Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 42

Media Player Diva Mini/HD Box 2.5'' Slim/HD BOX/ FAQ в 1-ви пост

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Hell
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    879
    #1

    Media Player Diva Mini/HD Box 2.5'' Slim/HD BOX/ FAQ в 1-ви пост

    Отварям тема за Diva Mini FullHD/HD BOX, защото забелязвам някои проблеми, които сигурно ще са характерни за всички плеъри с този чипсет. Плеърите са с новият процесор RealTek RTD1055 (500Mhz). Разликата основно е в поддръжката на вътрешен хард диск, AV изходите и габаритните размери. Нямат LAN мрежова комуникация.

    Diva Mini FullHD



    Това e мултимедиен плеър с изключително компактни размери! Само 85x54x16mm и тегло 48 грама. Нов по-мощен Realtek процесор 1055 на 500MHz. Наслаждавайте се на перфектна картина 1080p, където и да се намирате, по всяко време. Дистанционно управление, субтитри и меню на Български език. HDMI изход за брилянтен образ. Слот за SD/MMC карта памет. USB за връзка с HDD или Flash памет, A/V Out.

    Diva - HD Box 2.5'' Slim

    [img width=300 height=198]http://www.topdigital.bg/images/products/2011/11/1322641461_original.jpg[/img]

    ПОДДЪРЖАН ИНТЕРФЕЙС:

    2.5’’ SATA HDD

    USB 3.0 Device port (compatible to USB 2.0 )

    Composite (CVBS) A/V jack

    HDMI V1.3 interface

    DC-IN 5V 2.4A

    ПОДДЪРЖАНИ ФАЙЛОВИ СИСТЕМИ: FAT32/NTFS

    ПОДДЪРЖАНИ ФОРМАТИ: AVI/MKV/TS/MPG/MP4/MOV/VOB/ISO/IFO/DAT/WMV/RM/RMVB, resolution up to 720p/1080i/1080p

    MP3/OGG/WMA/WAV/FLAC HD JPEG/BMP

    ПОДДЪРЖАНИ ВИДЕО КОДЕЦИ: MPEG-1, HD MPEG-2, HD MPEG-4 SP/ASP/AVC (H.264), WMV9 (VC-1), RealNetworks (RM/RMVB) 8/9/10, up to 720p

    ПОДДЪРЖАНИ АУДИО КОДЕЦИ: MP2/3, OGG Vorbis, WMA Standard (DRM, and Advanced Profile not supported), PCM, LPCM, RA, DTS, Dolby Digital, Dolby Digital Plus, Dolby TrueHD)

    ПОДДЪРЖАНИ ФОРМАТ СУБТИТРИ: SRT, SMI, SSA,SUB, IDX+SUB

    Diva HD BOX



    Възможност за вграждане на 3.5'' HDD до 2ТВ
    Нов Realtek chipset - 1055 /500Mhz/
    Меню и субтитри на Български език
    Дистанционно управление
    Стилен алуминиев корпус
    AV out: HDMI 1.3, Composite
    Оптичен аудио изход: S/PDIF
    Слот за SD/SDHC карта памет /до 32GB/
    2 USB порта: 1*USB Slave; 1*USB Host

    Технически данни и възможности:

    A/V Output
    • HDMI V1.3 за високо качество на видео и аудио сигнала
    • CVBS AV OUT
    • Регулируема видео резолюция (NTSC, PAL, 480p, 576p, 720p, 1080i, 1080p)

    Мултимедия
    • Поддръжка на аудио, видео и снимкови формати (1080p HD видео декодиране)
    • Видео формати: АVI/MKV/TS/M2TS/TP/MPG/MP4/M4V/MOV/VOB/ISO/AVC/DAT/WMV/ASF/RM/RMVB/FLV
    • Музикални формати: MP3/OGG/WMA/WAV/AAC/FLAC
    • Снимкови формати: HD JPEG/BMP/GIF/TIF/PNG
    • Фото слайд шоу с музикален фон

    Копиране на файлове
    Копиране & преместване на файлове между карти памет, USB устройства, Хард дискове.

    USB 2.0 поддръжка
    • USB HOST port x 1 (за USB устройства) - Diva Mini FullHD
    • USB порт x2: 1*USB Slave; 1*USB Host - Diva HD BOX

    Официален сайт

    Ръководство Diva Mini FullHD

    Ръководство Diva HD BOX

    Оригинални фърмуери - базов 101019 v.1.1.5 [01B_DW]

    101025 v.1.1.6 - Diva Mini FullHD

    101025 v.1.1.6 - Diva HD BOX

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Hell
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    879
    #2

    Re:Media Player Diva Mini FullHD / FAQ в 1-ви пост

    Запазен за служебни цели !

  4. Moderator Аватара на Hell
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    879
    #3

    Re:Media Player Diva Mini FullHD / FAQ в 1-ви пост

    Въпрос от @grozmaistor

    Здравейте,
    Наскоро си закупих Diva Mini FullHD. Плеърът е изключително миниатюрен, което е най-голямото му предимство. Но има само HDMI и Composite изходи. Не поддържа мрежа заради чипсета си RTL1055.

    Забелязах следния проблем: Тъй като плеърът е поставен до телевизора (нормално е да бъде така :-)) при включване и изключване на телевизора или какавото и да е друго действие при което се излъчва инфрачервен сигнал от дистанционното му, плеърът от stand by режим се включва. Когато закрия IR датчика му и работя с дистанционното на телевизора, плеърът не се включва - това ме навежда на мисълта, че проблема не е например от HDMI връзката, а само от дистанционното. Интересно е освен това, че дистанционнто на плеъра е мн малко и трябва доста да се постараеш (да го насочиш правилно точно срещу плеъра) за да имат ефект командите му. Но от дистанционното на телевизора се включва всякак, дори и да е преместен и IR сензора да перпендикулярно на дистанционното на TV.

    Това не ми харесва, защото плеърът трябва да стои постоянно включен, а от там и хард диска постоянно свети и работи и се затоплят. Въпросът ми е как може това да се оправи? Мисля си че не може, защото гледам че няма нов firmware за този плеър.

    Някой знае ли нещо по въпроса?

    МОД:

    Засега няма решение, но разработчиците казват, че се работи по проблема. Аз пък имам проблем с възпроизвеждането на някои Blu-Ray рипове. При Вас как стои този въпрос ?

  5. Novice
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    7
    #4

    Re:Media Player Diva Mini FullHD / FAQ в 1-ви пост

    Проблем с рип на Planet Earth!!!
    Конкретно става въпрос за Full HD rip 1080 свален от арената-той е и единствен такъв. В замунда няма FullHD рип на планетата земя. Звукът и субтитрите вървят перфектно но се получава едно пикселизиране на едри зелени квадрати предимно на местата където има разлика светло-тъмно, като за секунда-две картината се изчиства и след това всичко се повтаря.
    Не съм сигурен дали не е от рип-а, но си мисл че не е, а че е в плеъра проблема.
    Пуснал съм да се сваля и 50 гб BlueRay на BBC-Мадагаскар, Изобщо не знам какво ще се получи с него.
    Засега съм негативно настроен към Дива мини и ще ми е интересно ако други хора пишат специално за риповете на BBC планетата земя как е на други плеъри. Тази дива нали е с нов и по-мощен чипсет 1055 и т.н.

  6. Moderator Аватара на Hell
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    879
    #5

    Re:Media Player Diva Mini FullHD / FAQ в 1-ви пост

    Проблемът с този рип на Planet Earth е известен отдавна и пикселизацията я имаше на плеърите с RealTek чипсет. Пробван е и друг релийз теглен от руски тракер и при него този проблем го няма. Разликата е в неподдържането на по-високия рефрейм на Аренския рип от процесора на RealTek и това е хардуерно ограничение и не може да се реши с промяна във фирмуера, но това са сравнително малко рипове направени по този начин и може да се каже, че не е голям минус.
    Ще дам списък на заглавията, които не вървят при мен за да ги тествате и Вие и да кажете как е при Вас. Всички са Blu-Ray рипове и са теглени от Замунда и може да са проблемни самите кодировки за плеъра, защото иначе на комп си вървят.

    1. Iron Maiden - Flight 666
    2. Pirates of the Caribbean - Trilogy
    3. The Lord of the Rings - Trilogy
    4. The Matrix

  7. abv
    abv е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    459
    #6

    Re:Media Player Diva Mini FullHD / FAQ в 1-ви пост

    Има ли някаква принципна разлика между този плеер и Diva - Мултимедиен плеър HD Box. С един и същ чип са доколкото виждам.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    7
    #7

    Re:Media Player Diva Mini FullHD / FAQ в 1-ви пост

    Благодаря на HELL за информацията, ще тествам и ще опиша какво се случва при Дива мини.

    А относно по-големия, нов вариант на Дива, доколкото съм запознат, разликата е:
    1. възможност да се вгради HDD
    2. повече входове и изходи(като компоненетен изход например). Дива мини има само HDMI и composite изходи и 1 USB и 1 card входове.

  10. Moderator Аватара на Hell
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    879
    #8

    Re:Media Player Diva Mini FullHD / FAQ в 1-ви пост

    @abv -> Разлика във възможностите няма, чипсета е еднакъв (RTD1055), визията на менюто също, фирма е "почти" един и същ. Другото колегата @grozmaistor го е казал.

  11. Novice
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    7
    #9

    Re:Media Player Diva Mini FullHD / FAQ в 1-ви пост

    Бих искал да попитам също относно пускането на DVD и BlueRay. С Хюндай МБокс например когато се опитаме да отворим папка съдържаща DVD съдържание, плеърът автоматично разпознава, че е двд и пита дали да пусне двд(тоест отваря го с меню) или да отвори папката за разглеждане. Предполагам че и с blue ray ще пита по същия начин. Но Дивата не се усеща да попита, да разпонава че става въпрос за двд съдържание. И трябва да отворя папката и след това да стартирам първия файл, и тогава тръгва всъщност DVD менюто - макар това да е като цяло НИЩО е едно доста дразнещо нищо :-). Някой нещо знае ли? Работи ли се над това в един нов firmware?

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    181
    #10

    Re:Media Player Diva Mini FullHD / FAQ в 1-ви пост

    Новите Диви ( мини,лайт и бокс ) с чип 1055 поддържат, доколкото знам ДВД ИЗО с меню и БД ИЗО без меню. Иначе стартираш от папките.
    Отностно стартирането на плеъра от други дистанционни, проблема го има и при БОКСА и още не е решен!

  13. Novice
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    7
    #11

    Re:Media Player Diva Mini FullHD / FAQ в 1-ви пост

    1. Успях да намеря от замунда 1080p Iron Maiden - Flight 666 - върви перфектно без да пикселизира в зелено.
    2. Сега забелязах, че дивата не се влия от дистанционното на моя панасоник плазма, но дистанционното на LG-то(лсд) го вкючва, както съм написал в предишен коментар.
    3. Забелязах, че на моменти дивата се замисля когато работим с дистанционното, не е приятно като се скролира. Отчитам го на факта че някои файлове които не носят филмова информация или не са музикални не са му по вкуса и му отнема повече време да се справи тях.
    4. Друго нещо което не ми харесва е, че някои avi-та mpeg4 SD качество забиват също както ако ги пусна от компютър или през usb-то на двд системата ми. Като дам превъртане се оправя тръгва и след малко пак забива.

    Плеърът отдолу има дупчици за охлаждане, но сега като го тествах беше доста загрял. Това може да е проблем си мисля защото е изключително малък какво ли ще стане с плейбека на филмите.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Hell
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    879
    #12

    Re:Media Player Diva Mini FullHD / FAQ в 1-ви пост

    @grozmaistor -> този 1080p Iron Maiden - Flight 666 който си пробвал Blu-Ray рип ли е или mkv ?

    @hristobotev -> 3-те плеъра с чипсет 1055 са доста студени, причината е в 30% по-малката консумация на новия процесор

  16. Moderator
    Тук е от
    Dec 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    838
    #13

    Re:Media Player Diva Mini FullHD / FAQ в 1-ви пост

    На Дива Мини не виждам никъде отвори за охлаждане - какъв му е радиатора за охлаждане? Този плеър не загрява ли много ? Защото Хюндая, ако не стой във вертикално положение започва да забива. А чиповете са почти еднакви и греят много.

  17. Novice
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    7
    #14

    Re:Media Player Diva Mini FullHD / FAQ в 1-ви пост

    @Hell -> от замунда свалих mkv-то защото то е компресирано 7.95гб. Blue Ray-я нали е директен некомпресиран сигнал и не допускам да има проблеми с br. Тествах вчера с 50 гигабайтовия блу-рей на BBC-Мадагаскар от замунда и върви перфектно.

    @hristobotev -> дива мини има отдолу малки процепи за охлаждане но много загрява отдолу и мисля, че затова ми заби вчера на един от филмите просто спря след което показа менюто. Случвал оми се е още един или два пъти.

    Искам да запитам относно медия плеърите като цяло.
    Вчера тествах и един филм кодиран в AVCHD, но като mp4 от замундата. Не знам защо но усещам някакво насичане в самото начало на филма когато започва - камерата се движи над вода и след това над дървета. За мен не е нормално нов медия плеър, който е по-бърз и т.н. да насича. Някой ако може да тества, да обясни. Предполагам, че съм със свръх очаквания като цяло към медия плеърите. Ето го торента: Letters to God / Писма до Бог (2010) 2.23gb
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1300873011[/time]_________________________________________________

    Ще ви питам още нещо.
    1. Тъй като дивата има само hdmi и composite изходи правя следното:
    Дивата влиза по hdmi в Panasonic-a, а от него излиза S/PDIF оптичен към домашното кино. Смятам, че така изкарвам многоканалния звук към системата. Някой може ли да потвърди това, че това е възможно.

    2.Това което не могад а разбера е когато съм дал аудио настройките да са RAW - как другият ми телевизор който е LG lcd модел 2008 - изкарва звук. Не вярвам да има AC3 или DTS поддръжка в старото тв.

    Връзката от плеъра винаги е по hdmi и за двата телевизора.

  18. Moderator Аватара на Hell
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    879
    #15

    Re:Media Player Diva Mini FullHD / FAQ в 1-ви пост

    @grozmaistor -> Въобще не е едно и също дали е Blu-Ray рип или MKV. Няма да обяснявам разликата, но е съществена. Ясно е, че определени BR не му харесват на този фирм, защото едни рипове вървят, а други забиват плеъра тотално - което имам в предвид че не вървят.

    За насичането могат да са виновни няколко неща - некоректна кодировка (много висок битрейт) или разминаване на кадрите на филма с настройките на плеъра и на ТВ-то. Ако можеш тях ги настрой на 1080р 60Hz и включена поддръжка на 24Hz.

    По въпроса с аудиото - само трябва да знаеш, че от оптиката на ТВ-то може да излезе само Стерео, а не многоканален звук, просто мисля, че там няма декодери за такъв.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Media Player - DIVA (всички модели)
    От kod във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 2807
    Последно: 07-12-20, 21:35
  2. Продавам Media Player DIVA Full HD Explorer
    От patzolino във форум Приключили продажби
    Отговори: 5
    Последно: 23-01-13, 15:56
  3. продавам media player Diva HD Box
    От lordshadow във форум Приключили продажби
    Отговори: 7
    Последно: 26-12-12, 23:36
  4. Media Player DIVA Full HD / FAQ в 1-ви пост
    От Hell във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 1774
    Последно: 04-01-11, 13:30
  5. WD TV Mini Media Player
    От prt във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 3
    Последно: 13-02-10, 14:31

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе