Страница 16 от 28 ПърваПърва ... 6141516171826 ... ПоследноПоследно
Резултати от 226 до 240 от общо 416
Like Tree53Одобрявам

4K UltraHD Media Players (всички марки и модели)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #226

    Отговор: 4K UltraHD Media Players (всички марки и модели)

    Днес получих плейера и ще напиша няколко неща,с които се затруднявам.Поне засега ще избягвам каквито и да са оценки на производителност и др.,защото опита ми в тази област,както и познанията ми за фсйлове стандарти и др. са на съвсем ниско ниво и освен това не ми се занимава.Поръчах UGOOS A6 pro ,който е почти единтичен с един от разглежданите Beelink GT king , а и на фирмения сайт на UGOOS са дадени дистрибутори за Европа и за България.
    1.Дистанционното е зле и добре,че човека ми каза да взема една от техните air джаджи,която се справя много добре.
    2.След опитах да пусна филми се обадих тъй като бяха зле.Казаха ми че стоковия плейер е лош и да си сложа VLC или(и) MX плейер.
    С VLC положението е по-добро.DOLBY DIGITAL изкарах с играчка ,а 4к филмите вървят , ,,,,,тук малко се позамаих докато намеря 2160p,но по моя вина... днес обаче мачове и не мога да пробвам...
    3.По spdif отново проблеми,като пусна радио и спра телевизора след 5 минути звука спира,за разлика от другия ресивера не блокира,но не ме топли много.След като пусна тв-ра звука пак идва,не знам защо е това,съмнява ме че нещо софтуерно или?
    Oт av изхода аудиото върви,но звука е много слаб,усилено на max се чува доста слабо.
    Този пост е редактиран от cable; 18-12-19 в 21:46.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    906
    #227

    Отговор: 4K UltraHD Media Players (всички марки и модели)

    Виж CEC настройките, може от там да спира радиото.

    Sent from my HUAWEI CAN-L11 using Tapatalk

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    914
    #228

    Отговор: 4K UltraHD Media Players (всички марки и модели)

    Звука само по spdif ли минава или и по hdmi.

  5. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #229

    Отговор: 4K UltraHD Media Players (всички марки и модели)

    Цитат Първоначално публикувано от tolostoi Виж публикацията
    Виж CEC настройките, може от там да спира радиото.

    Sent from my HUAWEI CAN-L11 using Tapatalk
    Благодаря,щях да пиша ,че има някакви настройки които не мога да разбера за какво са.Ако може малко разяснение как трябва да бъдат или с какви стойности да опитам да сменям.
    Видях напр. една такава
    Audio>audio output>
    ^audio track
    ^open SL ES .......???

    Опитах с няколко настройки на HDMI CEC,едно и също,след изключване тв-ра се изключва и звука на ресивера.Сменях и spdif кабелите за проба.Пробвах и с изкл. CEC Control........Долу са възможните.Някакви преложения за вкл_изкл.?


    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от nassko1 Виж публикацията
    Звука само по spdif ли минава или и по hdmi.
    1.Минава по HDMI към тв-ра и от там spdif към ресивера
    2. втори spdif от плейера към ресивера.Той няма HDMI.Интересното е,че когато тв-ра не е изключен ресивера не спира,дори и да е включен през spdif входа от плейера.

    ВСЪЩНОСТ...НОВА ТЕМА,ОКАЗА СЕ ЧЕ ИМА СИГНАЛ ,НО МНОГО СЛАБ И НЕ ГО ЧУВАМ С НОРМАЛНОТО УСИЛВАНЕ.ТРЯБВА УСИЛВАТЕЛЯ НА MAX,НО ПАК Е ДОСТА ТИХО.ТОВА КОЕТО ПИСАХ ЗА AV ИЗХОДА.
    Сега трябва да търся усилване по изходи,но май не видях.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от cable; 19-12-19 в 13:07.

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    906
    #230

    Отговор: 4K UltraHD Media Players (всички марки и модели)

    Омота се нещо, ако минава звука хдми-тв-ресивер е нормално да спира звука като спреш тв
    Втори спдиф т.е. плеър-ресивер би трябвало да не се влияе от статуса на тв (вкл/изключен) Освен ако СЕС контрола не му казва да го спира пуска. В този вариант, вероятно от настройките на плеъра трябва да дадеш за изход спдиф-а, не хдми (ако е автоматично ... надявай се да ги нацели)
    Това е логиката, точните настройки са от теб.
    Пробвай да спреш СЕС, да пуснеш звука на ресивера на входа (примерно двд или там където си го мушнал в ресивера) в който ти вклчен директния спдиф (мплеър-спдиф) и виб дали се влияе от статуса на тв.
    Този пост е редактиран от tolostoi; 19-12-19 в 13:21.

  7. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #231

    Отговор: 4K UltraHD Media Players (всички марки и модели)

    Аз ,че се омотах е вярно.Ама...
    ''В този вариант, вероятно от настройките на плеъра трябва да дадеш за изход спдиф-а, не хдми (ако е автоматично ... надявай се да ги нацели)''
    Няма или аз не виждам такова нещо.
    ''Пробвай да спреш СЕС, да пуснеш звука на ресивера на входа''
    Пробвах преди,същото.
    Но последно излезе нещо друго.Като включа ''night mode '' на ресивера звука се увеличава.Тази функция по-принцип намаля звука.Така се слуша горе-долу нормално.За друго просто не се сещам.
    И докато тези играчки сега не мога да намеря как излиза звук ''Dolby Digital'' от филмите-от VLC ли беше и къде...хм.Това не ми е кой знае колко важно,а пък беше се получило с някаква настройка,така че ще се намери.
    Опитах се да си поиграя вместо да чакам по-знаещите,ама не е кат да си купиш тв-р или hi-fi техника.Много настройки тука.....

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    906
    #232

    Отговор: 4K UltraHD Media Players (всички марки и модели)

    Night mode по смисъл трябва да нормализира звука, т.е. да намаля силните звуци и да увеличава тихите с идеята да са в един диапазон и да се чува всичко.
    Инсталирай си Коди и не се занимавай с други плеъри.

  10. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #233

    Отговор: 4K UltraHD Media Players (всички марки и модели)

    За night mode не го ползвам по принцип( ако ми трябва си пущам друго у-во) и не бях забелязал,че може и да увеличи.
    Само ,че проблема се оказа друг.На няколко пъти виждам,че плейера е с намален звук и през менюто го увеличавам.Сега забелязах,че при спиране на тв-ра със звук към ресивера става точно това и си увеличавам звука с бутоните на дистанционното.Така,че проблема по принцип се реши,но мисля,че не е добре звука да се намаля сам.Всичко се напасва,но ми се струва,че някои функции не са много логични.
    Каква е логиката звука да се намаля и не виждам никъде опция да изключа това...Не е за старомодни любители.Ама с всичко се свиква.

    p.s.
    Добър е звука!Ако беше преди години без да се замислям щях да си купя нещо като долнитe,ама вече гледам с по-малко патрони повече зайци.Давам път на младите.

    https://www.electronic-star.bg/HiFi-i-TV/radia/internet-radio/iTuner-320-internet-radio-digitalen-tuner-Spotify-Connect-App-Control.html
    https://www.emag.bg/multimedien-pley.../pd/D0PQ0QBBM/
    Този пост е редактиран от cable; 19-12-19 в 16:19.

  11. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #234

    Отговор: 4K UltraHD Media Players (всички марки и модели)

    Сега останаха още някои неща за доизглаждане,но на сайта на UGOOS има връзка с клиенти и ще почакам до понеделник да видим какво от там най-напред.
    Тъй като гледам,че много пишат ,че гледат филми директно (без да свалят) реших да изгледам сериала NARCOS.Първия недостатък е,че субтитрите вървят 16 сек. напред и трябва ръчно да се въвеждат всеки път,а стъпката е 0,05s.Това с малка играчка се преодолява.
    Другото е,че понякога филмите вървят идеално,а друг път започват на по-малко от 30s да спират и да зареждат.И така може да изгледаш 2 серии без проблем и това отново се повтаря.Свързах се с оператора и казаха,че ще изпратят хора за проверка,след което много скоро всичко тръгна нормално.Обадиха ми се по телефона и попитаха как е в момента и след като им казах,че е нормално заключиха че няма нужда от посещение(помислих,че са променили нещо в нета).Да ,ама същото сега пак се повтори.
    Другото е,че след като има проблем гледам за проба HBO GO(гледам го от телевизора и двете връзки са с wi-fi и са един до друг) и там всичко е ок.
    Та на какво смятате,че се дължи това-на и-нета или на у-то/торентите.За да не обвинявам безпочвено оператора.
    Този пост е редактиран от cable; 21-12-19 в 19:24.

  12. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    989
    #235

    Отговор: 4K UltraHD Media Players (всички марки и модели)

    През KODI ли че като пуснеш филм и спира някой път?
    Инсталирай добавката Elementum (която стриймва торенти).
    Подсказаха ми е тук от форума.
    До сега върши най-добра работа за стрийминг на сериали/филми.
    Другитe която може да опиташ е Exodus Redux., Kodi Popcorn Time.

  13. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #236

    Отговор: 4K UltraHD Media Players (всички марки и модели)

    ок,ще пробвам след празниците.

  14.  
     

  15. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #238

    Отговор: 4K UltraHD Media Players (всички марки и модели)

    Благодаря gogogogov
    ,
    Ще ги погледна ,ама засега ми е малко в повече(за начинаещ) новата информаци.Освен това ми е интересно дали ще има полза от ''консултациите'' които дават най-учтиво на фирмения сайт на UGOOS.Сигурно за тези които се сещат ще им са полезни(на сайта),но те и няма да ги питат.
    Весели празници,засега.
    п.с. Докато пишех и слушам първото видео,говорят,за AFR.На моя не мога да влеза да активирам тази функция.Просто опцията е неактивна(има я)?

  16. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    432
    #239

    Отговор: 4K UltraHD Media Players (всички марки и модели)

    Цитат Първоначално публикувано от cable Виж публикацията
    Благодаря gogogogov
    ,
    Ще ги погледна ,ама засега ми е малко в повече(за начинаещ) новата информаци.Освен това ми е интересно дали ще има полза от ''консултациите'' които дават най-учтиво на фирмения сайт на UGOOS.Сигурно за тези които се сещат ще им са полезни(на сайта),но те и няма да ги питат.
    Весели празници,засега.
    п.с. Докато пишех и слушам първото видео,говорят,за AFR.На моя не мога да влеза да активирам тази функция.Просто опцията е неактивна(има я)?
    Може да трябва да се обновява.Питай на сайта.

  17. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #240

    Отговор: 4K UltraHD Media Players (всички марки и модели)

    Питам ги,но работното време в Китай(вероятно) малко забавя инфото.Но са много учтиви и на всичко се стремят да отговарят след допитване до знаещите.Та затова ми е интересно.
    В България след като си купиш нещо рядко ти обръщат такова внимание.И после чакат лоялни клиенти.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 16 от 28 ПърваПърва ... 6141516171826 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Media Player - Dune (всички модели)
    От hristoslav2 във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 535
    Последно: 18-05-21, 07:33
  2. Media Player - Egreat (всички модели)
    От bradqzata във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 50
    Последно: 21-02-19, 23:38
  3. Media Player - Apacer (всички модели)
    От RoliS във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 199
    Последно: 08-05-18, 17:50
  4. Media Player - HiMedia (всички модели)
    От orlie във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 99
    Последно: 17-12-17, 13:04
  5. Media Player - Zinwell (всички модели)
    От elcos във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 907
    Последно: 28-03-14, 13:49

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе