Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 46

Мултимедийни плеъри Smart TV BOX от Ellion Digital с Андроид OS

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    66
    #31

    Re:Мултимедийни плеъри Smart TV BOX от Ellion Digital с Андроид OS

    Цитат Първоначално публикувано от orbital
    Здравейте, имам Ellion TVRoi-T1 и понеже мисля че имам какво да кажа може би тук е най-доброто място.
    Ellion TVRoi-T1 е разочарование.
    Каква е тази истерия че имал Андроид?
    Устройва ли ви да имате плеар с гъзарската операционна система при положение че интерфейса е безумно неинтуитивен.
    Нормално ли е да не можеш да стигнеш до менюта без мишка при положение че имаш само два у ес би порта които вече си заел с външния диск и безжичния адаптер и просто и да искаш да ползваш мишка е малко трудно да я ползваш.
    ...............................
    Привет, бих искал да коментирам, по важните неща ......
    Ellion TVRoi-T1 е разочарование.- всеки има право на мнение, все пак вече е демокрация
    Каква е тази истерия че имал Андроид? - като всеки НОВ продукт на пазара, предполагам и този буди интерес в потребителите
    Нормално ли е да не можеш да стигнеш до менюта без мишка при положение че имаш само два у ес би порта които вече си заел с външния диск и безжичния адаптер и просто и да искаш да ползваш мишка е малко трудно да я ползваш. - каква ще е ползата едно устройство да има 10 USB порта, от които да се ползват само 2-3 и да оскъпяват излишно продукта ??? За тази цел са направени USB хъбовете. Който иска да използва повече от два USB входа, на помощ идва USB хъба.
    Освен това плеара се стартира бавно. - все пак е с Операционна система! Не знам какво очаквате?!? Ползвам мобилен телефон/1,2Ghz/ с Андроид, не бих казал, че дори и той стартира светкавично, макар че ми се иска!
    Има бъгове-например при старт десктопа ти е с остатъци от началния надпис и трябва да рестартираш. - не съм наблюдавал този проблем. Това разбира се не означава че не съществува. Ще проверя.
    Дебелата работа обаче става когато си купиш безжичен адаптер който отговаря на единственото изискване от производителя а именно 802.11b/g/n WLAN и устройството НЕ го разпознава!
    Защо е така нима е професионално да не предупредиш че не всички адаптери с тези показатели могат да се позват?
    И при положение че си купил никак не ефтин адаптер.Сега какво следва-отиваш да връщаш продукта, да взимаш пак на риск
    друг адаптор ...
    - тук мисля, че е излишно да коментирам каквото и да било! Това, че на всички Wireless USB адаптери пише, че поддържат b/g/n не означава че са с един и същи hardware. Още повече, когато става дума за подобен тип устройства, за Realtek се разработват специални адаптери, които да са съвместими, за SigmaD също и така ......

    Поздрави на всички


    п.п. има нов фирм, LINK





  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    43
    #32

    Re:Мултимедийни плеъри Smart TV BOX от Ellion Digital с Андроид OS

    Orbital, а брузера му как се държи. Можеш ли нормално да сърфираш из нета?

  4. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    11
    #33

    Re:Мултимедийни плеъри Smart TV BOX от Ellion Digital с Андроид OS

    ами то всичко си работи, но бъгове има работи мудно а без мишка е трудно.
    все още не съм пуснал еф ти пи - то, има ли някой който да е успял да го активира?

  5. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #34

    Re:Мултимедийни плеъри Smart TV BOX от Ellion Digital с Андроид OS

    Влез в техния форум , но ако ще се регистрираш ще ти иска мак-адрес , иначе не става ! Има доста полезна информация !

    http://tvroi.net/

  6. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    11
    #35

    Re:Мултимедийни плеъри Smart TV BOX от Ellion Digital с Андроид OS

    имам въпрос, наистина някой успял ли е да пусне еф ти пи на този плеар, аз изглежда не мога.
    пи си прави пинг с него но когато искам някой еф ти пи клиент да ползвам за да видя харда на плеара не става.
    въпреки че ползвам името и паса които ги пише че са дифолт тоест логин hmb и парола hmbuser.
    дали изобщо това е възможно през wifi или не е?

  7. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    63
    #36

    Re:Мултимедийни плеъри Smart TV BOX от Ellion Digital с Андроид OS

    Здравейте, моля за съвет , кое е по добрe да си купя LG ST600 SMART TV UPGRADER или Ellion TVRoi-T1?

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    4
    #37

    Re:Мултимедийни плеъри Smart TV BOX от Ellion Digital с Андроид OS

    а я аз да попитам такъв тип плеъри поддържат ли усб уеб камера с микрофон (driver free) за скайп

  10. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    66
    #38

    Re:Мултимедийни плеъри Smart TV BOX от Ellion Digital с Андроид OS

    Цитат Първоначално публикувано от sando82
    а я аз да попитам такъв тип плеъри поддържат ли усб уеб камера с микрофон (driver free) за скайп
    Аз все още не съм видял подобно устройство с поддръжка на Skype - Video and voice call.
    Знам, че се работи в тази посока, но кога и как ............

    За сега Skype e на разположение са само за текстови съобщениея.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,606
    #39

    Re:Мултимедийни плеъри Smart TV BOX от Ellion Digital с Андроид OS

    Цитат Първоначално публикувано от myDiva
    Дебелата работа обаче става когато си купиш безжичен адаптер който отговаря на единственото изискване от производителя а именно 802.11b/g/n WLAN и устройството НЕ го разпознава! - тук мисля, че е излишно да коментирам каквото и да било! Това, че на всички Wireless USB адаптери пише, че поддържат b/g/n не означава че са с един и същи hardware. Още повече, когато става дума за подобен тип устройства, за Realtek се разработват специални адаптери, които да са съвместими, за SigmaD също и така .
    Правилно е да се даде списък с поне няколко съвместими безжични адаптора, за да не се гадае и работи на принципа проба-грешка.
    Самото устройство не ме интересува. Просто коментирам принципно въпроса.

  12. Banned
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Кестрич
    Мнения
    620
    #40

    Re:Мултимедийни плеъри Smart TV BOX от Ellion Digital с Андроид OS

    Да попитам има ли този плейър поддръжка на аудио DTS HD i HD MA ?

  13. Novice
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2
    #41

    Re:Мултимедийни плеъри Smart TV BOX от Ellion Digital с Андроид OS

    Купих си - Ellion TVRoi-T1
    И вече имам проблем: Не иска да стартира.
    След първото пускане, веднага ми се прииска да му сменя - Ланчъра.
    До тук всичко ок - и не щеш ли - плеарът се лагна, рестартира и до там.
    Сега стартира само до надписа Еллион и това е.
    Сега не знам как да се справя с проблема - като няма бутон за ситем резет.
    Дайте някакви идеи
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1333148220[/time]_________________________________________________

    Никой ли няма мнение по въпроса.
    Тогава не си заслужава да се купува този плеър - без систем резет, при едно такова блокиране на лаунчера, и работите отиват до - без надежден случаи.
    Язък че се набутах с този боклук....

    МОД: Недей да бързаш да го отписваш, много бързо се предаваш, а тези устройства понякога изискват доста търпение, четене и експерименти. Първо, не си написал какво точно си направил - с кой фърм си бил и кой си опитал да сложиш (ти го наричаш "Ланчъра"). А спазил ли си точно процедурата по флашването ? Това за копчето с ресета е несериозно - тази техника има различни решения - с бутон за ресет и без него (но може да се използва бутона за включване/изключване например), но това не означава, че всички неща са боклуци, а пък в крайна сметка ти сам си решил какво да си купиш. А сега дай подред като информация какво си направил за да се опитаме да ти помогнем.
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1333129560[/time]_________________________________________________

    Здравей....
    Мисля че, е трудна задачата да се оправи без рековъри или ресет на системата.
    Както всяка андроид ос, си има хоум лаунчер - аз просто замених стоковия със ADW LAUNCHER.
    И не след дълго, лаунчерът се лагна/блокира - излезе надписа форс клоуз, ADW LAUNCHER не отговаря.
    След което последва рестарт, и повече не иска да стартира - стига до рекламното лого: ELLION и така си
    стои.
    За мен хоум Лаунчера е объркал работата - и мисля че в случая е необходим: Ресет до първоначални настройки.
    Но няма такъв бутон. Друга идея нямам - какво може да се направи.
    Все пак имам - два Андроид телефона, джипиес, и два таблета: с тях се справям по този начин - систем рековери.
    Пробвах различни комбинации, от дистанционното както това става със телефоните и др. Андроид устройства.
    Но тук не открих такава клавишна комбинация.
    Това е в общи линии...
    Благодаря предварително на които помогне с нещо.
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1333126440[/time]_________________________________________________

    adw launcer - https://play.google.com/store/apps/d...g.adw.launcher
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1333128180[/time]_________________________________________________

    Нищо не става, цял ден си стои на логото - Ellion и това е, няма тръгване.
    А лаунчера е обикновено приложение изтеглено от маркета, за смяна на хоум изгледа/меню.
    Нищо по сериозно не съм правил, съвсем обикновена операция, това можеше да се случи със всяко друго приложение изтеглено от Андроид маркет/а, При тази ОС, често се случва някое приложение да блокира, и системата ти дава като вариант - Форс Клоуз/ бързо затваряне. При това положение, нещата често стигат до моят проблем, системата не стартира.
    За това повечето Андроид устройства си имат клавишна комбинация за извеждане в сервизен режим.
    И така системата може да изтрие всички приложения, което довежда нещата до стокови приложения, всичко инсталирано от потребителя се изтрива, така ОС Андроид стартира по лесно.
    Ето за това се отчаях от този плеър - което за мен го поставя в графата: не си заслужава парите, недомислена работа.
    Една такава дреболия, може да прецака всеки закупил този мулти медиен плеър.

    МОД: Искам внимателно да прочетеш описанието на плеъра и да разбереш, че не можеш да го сравняваш директно с другите Андроид устройства. Плеърът е с две операционни системи и не можеш да инсталираш всички приложения за Андроид, които са предназначени например за телефоните. Влез във форума на плеъра и прочети повече подробности за тези неща.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Hell
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    879
    #42

    Re:Мултимедийни плеъри Smart TV BOX от Ellion Digital с Андроид OS

    Давам ти още един анонс - пробвай го и кажи резултата. Изтегляш последния засега фърм T100223_120215a_13EL, разархивираш го на флашка форматирана на FAT32 и я слагаш в един от USB портовете отзад. Оттук нататък има 2 начина да изпробваш ресета на плеъра и смяната на фърма:

    Изключваш захранването, слагаш флашката с фърма в USB слот, натискаш и задържаш с един кламер бутончето F/W (това е "reset" бутона) в отвора вляво от SD card слота за около 30 сек., включваш захранването (жака) и след ~8-10 сек. пускаш кламера. Ако така не стане, правиш процедурата, но без да си изключил захранването на плеъра или правиш различни комбинации. Прикачил съм снимка за ориентация. Успех !
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  16. Novice
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2
    #43

    Re:Мултимедийни плеъри Smart TV BOX от Ellion Digital с Андроид OS

    За жалост, нищо не се случва....
    Пробвах и много други варианти: но не, и не.
    Флашката светва, но не премигва, а плеъра си стартира съвсем нормално - до логото.
    Не знам вече какво да пробвам
    Така се бях зарадвал, че това може да ми реши проблема, но пустият му плеър не иска да реагира.
    Иначе бутончето което прилича на стандартен ресет - го бях забелязал, отворих горният капак и до него
    е написано ъпдейт, но не знаех как да го използвам, просто го натисках - но без успех.

    МОД: За съжаление само това намирам като информация. Даже снощи някъде прочетох, че имат пожелание в новите фърмове вече да работи F/W бутона - което означава, че в момента не върши работа (според мен фърмовете нямат асоциирана функция за бутона). Засега това.
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1333280340[/time]_________________________________________________

    Ок, благодаря за отделеното време.
    Аз ще се ослушвам тук и там за някакво решение.

    МОД: Аз също ако разбера нещо ще пиша, няма начин да няма начин ...

  17. Member Аватара на zmeya.70
    Тук е от
    Nov 2013
    Живее в
    Северозападо
    Мнения
    303
    #44

    Отговор: Мултимедийни плеъри Smart TV BOX от Ellion Digital с Андроид OS

    Какво ще кажете за неговия сьбрат..по-добьр ми се вижда.Някой да го ползва да сподели
    Android TV BOX - Google system - SPY.BG

  18. Novice
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    1
    #45

    Отговор: Re:Мултимедийни плеъри Smart TV BOX от Ellion Digital с Андроид OS

    Цитат Първоначално публикувано от Hell Виж публикацията
    Давам ти още един анонс - пробвай го и кажи резултата. Изтегляш последния засега фърм T100223_120215a_13EL, разархивираш го на флашка форматирана на FAT32 и я слагаш в един от USB портовете отзад. Оттук нататък има 2 начина да изпробваш ресета на плеъра и смяната на фърма:

    Изключваш захранването, слагаш флашката с фърма в USB слот, натискаш и задържаш с един кламер бутончето F/W (това е "reset" бутона) в отвора вляво от SD card слота за около 30 сек., включваш захранването (жака) и след ~8-10 сек. пускаш кламера. Ако така не стане, правиш процедурата, но без да си изключил захранването на плеъра или правиш различни комбинации. Прикачил съм снимка за ориентация. Успех !
    Здравейте! Днес ми попадна това плеърче. На пръв поглед всичко е наред. Първия проблем е, трябва ли му допълнителна USB WiFi b/g/n антена? Второто по-важно - пробвах няколко филма през флашката и какво става? Картина - супер! Субтитри-????????????? - маймуница! Дайте съвет! Благодаря, предварително!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Нов чипсет на Realtek RTD1055-мнения за новите HD мултимедийни плеъри
    От nestorbg55 във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 100
    Последно: 06-10-12, 21:17
  2. Промоционални цени за High Definition мултимедийни плеъри!
    От popcornhour във форум Приключили продажби
    Отговори: 6
    Последно: 05-01-12, 21:44
  3. Продавам мултимедийни плеъри
    От koleto във форум Продава
    Отговори: 6
    Последно: 29-11-11, 12:25
  4. Продавам мултимедийни плеъри
    От koleto във форум Приключили продажби
    Отговори: 1
    Последно: 29-11-11, 12:23
  5. Въпрос за звуков изходен сигнал при мултимедийни плеъри
    От Fourplay във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 1
    Последно: 31-12-10, 00:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе