Резултати от 1 до 9 от общо 9

Елит PV-399XNEW

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    2
    #1

    Елит PV-399XNEW

    Като много от вас и аз реших да се сдобия с такова "чудо" , като Елит.
    Модела на който се спрях, а и ми го препоръчаха от магазина в Люлин бе Elite PV-399XNEW , който бил с по-добра механика.
    Когато го пуснах и започнах да го тествам , останових че субтитрите при DIVX филми са изключително малки, а и не могат да се променят. Като потърсих update на фирмуера се оказа че има фирмуер само за PV-399X. Изтеглих го за проба и се оказа ,че файла не ноже да бъде прочетен от DVD-то.
    Моля за помощ . Как мога да си увелича субтитрите.

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3
    #2

    Re: Елит PV-399XNEW

    Цитат Първоначално публикувано от yavko
    Като много от вас и аз реших да се сдобия с такова "чудо" , като Елит.
    Модела на който се спрях, а и ми го препоръчаха от магазина в Люлин бе Elite PV-399XNEW , който бил с по-добра механика.
    Когато го пуснах и започнах да го тествам , останових че субтитрите при DIVX филми са изключително малки, а и не могат да се променят. Като потърсих update на фирмуера се оказа че има фирмуер само за PV-399X. Изтеглих го за проба и се оказа ,че файла не ноже да бъде прочетен от DVD-то.
    Моля за помощ . Как мога да си увелича субтитрите.
    Намери ли решение?

  4. Novice
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    2
    #3

    Re: Елит PV-399XNEW

    Засега решение няма и все още съм в процес на издирване.
    Май проблема ще се окаже в чипа който е Zoran Vaddis , а не Mediatek на който не може да се прави update.

  5. Novice
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    1
    #4

    PV-399X - уголемяване шрифта на субтитрите

    Здравейте,
    преди няколко дни се сдобих с този модел на Елит. За съжаление сайта на Елит не се отжаря и ми е трудно да намеря упдейт на фирмуера за този модел DivX плейър.
    Моля помогнете!
    PS Възможно ли е новите PV 399X да не са с Mediatek чип и съответно да не могат да се ъпдейтват с ъпдейтите за тези с Mediatek чип?

  6. Member Аватара на TODD
    Тук е от
    Jul 2006
    Живее в
    Варна
    Мнения
    443
    #5

    Re: Елит PV-399XNEW

    Вече има информация на сайта на Елит http://www.elite.bg/asp/view_prod.as...99XNEW&Lang=BG

  7. Novice
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    4
    #6

    Re: Елит PV-399XNEW

    ...информация, ами да, пише, че е със Zoran чип...за сега единственото решение, което се сещам, което въобще не ми допада, но пък няма друга алтернатива е да си вграждаме субтитрите в самото видео с някаква програмка. А все пак тъй като не ми са ясни много тези работи, искам да питам по принцип тези Zoran чипове нямат възможност за смяна на софтуера или просто никой не се е хванал с тях още?

  8.  
     
  9. rdk
    rdk е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    131
    #7

    Re: Елит PV-399XNEW

    Ъпдейтват се плеърите със Zoran чип, но фирмата не обича да се поти със усъвършенстване на старите фърмуери, при тях е в сила поговорката: бития бит, е... Освен малките субтитри поне първите Zoran плеъри имаха проблеми с лошата корекция на грешките, проблеми със синхронизацията на картината и звука при превъртане, при запис на няколко филма на DVD чете субтитрите само на първия. Предполагам, че все пак при по-новите Zoran плеъри е поработено по тези проблеми. При Mediatek плеърите има възможност за ъпдейт от компютъра, това дава възможност за експерименти с някои функции и експериментиране с фърмуери от други плеъри. Моя скромен съвет е да не си губите напразно времето в търсене на фърмуер за Zoran плеър, следя DivX плеърите от тяхното появяване и мога да ви кажа, че в много редки случаи са се появявали фърмуери за такива плеъри и когато все пак са се появявали промените са били мижави.

  10. Novice
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    4
    #8

    Re: Елит PV-399XNEW

    знчи единствения вариант си остава вграждането на субтитрите :/ (е другото е да седя на метър пред телевизора ама като са повече хората няма как да стане )

  11. Novice
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    4
    #9

    Re: Елит PV-399XNEW

    Това ми писаха снощи от елит:
    =================================================
    Здравейте,

    Цялата последна серия на DVD с процесор Zoran (т.е. моделите 390, 377NEW,
    399NEW) са предвидени за по-големи телевизори и действително на по-малки
    телевизори се четат по-трудно. В тази връзка - поръчани са ъпдейти за
    съответните модели DVD-та, които да са с по-големи субтитри. В момента
    въпросните ъпдейти още не са пуснати официално, но до колкото знам са в
    процес на тестване. Все пак нямам представа дали и кога ще бъдат пуснати на
    сайта.
    =================================================

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Двд Нео или Елит ще ми препоръчате !
    От unrealsms във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 15
    Последно: 15-05-09, 19:26
  2. Тонколони ЕЛИТ
    От zizu във форум Тонколони
    Отговори: 3
    Последно: 12-05-09, 15:11
  3. Елит м.390 и м.399
    От georgi6 във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 0
    Последно: 21-12-06, 07:40
  4. Въпрос за избор на двд Елит
    От pvas във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 2
    Последно: 17-05-05, 10:53
  5. Май Елит се дънят здраво !!!
    От Vipper във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 2
    Последно: 18-10-04, 14:10

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе