Страница 4 от 13 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 194

Media Player - Western Digital (всички модели)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    38
    #46

    Re:Media Player Western Digital Live 2011 (WDBGXT)

    Цитат Първоначално публикувано от zebra9
    Оки, мерси за инфото.
    Направих някакъв прогрес относно тези аномалии, но ще пиша утре като разбера с точност някои детайли.

    Иначе опитай да плейнеш това демо на LG:
    http://www.torrentcrazy.com/torrent/...lf-sbs-ac3.mkv

    Ако не ти забие на него, направо си хвърлям моя плеър в кофата.
    Забива ми винаги на едно и също място, като започнат да дават баскетболистите.
    Ако го пусна да се плейва от вградения плаър в ТВто, нищо не забива и си върви нормално демото.
    След толкова базикане с този плеър , най-накрая го забих с това безмислено демо на LG. Не мисля , че е нещо кой знае какво .. от доста време го имам и всичко чете без проблем.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    25
    #47

    Re:Media Player Western Digital Live 2011 (WDBGXT)

    плейъра е идеален за парите си, в началото ме притесняваше 100 мегабитовата му мрежа, но сега спокойно мога да кажа, че плейва и най големите блу реи по мрежа без насичане, единствения проблем за мен е, че не подкарва менюта и няма чаптъри.

  4. Member
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    152
    #48

    Re:Media Player Western Digital Live 2011 (WDBGXT)

    Цитат Първоначално публикувано от abatt
    С последна версия съм на фърмуера - 1.07.18. Със стария ми western live , почваше да мисли и трябваше да рестартвам или ресетвам - когато имах проблем с мрежата - имах един измислен рутер и windows - а ми беше супер омазан. След смяна на рутера и преинстал на уин-а всичко заспа.
    Aха..

    Цитат Първоначално публикувано от abatt
    След толкова базикане с този плеър , най-накрая го забих с това безмислено демо на LG. Не мисля , че е нещо кой знае какво .. от доста време го имам и всичко чете без проблем.
    Да и аз не мисля че е важно, но все пак....предпочитам да го фикснат по възможност,
    също може да има и други подобни на него[в същият формат] които също да забиват.[не съм срещал друг такъв засега]
    накрая на демото има една злобна риба която ме кефи много


    Цитат Първоначално публикувано от zebra9
    Забелязвам че доста от филмите не тръгват ако пробвам да ги пусна през мрежата..
    Дава "not supported file format", а същият филм ако го запиша на УСБ ХДД който е закачен в плеъра и го пусна от там няма никакви проблеми да се пусне.

    Ето пример за такъв: https://forum.setcombg.com/*************************/details.php?id=283649&hit=1
    Някой може ли да пробва да го пусне през мрежата да видим дали ще успее да го пусне?

    Реших проблема, някаква странна боза с мрежата.
    Свързана с пермишана..
    В момента в който го сваля файла получава "Inherit from parent" пермишан,
    и като го преместя в шарнатата папка си запазва security settings, взети от "Inherit from parent" на базата на 1вата папка в която 1во е бил записан файла, която пък автоматично слага пермишаните описани в предишната по висока по ранг папка, и т.н. докато основния фолдер копира пермишана от roota "" където "everyone" не фигурира[поради неизвестна причина/боза]
    въпреки че самата шарната папка има всякакви нива на достъп, то копираният файл вътре в нея си запазва своето оригинално security.
    Файла се аксесва от мрежата но изписва "not supported file format".
    Файла мога да го копирам от компа на плеъра без проблем и да го плеъна от там.
    Но като се опитах от лаптопа да го копирам ми измрънка "access denied".
    като дадох security settings на самия file пермишан за "everyone" липсаше.. а самата папка в която се намира фолдера има "everyone" въпреки че самата папка има такъв.
    Аднах му пермишан на самият file "everyone",
    и плеъра го плейна през мрежата без проблем. :rolleyes:

    Цитат Първоначално публикувано от zebra9
    Хмсс.. Явно нещо моят плеър е дефектен в такъв случай?
    С каква версия на firmware си?


    Тези филми също не искат да тръгнат по мрежата:
    http://energy-torrent.com/details.php?id=25174
    http://energy-torrent.com/details.php?id=25469

    почва да мисли и нищо не става и дотам.
    След това плеъра отказва да чете каквото и да е било,
    докато не му направя full restart.

    И 2та филма си тръгват без проблем ако ги запиша през мрежата в УСБ ХДДто,
    който е закачен в плеъра и ги пусна оттам.
    Някои филми мога да ги гледам по мрежата/shares и тръгват без проблем.
    Но тези 2та .mkv директно го хвърлят в тъча отказват да тръгват и плеъра след това не знае къде се намира.
    А онзи 1вия .avi директно "not supported file format" при опит за пускане през shares,
    но не го бъгва.

    Тези 2та страдаха от същият проблем, въпреки че плеъра не даваше грешка "not supported file format"
    а тръгваше да ги плейва но оставаше с черен екран и дотам, след това и самия плеър нищо не искаше да плейне повече.
    След сетването на нужният пермишан на всеки един по отделно,
    си тръгнаха без проблем и 2та.

    Цитат Първоначално публикувано от zandov
    Да винаги споменям имената на субтитрите да са еднакви с филма. Натискам копчето за суб, но нищо не става. Действа само ако е от флашка. Сега забелязвам че ДВД изобщо не иска да захапе, показва само секунда и край.
    След като успях да подкарам[през мрежата по шаринг] най-накрая филма на който не ти излизат субтитрите.
    И при мен се получи същата работа филма тръгна ама субтритри не..
    от ПЦто му записах по мрежата филма + субса в УСБ ХДДто закачено в плеъра, и субтитрите си тръгнаха.
    Защо по мрежата не тръгват тогава?
    Пробвах да направя дубликат на субтитрите и ги преименувах от .sub на .srt
    Ама пак нищо.
    После се сетих да погледна пермишана на субтитрите и "everyone" пак липсваше...
    Т.е. били са невидими или по скоро недостъпни за плеъра, тъй като е нямал нужният достъп до тях.
    Сетнах и на .sub и на .srt пермишан "everyone",
    и плеъра веднага ги пусна и 2та можеш да ги сменяш суб №1 или №2 да ти пусне.


    Та това е, аднах си globalen пермишан "everyone" за целият партишан да не се разправям всеки път с такива простотии.
    И всичко е ОК вече.
    Предполагам че и при теб не тръгват поради същата причина.[няма какво да е друго , щом самия филм тръгва]

    Иначе одеве пробих стената :rolleyes:
    и му пуснах кабел към плеъра и съм много доволен от резултата:
    11.8MB/s

    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1335129828[/time]_________________________________________________

    Цитат Първоначално публикувано от milonas
    плейъра е идеален за парите си, в началото ме притесняваше 100 мегабитовата му мрежа, но сега спокойно мога да кажа, че плейва и най големите блу реи по мрежа без насичане, единствения проблем за мен е, че не подкарва менюта и няма чаптъри.
    Какви менюта имаш предвид?
    Чаптъри...? Да прехвърляш директно на различни сцени или..?

  5. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    38
    #49

    Re:Media Player Western Digital Live 2011 (WDBGXT)

    Цитат Първоначално публикувано от milonas
    плейъра е идеален за парите си, в началото ме притесняваше 100 мегабитовата му мрежа, но сега спокойно мога да кажа, че плейва и най големите блу реи по мрежа без насичане, единствения проблем за мен е, че не подкарва менюта и няма чаптъри.
    Менютата работят на BluRay и си има и чаптъри , които също работят !!!

  6. Member
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    152
    #50

    Re:Media Player Western Digital Live 2011 (WDBGXT)

    Цитат Първоначално публикувано от milonas
    единствения проблем за мен е, че не подкарва менюта и няма чаптъри.
    Цитат Първоначално публикувано от abatt
    Менютата работят на BluRay и си има и чаптъри , които също работят !!!
    Да, и аз забелязах че май съм ги виждал и при мен.[и чаптъри и менюта на някой филми]
    Затова го попитах да уточни, да не би аз грешно да съм разбрал

  7. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,826
    #51

    Re:Media Player Western Digital Live 2011 (WDBGXT)

    Може би става дума за чептъри на MKV?

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    152
    #52

    Re:Media Player Western Digital Live 2011 (WDBGXT)

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18
    Може би става дума за чептъри на MKV?
    Чептъри който видях при мен бяха на някакъв MKV,
    но не помня точно на кой, но мога да проверя при необходимост.
    А менютата които видях бяха от blu ray оригинал [42-43GB]
    Питаше ме дали искам да пусна 2Д или 3Д версия, както и да си избера език [флагове и знамена изчкачаха],
    както и "старт" "опции" и още някакви работи.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    25
    #53

    Re:Media Player Western Digital Live 2011 (WDBGXT)

    Не знам на вас какви менюта и чаптъри ви излизат, но при мен от 15-20 блу рейа менюто е активно само на един, новия мейдън, някои дори не тръгват през уин шер, подкарвам ги през sp3. Говоря за пълни блу реи от папка по мрежа.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    21
    #54

    Re:Media Player Western Digital Live 2011 (WDBGXT)

    А сега един друг проблем - когато пусна някой филм (мисля че най-често на mkv ги прави проблемите), плеъра изключва филма и отива в менюто от където съм пуснал филма. Проверих един филм на компютъра и се оказа че на това място на което забива плеъра, компютъра ми изкара кадъра на кубчета. Всеки път когато се получава този проблем трябва да местя времето на филма напред за да прескоча дадения кадър и така до следващия.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    38
    #55

    Re:Media Player Western Digital Live 2011 (WDBGXT)

    Цитат Първоначално публикувано от Bacho
    А сега един друг проблем - когато пусна някой филм (мисля че най-често на mkv ги прави проблемите), плеъра изключва филма и отива в менюто от където съм пуснал филма. Проверих един филм на компютъра и се оказа че на това място на което забива плеъра, компютъра ми изкара кадъра на кубчета. Всеки път когато се получава този проблем трябва да местя времето на филма напред за да прескоча дадения кадър и така до следващия.
    Направи проверка на торента през торент клиента, който ползваш. Възможно е да не си успял да изтеглиш всички части

  13. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    28
    #56

    Re:Media Player Western Digital Live 2011 (WDBGXT)

    Здравейте,

    извинявам се ако тук не е мястото за постване на молбата ми, но ще съм благодарен ако
    някой съфорумес собственик на обсъжданният в темата плеър благоволи да направим тест на моя телевизор ( LG LE7500 ) преди да го закупя и аз ( притеснявам се от поредната неуспешна инвестиция след закупуването на видеокарта ( 300 лв ) за подобна цел - гледане на HD филми ). Казвам се Пламен и съм от Пловдив тел. 0884588168

    Ще почерпя

    Поздрави

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    2
    #57

    Re:Media Player Western Digital Live 2011 (WDBGXT)

    Имам го от няколко месеца и съм много доволен.Който се чуди да спре за тези пари е супер.Много малък,пъхаш го в джоба и отиваш на гости.Плейва всичко,DVD и Blue-ray (рипове) с менюта.3D side by side-идеално от тези по торентите Пробван от по 30 до 80 GB товите MKV-та без проблем.Чете и Blue-ray ISO.Суптитри без проблем корекция и позиция на екрана.5+1 звук само през оптиката или през HDMI-стига да имаш такава озвучителна техника.WiFi какво повече вече е под 200 лв. Е добре де не чете(3D Blue-ray ISO),но го плейва в2D без проблем.Updata всеки месец. Изказах мнения и наблюдения Благодаря.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    17
    #58

    Re:Media Player Western Digital Live 2011 (WDBGXT)

    Здравейте, съвсем нов съм във форума и бих искал да задам въпрос относно WD TV Live Streaming Media Player. Мисля да си купя въпросния плеиър, но не знам дали наистина може да работи с менютата на Blu Ray дисковете. Четох доста из интернет но не успях да разбера. На много места срещам противоречиви отговори, включително и в този форум. Според последния пост менютата работят, а малко по нагоре пише, че работят на някои филми. Това което мен ме интересува е дали ще имам пълноценно възпроизвеждане на Blu Ray дискове, които се намират в папки или ISO файлове на NAS. Връзката между плейъра и рутера ще бъде с кабел. Моля ако някой има възможност да пробва и да пише. Иначе почти във всички оруми и ревюта използват този плейър като еталон за добра работа и възможности

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    21
    #59

    Re:Media Player Western Digital Live 2011 (WDBGXT)

    Цитат Първоначално публикувано от netwolfs
    Здравейте, съвсем нов съм във форума и бих искал да задам въпрос относно WD TV Live Streaming Media Player. Мисля да си купя въпросния плеиър, но не знам дали наистина може да работи с менютата на Blu Ray дисковете. Четох доста из интернет но не успях да разбера. На много места срещам противоречиви отговори, включително и в този форум. Според последния пост менютата работят, а малко по нагоре пише, че работят на някои филми. Това което мен ме интересува е дали ще имам пълноценно възпроизвеждане на Blu Ray дискове, които се намират в папки или ISO файлове на NAS. Връзката между плейъра и рутера ще бъде с кабел. Моля ако някой има възможност да пробва и да пише. Иначе почти във всички оруми и ревюта използват този плейър като еталон за добра работа и възможности
    Не съм го пробвал с ISO дай линк към някой торент който искаш и ще ти кажа как е с менюто. А иначе този филм го пуска директно без меню до колкото разбирам че това е Blu-Ray и си мениш субтитрите и аудиото както пожелаеш.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    17
    #60

    Re:Media Player Western Digital Live 2011 (WDBGXT)

    Благодаря за бързия отговор. Ето един линк http://masters-tb.com/details.php?id=67479 за диск който ме интересува. И тъй като е концерт искам да попитам дали плейъра поддържа чаптари.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 13 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Media Player - MiniX (всички модели)
    От z_harris във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 53
    Последно: 19-03-21, 19:58
  2. Media Player - Egreat (всички модели)
    От bradqzata във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 50
    Последно: 22-02-19, 00:38
  3. Media Player - ASUS (всички модели)
    От yavor44 във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 177
    Последно: 29-06-14, 19:15
  4. Media Player - Western Digital (всички модели)
    От CrossBlade във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 2007
    Последно: 07-01-14, 02:06
  5. Купувам : Western Digital HD TV Media PLayer
    От thcrown във форум Купува
    Отговори: 2
    Последно: 15-09-09, 11:35

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе