Резултати от 1 до 11 от общо 11

WDTV Live или Diva - Кое да купя?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    39
    #1

    WDTV Live или Diva - Кое да купя?

    Здравейте,

    Имам нужда от съвет. Чудя се кое да купя, дали WDTV Live (260лв) или Diva Full HD Multimedia Center (300лв). Аз първоначално исках Пуканка A-110, ама тия нали я спряха от производство и вече има A-200, пък и не ми се
    дават 400 лв. за A-110... горе долу това са цените в момента във Враца. Знам, че ще кажете "зависи какво искаш да правиш и ти е нужно...", "чети форума всичко има...".
    Аз в интерес на истината доста неща изчетох и ще споделя какво ми се върти из главата в момента, но ако споделите според вас лично как е по-добре и защо, ще съм ви много благодарен .

    Ще изброя само нещата в които е моето колебание, тоест кое ми харесва и кое ме тормози:

    WDTV Live

    - Много хубави менюто, а и самата визия на плеъра също е на ниво.
    - Не може да му се вкара вътрешен хард, но като сложа външен ако много ми бучи, ще го набутам зад телевизора.
    - След консултация с човек, който го е тествал ми каза, че ако сложиш външен хард 500GB до горе напълнен, ще трябва да се сканира 5-15 мин преди да ти го отвори плеъра.
    - След консултация с човек, който го е тествал ми каза, че Wi Fi трансфера е 3 пъти по-бавен от пуканката.
    - Е тия субтитри са едно от основните неща, които ме тормозят : няма позициониране на екрана (дигнати са леко гадно) и шрифта е някакъв уникално тапанарски : снимка ... какви са тия ченгели, дори и с опцията за дебелина пак не е цветущо, а размер 40 е максимален и на по-малките TV се виждат малки... е тука ако някой ми покаже снимка как се виждат на 21 инча TV направо е златен ама... не всички имат HDTV и все пак да знам какво да очаквам. За в бъдеще естествено, че ще се мине към голям телевизор, но на първо време.
    - Има YouTube и разни други... ама няма FTP и Torrent клиент... e да ама има един моднат firmware дето ги добавя.
    - Много задоволителна поддръжка на файлови формати и при двата плеъра.
    - Не ми трябва никакъв джубокс, плеъра си гледа дали има снимки в папките и си ги показва много готино, все едно като на thumbnail изглед при Windows.
    - И накрая, но не на последно място - WD винаги знаят какво се казва хубава визия - не само на самия плеър, но и на софтуера.

    Diva Full HD Multimedia Center

    - Еми малко грозни менюта като цяло, а и самия плеър си е леко тумбак... е все пак се бутва вътрешен хард за това.
    - Като му сложа вътрешен хард, сигурно има вероятност да ми надуе главата от скърцане.
    - Понеже си има вътрешен хард, няма да ми сканира нищо - пускаш и гледаш.
    - Не съм запознат колко е хубав трансфера през Wi Fi. Предлагат ми го с Wireless-N USB Адаптор + HDMI кабел. Все пак да отбележим нещо важно:
    Can I use any Wireless-N USB Adaptor? Or must I use the special Playon! Wireless-N USB Adaptor
    No, you cannot use any Wireless-N USB Adaptor. It needs to be Realtek chipset. Playon!HD supports any Wireless-N/Wireless-G USB Adaptor with Realtek chipset.
    - Много се зарадвах като видях в една от темите, че може да си смениш шрифта евала за това нещо! Те така да имаше начин и на WDTV... и все пак ако някой може да покаже снимка на субтитрите от малак и голям TV цена няма да има .
    - Има някакво радио ама не и тия готините като YouTube снимките... е да ама има моднат firmware дето ги добавя. И все пак леко смешен Torrent клиент, ще си отварям PC то и през него ще ги пускам, ама като го
    изгася то си продължавало видиш ли... не може ли просто да си отворя от харда на Diva -та един .torrent файл и да му кажа - "дърпай се и не ме занимавай с глупости".
    Не съм сигурен, но мисля че в някой от новите firmware го има това, директно от плеъра да се отварят... както и да е продължаваме:
    - Много задоволителна поддръжка на файлови формати и при двата плеъра.
    - Има някакъв джубокс, като програма дето ти дава да си избираш много готино нещата с обложките и т.н. Демек е това.
    - И накрая, но не на последно място да предпочетем българското, похвално е

    ================================================
    Обобщение
    ================================================


    - Не искам да си купя WDTV Live, защото тоя проблем със субтитрите ми боде в очите и усещам, че ще излезе една боза на 21 инча TV, която ще си я бия в главата.
    И каква е гаранцията, че ще се смилят над нас да пуснат нов update, който да реши проблема. Обаче пък визията на плеъра и самия софтуер е толкова готина, като детска играчка - лесна за потребителя.

    - Не искам да си купя Diva, защото е грозен дебел тумбак и ще ми се пръсне главата от скърцането на вътрешния хард... но пък субтитрите са доста по-добре от WDTV Live
    има си разни допълнителни благинки, има по-скъпа цена, следователно по-високо качество се предполага.

    ================================================

    Сега ще кажете: "Ми не си купувай нищо", не мога трябва да си купя "нещо", да влизам в крак с модата - по натам и HDTV телевизор и така

    Ако трябва да избирате между двата плеъра, кой бихте си купили и защо?

    P.S. Разбира се няма безгрешен човек сигурно пропускам важни факти в написаното от мен, а може и направо всичко да ви се стори една голяма простотия,
    аз все пак вложих леко чувство за хумор, дано и вие да имате

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #2

    Re:WDTV Live или Diva - Кое да купя?

    Само да попитам , ей така от любопитство , защо само тези двата или може би само тях ги има в Враца ? Нали искаш да си в крак с модата !

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    359
    #3

    Re:WDTV Live или Diva - Кое да купя?

    Защо изключи пуканката? Ако е само заради цената то от българския представител предлагат рециклирани А-110 с 6 месеца гаранция, за 290лв. Върнати от клиенти които са си закупили С-200.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    67
    #4

    Re:WDTV Live или Diva - Кое да купя?

    Ще бъда кратък тъй като не съм много запознат с Дивата .
    WD
    - перфектна визия
    - опростено меню
    - качество на изработка 8/10
    - изключително несериозно отношение на suporta спрямо потребителите си .
    Diva
    - леко грозновата
    - дървено меню
    - качество на изработка 6/10
    - страхотно много и разнообразен софт за това устройство ( все пак си е дубликат ) .

    Ако си фен на красотата , качеството и следователно имаш железни нерви да чакаш някакъв софт ( на 6 7 месеца веднъж ) това е за теб .
    От друга страна все пак и дивата не е толкова лоша и ако пренебрегнеш размера и лошото меню , но за сметка на това гъвкавите и възможности това е за теб .

    П.С. Не ангажирам никой с моето мнение .

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    84
    #5

    Re:WDTV Live или Diva - Кое да купя?

    Е, аз съм с Дива и мога да ти кажа със сигурност, че това не е вярно -

    'Не искам да си купя Diva, защото е грозен дебел тумбак и ще ми се пръсне главата от скърцането на вътрешния хард... "

    За WD нямам никакви впечатления.

  7. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #6

    Re:WDTV Live или Diva - Кое да купя?

    " Има по-скъпа цена "

    Това също не е вярно , ако се вгледаме какво съдържа всеки комплект поотделно . При Дивата има hdmi кабел + wi-fi usb донгъл , които ако трябва да се купуват отделно , вдигат цената на WD TV Live и той става вече по-скъп ! Но това са подробности , нали така ?

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    May 2005
    Мнения
    34
    #7

    Re:WDTV Live или Diva - Кое да купя?

    Имам Дива с хард на WD Green серия не се чува как работи ! Лаптопа ми скърца много повече.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2007
    Мнения
    90
    #8

    Re:WDTV Live или Diva - Кое да купя?

    да дам един глас за Дива, (от две седмици го имам).
    Не съм го сравнявал с WD, но според мен не виждам какво може да се желае повече от един подобен уред :
    Плейва почти всичко, разпозна се с мрежата в къщи на часа, субтитрите му се нагласят по цвят и размер, добре се справя със звука. Торент клиента не е нещо особено, но върши работа. Не виждам как ще се логвам към Замунда и ще свалям торенти ако боравя само с едно дистанционно без пълноразрядна клавиатура. Чак голям и грозен не бих го нарекъл плеара. Възможността да се сложи вътре хард е доста удобна, спестява място за още един уред (хард) и кабелите помежду им. С хард WD Green, не се чува като работи, поне не повече от нормалното. Очаквах доста по-слабо представяне като го купувах и съм много приятно изненадан от плеара.

    Като негов минус мога да спомена, че доста бавно зацепва мрежата при първоначално влизане от компа. След това тръгва нормално.

  11. Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    261
    #9

    Re:WDTV Live или Diva - Кое да купя?

    Пускал съм за проба WD Live на 21" CRT JVC, субтитрите излизат 1 към 1 с тези на канал TV+ (на Булсатком) на доста от даваните там филми. По тях може да добиете представа как изглеждат при WD Live на тв с такъв размер. Но просто си е грехота да се гледа на толкова малък тв. Аз си взех WD защото не искам и нямам време да се занимавам с търсене на нови firmware-и, туийкчета и т.н. Нямам изобщо досег с Дивата, прецених, че WD e по-завършен и качествен продукт за моите нужди.

  12. Member Аватара на alphabeta
    Тук е от
    Jan 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    295
    #10

    Re:WDTV Live или Diva - Кое да купя?

    Глас за Дива, това за шум от харда въобще не е вярно! Не се чува въобще 1тб WD Green, даже и при спрян звук! Един приятел си купи WDTV Live и сега бере ядове със субтитрите от някой DVD-та, не ги чете...ето потвърждение от чужд форум :

    "I've pretty much answered this before but I'll answer it again. In order to play the "main movie" of a DVD you need it to be an ISO. The WDTV only plays one file at a time, and if you have subtitles they wont show if you play the VOB file by itself. This is due to the fact that the instructions for streams is located in separate files..."

  13. Novice
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    9
    #11

    Re:WDTV Live или Diva - Кое да купя?

    Здравейте на всички.
    Сега съм пред дилемата WD TV LIve vs DIVA FULLHD player. Може и друг плеар за тези пари.
    Клоня към WD, понеже не ми трябва торент клиент, а и имам 1TB My Book Elit, което е супер за WD-то.
    Също и компа ми е вързан с ТВ-то.
    Ако си взема дивата, малко ще ми стой празна от вътре, но пък може да и сложа след време 1.5TB WD Green
    Интересува ме дали има разлика в производителността вънвеш/вътрешен хард и време за зареждане при Дивата.
    Знам, че има голяма разлика м/у еСата и юСБ, но все пак ще се гледат филми, няма да се местят
    И има ли проблеми с големи BluRay files ~40GB?
    Не ми трябва много и нет приложения, заради вързания комп и това, че Тв-то е Пфилипс 8ма серия с NETTV съпорт.
    Интересува дали ще има разлика в качеството сравнено с ПЦ. Понеже сега е вързано с VGA кабел на FULLHD, а не по HDMI път.

    А и също къде в Пловдив има WD TV 2 генерация, тоест без LAN?

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. продавам: WDTV Live HD Media Player
    От tbby във форум Приключили продажби
    Отговори: 3
    Последно: 27-06-12, 14:25
  2. Продавам WDTV Live HD
    От dael във форум Продава
    Отговори: 2
    Последно: 21-11-11, 16:43
  3. Asus O!Play Air VS Western Digital WDTV Live
    От shanouser във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 6
    Последно: 08-02-10, 07:58
  4. Мултимедиен видео плеър Western Digital WDTV Live
    От popcornhour във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 23
    Последно: 15-01-10, 15:56
  5. Popcorn Hour C-200 vs. WDTV Live
    От drecolli във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 1
    Последно: 26-10-09, 13:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе