Страница 3 от 3 ПърваПърва 123
Резултати от 31 до 42 от общо 42

Media Player Diva Mini/HD Box 2.5'' Slim/HD BOX/ FAQ в 1-ви пост

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #31

    Re:Media Player Diva Mini FullHD / FAQ в 1-ви пост

    HDMI !
    Ако е нещо друго , дай инфо как и към какво ще го свързваш !

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    12
    #32

    Re:Media Player Diva Mini FullHD / FAQ в 1-ви пост

    С HDMI няма проблем. Искам да го свържа към обикновен телевизор - тръба, който все пак е стерео. При свързване с усилвател, също работи само единия канал. Мисля, че проблема е в кабела, тъй като ако вкарам жака до край - няма никакъв сигнал. След като измъкна назад с една секция (на жака) има видео и един канал.

  4. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #33

    Re:Media Player Diva Mini FullHD / FAQ в 1-ви пост

    Все пак това е HD плеър !! Другото е компромис !

  5. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    66
    #34

    Re:Media Player Diva Mini FullHD / FAQ в 1-ви пост

    Цитат Първоначално публикувано от schwejk
    С HDMI няма проблем. Искам да го свържа към обикновен телевизор - тръба, който все пак е стерео. При свързване с усилвател, също работи само единия канал. Мисля, че проблема е в кабела, тъй като ако вкарам жака до край - няма никакъв сигнал. След като измъкна назад с една секция (на жака) има видео и един канал.
    Напиши ми съобщение на ел. пащата с адреса и ще ти изпратя.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    12
    #35

    Re:Media Player Diva Mini FullHD / FAQ в 1-ви пост

    Изпратих адреса.
    Проблема ми е, че на вилата за сега все още ползвам обикновен CRT телевизор, имам и усилвател с колони.
    Там HDMI не става. Благодаря предварително.

  7. Novice
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    3
    #36

    Re:Media Player Diva Mini FullHD / FAQ в 1-ви пост

    Цитат Първоначално публикувано от schwejk
    С HDMI няма проблем. Искам да го свържа към обикновен телевизор - тръба, който все пак е стерео. При свързване с усилвател, също работи само единия канал. Мисля, че проблема е в кабела, тъй като ако вкарам жака до край - няма никакъв сигнал. След като измъкна назад с една секция (на жака) има видео и един канал.
    Аз имах същия проблем, трябваше ми нещо миниатюрно и евтино за аналогово възпроизвеждане на аудио и видео и се спрях на този модел, но аналоговия кабел се оказа малък проблем, понеже не се предлага с устройството. Предлагаха ми един, който не пасна, после аз си купих друг, ходих в магазина и пак не пасна, накрая рискувах с трети кабел, той взе че пасна. Взех плейъра и след проверка установих какви са му изводите на аналоговия жак, ето картинка понеже този проблем не видях да е дискутиран на друго място и да е дадено свързването:



    Не съм сигурен само дали ляв и десен канал за звука са точно като на картинката, не съм си играл да проверявам до момента, но излизат и двата канала, както и видеото. Ползвал съм плейъра и само за звук с такова свързване през усилвател, работи прилично. Дори и ляв и десен да не са така, със смяна на местата на двата съответни чинча за звука нещата се оправят лесно.
    Проблема с повечето готови кабели е че най-често са разменени изводи 1 и 2. Не мога да ти препоръчам кабел в момента тъй като този който аз намерих беше от магазин на щайнбергер http://www.stbbg.com, поне цената е човешка там, но при втори закупен кабел оттам свързването се оказа с разменени изводи 1 и 2 и не пасна. В крайна сметка си взех накрайници с 4 извода и си направих няколко кабела, само че трябва да се внимава много със спойките понеже при предлаганите у нас жакове проблемът е че и при най-малкото нагряване с поялника се деформират изолациите, разхлабват се контактите вътре и са за боклука.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    12
    #37

    Re:Media Player Diva Mini FullHD / FAQ в 1-ви пост

    Благодаря за съдействието. Ще търся жак. Аз съм от Плевен. В Конрад няма, ако ми кажеш в София евентуални къде може да се намери.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    104
    #38

    Re:Media Player Diva Mini FullHD / FAQ в 1-ви пост


  11. Novice
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    3
    #39

    Re:Media Player Diva Mini FullHD / FAQ в 1-ви пост

    Цитат Първоначално публикувано от schwejk
    Благодаря за съдействието. Ще търся жак. Аз съм от Плевен. В Конрад няма, ако ми кажеш в София евентуални къде може да се намери.
    Жакове има в Елимекс, пише че имат магазин и в Плевен http://www.pasatbg.com/page/7/magazini-elimeks.html

    Ето и самия жак: http://www.pasatbg.com/product/24231...4contacts.html

    Ако си жичкаджия можеш да ползваш и някой евтин готов кабел от искания тип (4-pin jack към 3 чинча), който успееш да намериш. Срязваш го откъм жака на 10-15 см, нанизваш парче термо шлаух около 10 см, с омметър определяш кой извод на жака къде излиза и правиш кръстосано свързване с поялник както трябва да бъде, така че на всеки чинч от другата страна да излиза искания извод на жака. После покриваш участъка със спойките с термо шлауха и с нагряване той се свива и стяга. Ако ти се играе може да подложиш и някакво алуминиево или самозалепващо проводящо фолио в този участък върху кабела и под шлауха и го свържеш с масата за екран. Аз така преправих един от кабелите които купих и си го ползвам, работи. По такъв начин ползваш готовия троен кабел, който в продаваните жакове няма как да вкараш, а и жака ти е свързан наготово, няма нужда от спойки вътре в самия жак.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    12
    #40

    Re:Media Player Diva Mini FullHD / FAQ в 1-ви пост

    Цитат Първоначално публикувано от myDiva
    Напиши ми съобщение на ел. пащата с адреса и ще ти изпратя.
    Получих кабела, всичко е ОК. Благодаря много.

  13. Novice
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    3
    #41

    Re:Media Player Diva Mini FullHD / FAQ в 1-ви пост

    Ето един кабел, който става, с компромиса, че цветовете на чинчовете не отговарят на истината, но поне свързването с масата е както трябва. В магазина не отказват да проверят с мултицет пред вас как е свързването. Важното е масата и на трите чинча да излиза на извод 1 на жака, другото е без значение и с няколко проби се разбира кой чинч за какво е. Ако някой друг си търси такъв кабел да провери в Елимекс, по-горе дадох линк за магазините им в цялата страна.

    http://elimex.bg/product/21711/cable...3rca-plug.html

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1
    #42

    Re: Media Player Diva Mini/HD Box 2.5'' Slim/HD BOX/ FAQ в 1-ви пост

    Здравейте,
    скоро си купих Diva Mini FullHD, и имам следния проблем - всички рипове (*.mkv) по-големи от 10гБ и всички блу рей релийзи тръгват, но насичат. Ползвам дивата с външен хард 500гБ USB3.0. Има ли някаква настройка, която пропускам или просто не ми достига скорост на трансфер?

    Има ли решение на този проблем, и какво е то според вас?

    Благодаря ви предварително

    Поздрави

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123

Подобни теми

  1. Media Player - DIVA (всички модели)
    От kod във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 2807
    Последно: 07-12-20, 20:35
  2. Продавам Media Player DIVA Full HD Explorer
    От patzolino във форум Приключили продажби
    Отговори: 5
    Последно: 23-01-13, 14:56
  3. продавам media player Diva HD Box
    От lordshadow във форум Приключили продажби
    Отговори: 7
    Последно: 26-12-12, 22:36
  4. Media Player DIVA Full HD / FAQ в 1-ви пост
    От Hell във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 1774
    Последно: 04-01-11, 12:30
  5. WD TV Mini Media Player
    От prt във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 3
    Последно: 13-02-10, 13:31

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе