Резултати от 1 до 3 от общо 3

ARM v7 многоядрен или Реалтек (някакъв).

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2012
    Мнения
    13
    #1

    ARM v7 многоядрен или Реалтек (някакъв).

    Експериментирах до сега с A10 (МК802) и RK3066 (Neo X5). Резултата е незадоволителен, като цяло не могат да покрият производителността на двуядрения ми 3 годишен лаптоп. В смисъл, че филми на които неото почва да заеква досадно, лаптопа се справя.

    Та почвам да се чудя да продължавам ли с експериментите за ARM базиран плеър? Факт е че имам таблет с Тегра 3 чипсет, който плейва неща които нео-то не можеше. А на хартия RK3066 трябва да лети с H.264 видео, при това е доста по производителен от теграта, на нея силата и не е във видеото. Рокчипа е двуядрен кор, има си ускорител специално за тоя формат видео.... ама нъцки. Имам филми по 5-6 гигабайта дето го мъчат, а блурей пък въобще и не съм помислял да пробвам да отварям с него.

    Гледам сега odroid-U2. Като цяло ми харесва концепцията, щото си падам по такива бордове, ама ако пак ще ми заеква, неща да набутвам и там пари. И си мисля, че пак ще е зле, защото файда за видеото от тия 4 ядра няма, Mali ускорителя също няма какво да помогне. Тая година трябва да излезнат нови А15 корове и те се пънат, че ще плейват добре h.264, ама дали? А от другата страна са RTD1186 и подобните му.

    Дали да пробвам с realtek базирана платформа? като гледам отзивите тук, никой не се оплаква от производителност, повечето хора имат проблем с функции на фирмуера, което е типчно за китайската манифактура. На мен ми е малко странно, защото аз рева от къде по-мощни ядра (рокчипа например), при това с вградени ускорители за 1080p видео. Докато риалтека е "само" 700Мхз.. ще ли да го бъде?

    Та въпроса ми е - някой сравнявал ли е двете платформи в реални условия: ARM9 (v7-neon) и RTD1186DD и какви са му впечатленията?

    3D имам на телевизора така, че също ще е цел в даден момент.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Живее в
    Русе
    Мнения
    45
    #2

    Отговор: ARM v7 многоядрен или Реалтек (някакъв).

    Според мен не е за подценяване фактът, че фамилиите на Риълтек или Сигма са специализирани чипове за А/В обработка. Именно поради тази причина примерно 1073 със скромните му 400МХц се справя с БлуРей рипове без да запецне.
    Като цяло тенденцията (поне според мен) е нещата да вървят към многоядрените чипове, които си описал, но ще си трябва време докато излезе читав софтуер. Вече е пълно с китайски Андроид базирани плеъри използващи многоядрени ARM на супер ниска цена. Вероятно целта е да се експериментира чисто в маркетингов аспект и при интерес от страна на потребителите все някой ще се хване да направи нещо истинско.
    Както много пъти съм казвал - проблемът на този свят е, че се върти от икономисти а не от инжИнери :rolleyes:
    Ще поживеем, ще видим ....

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    141
    #3

    Отговор: ARM v7 многоядрен или Реалтек (някакъв).

    Здравей, аз имам MK808 мисля беше чипа, 4 ядрен.....
    от диск и флашка чете, но по мрежата среща големи затруднения... и то се товари чипа, не мрежата...
    според мен на риалтек чипа трябва да се справя доста по-добре, но това е мое мнение.
    Поздрави

    Rockchip 3188 Quad core - това е чипа, сега се поразрових в нета и го видях......
    Този пост е редактиран от tricki11; 08-02-14 в 16:58.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Някакъв по-приличен звук за ТВ
    От chefobg във форум Тонколони
    Отговори: 2
    Последно: 13-05-12, 16:49
  2. Търся някакъв LGA 775 процесор
    От Miki във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 30-01-08, 15:28
  3. Някакъв вирус VS99-IP1
    От Wise във форум Windows
    Отговори: 6
    Последно: 01-04-06, 21:33
  4. Някакъв проблем
    От D3BEP във форум Windows
    Отговори: 5
    Последно: 07-08-04, 22:05
  5. Необходим ли е някакъв софтуеър за ТV out
    От ivan_76 във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 5
    Последно: 09-05-03, 13:13

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе