Резултати от 1 до 10 от общо 10

Мултимедийни плейъри - информация?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на NeRoX
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    228
    #1

    Мултимедийни плейъри - информация?

    Съвсем случайно попаднах на скоро на обява в брошура на Germanos за подобно чудо. Досега имах огромен проблем с намирането нормален начин да седна и спокойно да си гледам HD филми на LCD телевизора, но така и безуспешно. Може би това е и решениeтo. В един момент се оказа, че съм доста назад и определено не откривам "топлата вода" и вече на пазара има доста фирма предлагащи подобни устройства и моделите са най-различни. С ниските цени на някои модели подминават по функционалност всякакви Blu-Ray плейъри и т.н. Интересуват ме отзиви от тези устройства. Имат ли някакви съществени проблеми, които ги правят безсмислени или вършат всичко, както е описано. Интересуват ме конкретни предложения за модели. Попрочетох и видях, че има хора, които са доста на ти в тази сфера и има изписани доста страници, които нямам времето да прочета всичко. Някои неща сигурно вече са и стари и заради това ме интересува едно кратко резюменце в няколко реда, кое, как, какво, що, колко... Разбрах, че е важно да поясня какво ме интересува. Ами интересуват ме просто нормалните HD филми свалени от нета. MKV, MOV, WMV HD, XviD и т.н. Справят ли се изобщо тези устройства със споменатите неща просто дръпнати от нета? Проблема е, че си купих FULL HD LCD телевизор и не мога да му се насладя да седна и да изгледам 1 филм като хората. Нямам някакви големи претенции към звука, защото звука ще си го слушам от телевизора така или иначе. Това не означава, че устройството трябва да е някакво супер примитивно от страна на звука, но не е нещо първостепенно. Може би и снимки да седна да разгледам. Дори и за музика не бих го ползвал. Гледам, че има и такива с някакви интернет възмойности, които не са ми особено ясни?! Не вярвам да имат браузери, най-много един YouTube, който спокойно мога да го ползвам и на компютъра си. Или може би име нещо важно при тази интернет поддръжка, което ми обягва? Също гледах, че се делят и на такива със собствена памет и външна през USB да речем. Предполагам тези с вградената памет ще са по-лесни за употреба, но и по-скъпи. Това води до въпроса, какъв ще е проблема, ако просто си ползвам една 16GB-ава флашка да речем? Или може би и тук ми обягва нещо. Като цена мисля, че нещо около 250 лева максимум ще е достатъчно. Чакам вашите отговори с нетърпение! Моля осветлете един човек, който живее в неведение!

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #2

    Re:Мултимедийни плейъри - информация?

    От написаното от теб разбрах , че не ти се чете всичко написано по въпроса и очакваш с нетърпение да ти се обясни това , което ние от форума разискваме от месеци ! Не мисля , че може да стане с две -три думи прости !Просто можеше да попиташ в някой подфорум какво те интересува и да получиш отговор , а не да разводняваме темата с нови въпроси в нови теми !В Германос си видял нещо , което е ..... , може би плеъра на Хюндай !
    Плеъри с вградена памет са по-функционални , понеже всичко ти е в едно устройство и не ти се налага да опъваш още кабели , пък и може да го ползваш като външен твърд диск .
    Флашка 16 ГБ може да си ползваш без проблем , но трябва да я форматираш в NTFS , a не в FAT32 , понеже .mkv са по-големи от 4 ГБ !
    Тези устройства се справят с филми дръпнати от нета , между другото те това правят най-добре !
    Аз лично следя развитието на около 50 модела такива плеъри , но лично се интересувам от около 10-15 !С това искам да ти кажа , че отговора на този твой въпрос хич не е лесен !
    Но за около 250 лв. В БГ има 5-6 модела , коити ще ти свършат работа : WD TV , WD TV Live , Zinwell , Хюндай ,Емтек , Асус , .... !

  4. Member Аватара на NeRoX
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    228
    #3

    Re:Мултимедийни плейъри - информация?

    Цитат Първоначално публикувано от civica
    От написаното от теб разбрах , че не ти се чете всичко написано по въпроса и очакваш с нетърпение да ти се обясни това , което ние от форума разискваме от месеци ! Не мисля , че може да стане с две -три думи прости !Просто можеше да попиташ в някой подфорум какво те интересува и да получиш отговор , а не да разводняваме темата с нови въпроси в нови теми !В Германос си видял нещо , което е ..... , може би плеъра на Хюндай !
    Плеъри с вградена памет са по-функционални , понеже всичко ти е в едно устройство и не ти се налага да опъваш още кабели , пък и може да го ползваш като външен твърд диск .
    Флашка 16 ГБ може да си ползваш без проблем , но трябва да я форматираш в NTFS , a не в FAT32 , понеже .mkv са по-големи от 4 ГБ !
    Тези устройства се справят с филми дръпнати от нета , между другото те това правят най-добре !
    Аз лично следя развитието на около 50 модела такива плеъри , но лично се интересувам от около 10-15 !С това искам да ти кажа , че отговора на този твой въпрос хич не е лесен !
    Но за около 250 лв. В БГ има 5-6 модела , коити ще ти свършат работа : WD TV , WD TV Live , Zinwell , Хюндай ,Емтек , Асус , .... !
    Разбирам, че не може да се напише всичко ново тук. Явно не си ме разбрал правилно, изчетох доста, тук и на други места, просто казах, че не мога да изчета всичко. Всеки плейър има по 10-20+ страници от които голяма част са ваши спорове, които не помагат особено на човек като мен. За това ми се искаше да чуя по-резюмирано за подходящите за мен плейъри по посечените изисквания. С WD TV се запознах така по-обстойно и общо взето към него съм се насочил. Live-а е със спомената интернет възможност от която лично за мен не виждам каква и е толкова голяма ползата. Гледам, че дори няма и Wi-Fi, а кабели не ми се прекарват. Не те разбрах какво искаше да кажеш за опъването на кабели при моделите без вградена памет. Може ли малко пояснение? Що се отнася до брошурата на Germanos просто искам да кажа, че тя ме осветли за съществуването на подобно устройство, а не, че там съм харесал нещо конкретно. Интересува ме всяка флашка ли може да се форматне в NTFS стандарт или не всяка има такава възможност. Що се тонася за моделите... Четох за някакъв модел на Zinwell ZP-500, но като цяло не ми изглежда особенно по-надежден от колкото WD-a. Поправете ме ако бъркам. За продукти на Хюндай не можах да намеря нищо. Най-малкото сайта им за електроника изобщо не го откривам. Огледах сайта на Emtec и майче единствения подходящ модел е N200. Който ТУК е на доста добра цена. Asus до колкото разбрах имат само 1 плейър. Този O!Play HDP-R1. Който изглежда доста сериозен противник на WD TH HD. Но пък с доста неприятен за мен интерфейс до колкото видях. Май, май това са моделите. ДАйте ми някакво сравнение на тези модели. Съвети някакви, мнения.

  5. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #4

    Re:Мултимедийни плейъри - информация?

    Хюндая го има в Метро , Хенди и на сайта на Дейзи .Зинвела е добър плеър , но аз ти предлагам да обърнеш внимание на WD TV 2генерация .
    За опъването на кабели имах впредвид външен хард диск с захранване , кабел до ел.мрежата !Сравнение на тези модели трудно може да се направи , поне незнам някой да ги има всичките и да сподели преки впечатления .Но общо взето тези с чип на Реалтек са еднакви като функции , интерфейс и възможности . WD TV е с чип на Сигма и се различава като софтуер , но като хардуер и той върши същата работа .
    Лично аз от всички харесвам най-много WD TV , но това си е мое лично мнение и не ангажирам никой с него !

  6. Member Аватара на NeRoX
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    228
    #5

    Re:Мултимедийни плейъри - информация?

    Цитат Първоначално публикувано от civica
    Хюндая го има в Метро , Хенди и на сайта на Дейзи .Зинвела е добър плеър , но аз ти предлагам да обърнеш внимание на WD TV 2генерация .
    За опъването на кабели имах впредвид външен хард диск с захранване , кабел до ел.мрежата !Сравнение на тези модели трудно може да се направи , поне незнам някой да ги има всичките и да сподели преки впечатления .Но общо взето тези с чип на Реалтек са еднакви като функции , интерфейс и възможности . WD TV е с чип на Сигма и се различава като софтуер , но като хардуер и той върши същата работа .
    Лично аз от всички харесвам най-много WD TV , но това си е мое лично мнение и не ангажирам никой с него !
    Проблема с кабелите не вярвам, че ще съществува кой знае колко, защото при мен е такожа положението, че всичко ще се случва зад телевизора където няма никаква видимост и кабелите няма да са проблем. Н отговори на въпроса ми всяка флашка ли може да се форматира в NTFS формат? С какво Live версия на WD TV си заслужава парите отгоре. Пак повтарям, че не виждам кой знае каква функционалност с тези интернет възможности. Единствения + е, че мога да си шерна HDD-то на PC-то и да използвам всичко от там, но не е болка за умиране, ако се мръдна да си преместя нещата на преносимата памет. Пак повтарям, че не съм твърдоглав и бих приел всякакви упреци. Можеби наистина тези мрежови възможности имат някакво готино разковниче, което пропускам. Искам да попитам и вярно ли е че тези плейъри могат да четат целите рипове на Blu-Ray дискове? Заедно с менютата и всичко както си е при един Blu-Ray плейър? Ако могат, кои могат и специално WD плейърите имат ли такава възможност? Също да попитам имат ли изобщо някакъв проблем с подкарването на филми свалени от нета. Някъде ми обесняваха, че половината релийзи не се четели. Вярно ли е?

  7. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #6

    Re:Мултимедийни плейъри - информация?

    Четат рипове на блу-рей дискове , но засега без менюто !За форматиране на флашка , да , но по-голяма от 4 ГБ , понеже самите рипове са по-големи от 4 ГБ , а FAT 32 поддържа файлове до 4 ГБ !Като казвам WD TV 2генерация нямам впредвид WD TV Live , a WD TV ! Този модел има второ издание , с друг чип като на WD TV Live , но без мрежови функции !На специфични въпроси за плеърите не мога да ти отговоря , не ги притежавам тези модели , но чети из форума , има доста информация .

  8.  
     
  9. Member Аватара на NeRoX
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    228
    #7

    Re:Мултимедийни плейъри - информация?

    Цитат Първоначално публикувано от civica
    Четат рипове на блу-рей дискове , но засега без менюто !За форматиране на флашка , да , но по-голяма от 4 ГБ , понеже самите рипове са по-големи от 4 ГБ , а FAT 32 поддържа файлове до 4 ГБ !Като казвам WD TV 2генерация нямам впредвид WD TV Live , a WD TV ! Този модел има второ издание , с друг чип като на WD TV Live , но без мрежови функции !На специфични въпроси за плеърите не мога да ти отговоря , не ги притежавам тези модели , но чети из форума , има доста информация .
    Това, че Blu-Ray дисковете се четат, но без менютата само за WD TV ли важи или за всички плейъри от този клас? Сега вече разбрах какво имаше предвид под това с 2-рата генерация? Какви са й предимствата пред 1-вата генерация?

  10. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #8

    Re:Мултимедийни плейъри - информация?

    Повечето плеъри засега не пускат менюта на блу-рей диска , въпрос на софтуер или може би права !Различен , по-мощен чип Сигма 8655 , дтс декодер , hdmi версия 1.3 са основните за мен подобрения !

  11. Moderator
    Тук е от
    Dec 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    838
    #9

    Re:Мултимедийни плейъри - информация?

    Давинкото ги пуска и превърта на чаптери, но е 650 лева. Пуска и всички HD формати, които за жалост не се поддържат от другите плеъри.

  12. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #10

    Re:Мултимедийни плейъри - информация?

    Тука съм съгласен с теб , колега ! Но тази цена в БГ е отврат , и то това е някаква супер промоция !Иначе и друг път съм казвал , че в Европа е по-евтин , около 235-250 евро !

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Продавам мултимедийни плейъри
    От kirretto във форум Продава
    Отговори: 2
    Последно: 21-12-12, 19:53
  2. Продавам РМ плейъри 30 GB и CFC
    От pitagor във форум Продава
    Отговори: 13
    Последно: 10-07-10, 08:36
  3. Информация за евтини мултимедиа плейъри - Xtreamer и ASUS O!Play
    От Jobbery във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 4
    Последно: 26-08-09, 11:06
  4. Ремонт на МП3 плейъри в София
    От Smurfa във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 31-07-09, 12:12
  5. ELITE DIVX/DVD плейъри
    От vladi@setcom във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 82
    Последно: 02-06-07, 00:01

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе