Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 37

МАNGA & ANIME фими Vs Walt Disney филми

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2001
    Мнения
    1,256
    #16

    МАNGA & ANIME фими Vs Walt Disney филми

    Е,е,е, Луд, ти пък, песни4ките са си пестнички Какво им е лошото. Ина4е е вярно, 4е сега излизат много неща с името на Дисни. От амимацията ина4е (не дисни и не манга) много си наресвам Том и Джери и Уди кълвача [:D] [:D]

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,176
    #17

    МАNGA & ANIME фими Vs Walt Disney филми

    GGG, то хубаво, че са насочени към техният си пазар, но защо и наште Тъпи разпространите ли ми ги хвалят? Тука и им правят супер реклама, "Купете си еди кое си филмче, най-доброто правено до сега" !!! Да си ги лгедат тъпите американци, аз не им ща глупостите, има къде по хубави с по-добър сюжет филмчета.

    Nniki, както написах в първият пост, нямам нищо против класиките в жанра, дето ги дават по Cartoon Network!!! [:D]

  4. GGG
    GGG е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    112
    #18

    МАNGA & ANIME фими Vs Walt Disney филми

    Това им е работата като продават някаква стока да я хвалят, ни им се сърди.Това е пазарната икономика.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,176
    #19

    МАNGA & ANIME фими Vs Walt Disney филми

    И какво стана сега, писахме по 1-2 мнения и толкоз, край, няма повече. А аз си мислех да стане нещо като темата АМД срещу Интел, само че малко по интелектуална[]. И като мина сбирката на СЕТКОМ, всички се умълчаха. А доколкото разбрах баш за Манга се е приказвало много!!! Най съм сърдит на ДЕНИС и Киранде-то, хем сме от една партия, а никаква по-постоянна подкрепа[V]!!! Очаквам включване на темата, има толкова много за прикаване и писане, колкото мнения има. []

  6. Gadget
    Guest
    #20

    МАNGA & ANIME фими Vs Walt Disney филми

    Eми направете си партия К`во значи AMD vs. Intel да се сравнява с US anime/movie vs. Japan movt anime/manga? Предколедно съвсем откачиха/вманиачиха някои. Едно време ми бе кеф да си пусна Cartoon Network и да гледам почти всичко. А сега единствено евтина продукция от рода на Toonami и ненам си к`во без никакъв смисъл. Добре че все още въртят Tom & Jerry. Добре че я има класиката, защото в днешно време с тези компютри всеки намери лесен начин да създава нещо бързо и евтино без да влага смисъл в това, което създава

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    674
    #21

    МАNGA & ANIME фими Vs Walt Disney филми

    ми всеки си има мнение и вкус [:D] На мен ми харесва и мангата и филмите на Дисни - специално Ice Age много ме кефи. А и манга гледам с удоволствие. Според мен това са две различни неща - аудиторията е различна, идеите са различни и мисля че сравнението между двете не е коректно. Иначе на който нещо не му харесва да не го гледа/слуша - ерго аз не харесвам чалга и не слушам [:P]

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2001
    Мнения
    1,256
    #22

    МАNGA & ANIME фими Vs Walt Disney филми

    То пък и Cartoon Network дава и простоотий []



    btw - Луд, аз мислех, 4е имаш предвид класиките на Дисни (защото аз много много не съм запознат с тях) а не класиките на анимационните филми като цяло [:D]

    И още нещо, ако правлно си направил описанивето на една от мангите - то4но тоя момвент за който гвориш от Amina3x е правн на компютар (По точно цялотъо филм4е). А и да си кажа 4есто - не харесвам филмите Ма3х (виж - клубовете - да[:D] даже прекалено много ) първиа филм беще нещо, ама после станаха една боза... Та мисалта ми е, 4е покрай филмите имам и негативно отношение и към играта, към мангата със заглавие Ма3х.



    А от това което си писал май няма да гледаш и Шрек 2, а [:D]

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,176
    #23

    МАNGA & ANIME фими Vs Walt Disney филми

    Ами nniki, нама да го гледам, правилно си познал. Там дето ще ми пеят песнички от типа Мамбо-Джамбо, врели-некипели или ала бала портокала забрави. Пък и никога не съм харесвал Тъпата пуританщина на Тъпите американци!!! Просто разказите им са много изопачени, няма нищо интругуващо, а залагат на смешно тъпи моменти, на който се смеят тъпите америкнци. Никога не съм визприемал хумора им, прекалено е ограничен и как да кажа, някак си клиширан. А ТОY STORY не беше ли направен почти целият на компютри. Като казвам класики имам впредвид класиките на ХАНА БАРБАРА и УОЛТ ДИСНИ. А от новите по Картуна има и много свестни - Самураят Джак, Суоч Катс и т.н., но има и големи простотии.

    Mitsy, както съм писал и по напред има и манги за деца който са на светлинни години преди американските детски анимации, точно имам впредвид Spirited Away. Ако ти падне гледай я, почти съм сигурен, че после ще имаш друго мнение [^].

  11. Junior Member Аватара на Black Genesis
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    143
    #24

    МАNGA & ANIME фими Vs Walt Disney филми

    Ко да кажа то почти сичко се каза по тая тема. Явно е че американските аниме филми са правени за ниско интелигентните им деца на които и един пръст да покажеш ще се пръснат от смях. По принцип американските анимации са правени преди всичко за тяхните кухи отрочета да радват там. Пък за чужбина... филма и там ще се продава нали е с логото на USA, Hollywood и Disney. Техноте продукции са за промиване на мозъка.

    Няма две мнения че анимациите са много добри (btw един от аниматорите на Finding Nemo е българин) но историята така е трансформирана не в буквалмия смисал на думата просто са ги направили такива каквито те ги искат и харесват. И тъй като всички искат да са като американците то тогава и на тях ще им хареса(такава е логиката на създателите на тези нискоинтелектуални и касови продукции). Не отричам обаче че има хубави нови продукции на дисни. Колкото до мангата - жестоки рисунки, брутални истории и отлично изпълнение от страна на екипа. Но повечето манга филми не са за малки деца защото в тях има психологически и интелектуални моменти които те не разбират.

    Като обобщение - всеки филм е създаден за определена публика затова има филми които ни харесват и които не. Всичко опира да вкуса на човека.

  12. GGG
    GGG е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    112
    #25

    МАNGA & ANIME фими Vs Walt Disney филми

    От това което прочетох се доближавате домоето мнение.

    А и покра лошите анимации може да се появи хубава и стойностна[?]

    За момента на мен повече ми харасва МАНГА стилът защото е нещо напълно различно от всичко предишно.Но според мен повечето МАНГА анимация е насочена към по голяма категории от възрасти.[:P]


  13. Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    562
    #26

    МАNGA & ANIME фими Vs Walt Disney филми

    Мен точно щото мангата е все едно филм за възрастни, ама рисуван, не ме кефи. Предпочитам да си пусна един истински филм с истински актьори, отколкото някаква анимация, опитваща се да наподоби филм за възрастни. Кръстоска между детско и филм - не мерси. Плюс това не ми харесва самата анимация, предпочитам западния модел.



    От друга страна вече съм голям за детски, но филми като Ice Age и Shrek много си ме кефят.



    Gadget, прав си, по Картууна не остана нищо готино(разбира се с малки изключения като Джони Браво) освен старите класики - Looney Tunes

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    19
    #27

    МАNGA & ANIME фими Vs Walt Disney филми

    Има и друга страна тая монета...-игралните филми също се правят кадър по кадър, а напоследък има толкова анимация в игралните филми, че тая претенция за реализам савсем избледнява и почвам да съжалявам, че не е откровенна анимация. Нищо не може да се срвни с добрата направена анимация.Няма да кажа голяма дума ако определя анимацията като най-добрия начин за визуален разказ на някаква история....

    ---от анимМанияк

  16. Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Мнения
    569
    #28

    МАNGA & ANIME фими Vs Walt Disney филми

    Каква е разликата между манга и аниме?

  17. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    1,440
    #29

    МАNGA & ANIME фими Vs Walt Disney филми

    Моето мнение, че тези филмчета и по caroon network, fox kids, анимираните приказки, както и съвременните анимации като Ace age, Shrek, Finding Nemo, Lion king...са направени за децата и са страшно интересни за тях - без значение какво мислят възрастните. Аз например не харесвам сериите за розовото куче по Cartoon network, които за мен са пълно малоумие, обаче за сина ми е най-великото детско на света[:D]

  18. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    1,440
    #30

    МАNGA & ANIME фими Vs Walt Disney филми

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Каква е разликата между манга и аниме?



    <div align="right">Originally posted by Леголас*-*25/01/2004*:* 15:29:08</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Доколкото знам манга е японска анимация.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Филми
    От Aikas във форум Общ - софтуер
    Отговори: 8
    Последно: 01-04-12, 21:02
  2. Disney ще пусне свой Android телефон
    От kod във форум Новини от SetCombG.com
    Отговори: 0
    Последно: 19-01-11, 16:07
  3. Бг. филми
    От yoyo1 във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 2
    Последно: 01-08-07, 16:05
  4. Филми
    От Pesho13 във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 3
    Последно: 09-05-03, 20:13
  5. Manga - Anime?
    От DeathKnight във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 8
    Последно: 27-05-02, 11:24

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе