Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 17

Избор на 3D мултимедиен плеър

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    14
    #1

    Избор на 3D мултимедиен плеър

    Купих си 3Д ТВ и сега искам да купя 3Д мултимедиен плеър.
    Четох,че и с обикновен,тоез не 3Д плеър може да се гледат 3Д филми...
    Та незная каква е разликата м/у обикновен и мултимедиен плеър които
    подържа 3Д изображения.
    Та ако може да ми обясните каква е разликата и какъв мултимедиен
    плеър да си купя.
    Ще ви бъда благодарен ако споделите към какво да се насоча.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Hell
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    879
    #2

    Отговор: Избор на 3D мултимедиен плеър

    Здравей и Добре дошъл във форума !

    Всички популярни модели чипсети и плеъри от 2010 г. насам поддържат FullHD 3D Half SBS/TAB и анаглифното 3Д, което се гледа с цветните очила. Ако говорим обаче за реално Blu-ray 3D възпроизвеждане, то тогава изборът се свежда до няколко модела чипсети - Realtek RTD1186DD-3D, новите Sigma 3D (8910/11) и няколко за таблети. Много е важно какъв е бюджетът ти, защото той ще определи това което ще купиш. Във форума има теми за всички популярни платформи и модели, определи си цената и чети. Успех !
    Този пост е редактиран от Hell; 12-10-12 в 10:23.

  4. Junior Member Аватара на Julian Yordanov
    Тук е от
    Oct 2011
    Живее в
    гр.Русе
    Мнения
    106
    #3

    Отговор: Избор на 3D мултимедиен плеър


  5. Moderator Аватара на Hell
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    879
    #4

    Отговор: Избор на 3D мултимедиен плеър

    Този модел плеър е с чипсет от преди 3 години. Не че не върши все още работа като нормален плеър, но 3D-то е само за анаглифни очила и евентуално 3D Half SBS/TAB, а според мен колегата иска поддръжка и на Blu-ray 3D, което е във възможностите само на чипсетите, които съм посочил в предния си пост.

  6. Member Аватара на spark33
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Варна
    Мнения
    188
    #5

    Отговор: Избор на 3D мултимедиен плеър

    Аз също си търся медиен плеър с поддръжка на Full HD 3D, Blue Ray 3D, Iso 3D + air mouse + 1TB HDD, моля за съвет ! Бюджет 350 - 400лв.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    90
    #6

    Отговор: Избор на 3D мултимедиен плеър

    Цитат Първоначално публикувано от spark33 Виж публикацията
    Аз също си търся медиен плеър с поддръжка на Full HD 3D, Blue Ray 3D, Iso 3D + air mouse + 1TB HDD, моля за съвет ! Бюджет 350 - 400лв.
    Я виж този.Аз си го взех от един съфорумник и съм доволен.Има го и в български онлайн магазини.

  8.  
     
  9. Member Аватара на spark33
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Варна
    Мнения
    188
    #7

    Отговор: Избор на 3D мултимедиен плеър

    Виждал съм го аз Даже и изчетох доста от форума за него и имам няколко въпроса за този така добре изглеждащ плеър. Видях из тук, че пишат за някакви настройки които не помнел след изключване, лоша поддръжка на софтуера и разни такива негативни мнения от хора, които имат такъв плеър. Ако не ти е проблем да си кажеш мнението, какви пари струва това чудо в БГ, има ли го някъде из магазините, колко излиза + HDD + air mouse ? Ще ти бъда благодарен !

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    90
    #8

    Отговор: Избор на 3D мултимедиен плеър

    На мен ми върши работа.Тук във форума има тема за плеъра и се споменава кой ги продава.Не съм му закачал безжична мишка и клавиатура,но бях чел някъде че става.Ползвам го с 3TB диск.Колкото за настройките понякога наистина се объркват нещата,но това обикновено става след смяна на фирмуера и след като веднъж се установят няма проблем.Колкото до подръжката - рядко излизат официални ъпдейти,но има и къстъм девелопери.

  11. Member Аватара на spark33
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Варна
    Мнения
    188
    #9

    Отговор: Избор на 3D мултимедиен плеър

    Цитат Първоначално публикувано от Oric Виж публикацията
    На мен ми върши работа.Тук във форума има тема за плеъра и се споменава кой ги продава.Не съм му закачал безжична мишка и клавиатура,но бях чел някъде че става.Ползвам го с 3TB диск.Колкото за настройките понякога наистина се объркват нещата,но това обикновено става след смяна на фирмуера и след като веднъж се установят няма проблем.Колкото до подръжката - рядко излизат официални ъпдейти,но има и къстъм девелопери.
    Радвам се, че откликна ! Аз си мисля, че така ще му се зарадвам на този мултимедиен плеър, че ще подхвръчам чак
    Обаче..... винаги има "обаче" :rolleyes:, струва ми се, че туй чадо на техниката + 3TB HDD, пък било то дори и с 1TB, ще е далеч над 400лв. Правилно ли съм предположил ? Не знам пък дали да не си взема само едно хубаво, голямо HDD и да се разделя с мечтата за Full HD 3D, BD3D, Iso BD 3D, а със кеф да си гледам .mkv 3D за около 160лв.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    90
    #10

    Отговор: Избор на 3D мултимедиен плеър

    Цитат Първоначално публикувано от spark33 Виж публикацията
    Радвам се, че откликна ! Аз си мисля, че така ще му се зарадвам на този мултимедиен плеър, че ще подхвръчам чак
    Обаче..... винаги има "обаче" :rolleyes:, струва ми се, че туй чадо на техниката + 3TB HDD, пък било то дори и с 1TB, ще е далеч над 400лв. Правилно ли съм предположил ? Не знам пък дали да не си взема само едно хубаво, голямо HDD и да се разделя с мечтата за Full HD 3D, BD3D, Iso BD 3D, а със кеф да си гледам .mkv 3D за около 160лв.
    Харда съм го купувал отделно с друга цел и временно го бях монтирал на плеъра (вече е на компа).Плеъра го взех най вече заради директното плейване на ISO и другата причина е че субтитрите на телевизора ми идват "малко" ситни.

  13. Member Аватара на spark33
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Варна
    Мнения
    188
    #11

    Отговор: Избор на 3D мултимедиен плеър

    Цитат Първоначално публикувано от Oric Виж публикацията
    Харда съм го купувал отделно с друга цел и временно го бях монтирал на плеъра (вече е на компа).Плеъра го взех най вече заради директното плейване на ISO и другата причина е че субтитрите на телевизора ми идват "малко" ситни.
    Точно заради тия мъндзърки субтитри е цялата работа и при мен. Сега като се замисля върху това което си написал и се сещам, че дори и да си купя само HDD, проблема с насичането ще се реши, но проблема със суб-те ще си остане Единствения вариант който мога да си позволя на този етап е плеъра без HDD. В този случай не знам дали пък няма да си остане проблема с насичането. Аз доколкото прочетох темите за тия плеъри разбрах, че Iso 3D и другите големи 3D формати няма да ми вървят по DLNA. Тествал ли си я машинката да пускаш мощни 3D филми или файлове с голям битрейт po DLNA ? Ако си пробвал, кажи ми някакви резултати и да се засилвам към магазина

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    90
    #12

    Отговор: Избор на 3D мултимедиен плеър

    Цитат Първоначално публикувано от spark33 Виж публикацията
    Точно заради тия мъндзърки субтитри е цялата работа и при мен. Сега като се замисля върху това което си написал и се сещам, че дори и да си купя само HDD, проблема с насичането ще се реши, но проблема със суб-те ще си остане Единствения вариант който мога да си позволя на този етап е плеъра без HDD. В този случай не знам дали пък няма да си остане проблема с насичането. Аз доколкото прочетох темите за тия плеъри разбрах, че Iso 3D и другите големи 3D формати няма да ми вървят по DLNA. Тествал ли си я машинката да пускаш мощни 3D филми или файлове с голям битрейт po DLNA ? Ако си пробвал, кажи ми някакви резултати и да се засилвам към магазина
    Здравей.Не съм му закачил кабел,а по WIFI съм гледал епизодично (когаго ме мързи да прехвърлям),но може да се ползва не само DNLA,а и samba или nfs.Като имам повече време ще му закача кабел за тествам по-тежки филми дали ще вървят.

  16. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,573
    #13

    Отговор: Избор на 3D мултимедиен плеър

    Да ползвам и аз темата - оглеждам се и аз за 3д плеър ("коледен" подарък) - някой има ли наблюдения над Media player Egreat R6S, Full HD, 3D - Mediaplayer - TV & Електронни ?

  17. Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    691
    #14

    Отговор: Избор на 3D мултимедиен плеър

    Цитат Първоначално публикувано от Oric Виж публикацията
    Здравей.Не съм му закачил кабел,а по WIFI съм гледал епизодично (когаго ме мързи да прехвърлям),но може да се ползва не само DNLA,а и samba или nfs.Като имам повече време ще му закача кабел за тествам по-тежки филми дали ще вървят.
    С кабел директно с компа /без рутер/ стойностите на битрейта стигат до 120 Мбит/с при Дива Премиум.
    Всичко, плюс някои филми от Blu ray 3D.ISO върви супер. През рутер битрейта пада до 70-75 Мбит/с.
    При wifi свързване /AP и Ad hoc/ най-високите стойности,които до сега съм постигал са от порядъка на 40-50 Мбит/с, достатъчни за всичко, освен Blu ray.ISO. Звука в DTS HD-MA му идва твърде голям залък.
    Е, верно че вече има рутери с Gbit wifi, но като им гледам цените, скоро няма да заместят хард дисковете /външен или вътрешен/ като най-удачен вариант за гледане на 3D кино у дома, без компромиси откъм качеството.

  18. Member Аватара на spark33
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Варна
    Мнения
    188
    #15

    Отговор: Избор на 3D мултимедиен плеър

    Благодаря ви много за полезната информация !!! Въртя, суча и няма решение за мен Не мога да вкарам в сумата от 400лв. HDMI 1.4, Supporrt: Bit Torrent, BD3D, Iso 3D, Gbit LAN, DLNA, web brouse, flash. WiFi + HDD + air mouse !!! Кажете, как, как да го направя ?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. 3D мултимедиен плеър
    От mom4ence във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 29
    Последно: 06-10-17, 11:39
  2. Избор на мултимедиен плеър
    От zakata във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 3
    Последно: 06-06-14, 11:47
  3. Избор мултимедиен плеър
    От tany във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 1
    Последно: 18-11-13, 19:07
  4. Отговори: 0
    Последно: 30-12-11, 23:11
  5. съвет за избор на мултимедиен плеър
    От mongodim във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 5
    Последно: 17-05-10, 17:52

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе