм, ще го гледат много и всякакви хора, и много от тях ще са по - повърхностни; после ще купят книгата с вече някаква нагласа и след 15 минути ще я хвърлят и ще я охулят. А тя е книга, която е достойна да влезе в учебниците по литература. Такова отношение е все едно да хванем "Война и мир" или пък "Тримата мускетари", да направим един касов филм яко със сеч, коления, изнасилвания на кралици и още к'вот се сетите, и после хората да ходят по сергиите, да купуват, и да хвърлят книгите в печката с думите : "Брех, че тъпа книга!"
P.S. Между другото забелязах и още нещо много отрицателно в индустрията за продажба на сувенири към филми, в т.ч. книги. Преди години имах "Силмарилион", знаех ключовите моменти едва ли не наизуст. После го заех на един приятел и той взе, че не ми го върна. Миналата година ме хвана силна носталгия, отидох и си го купих, вече ново издание, след прожекциите на 1 и 2 на "Властелина". И установих, че новото издание е силно изпростено, въобще чара и магията му са се загубили и е станало някаква епична полемика... Имате ли впечатления, и с другите книги на Толкин ли е така, или е просто некадърен превод????