Страница 3 от 3 ПърваПърва 123
Резултати от 31 до 35 от общо 35
Like Tree1Одобрявам

Android BOX vs Popcorn Hour

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #31

    Отговор: Android BOX vs Popcorn Hour

    Забравяте, че това може да е мощен хардуер за устройство тип таблет, телефон или Смарт ТВ, но то не е оптимизирано за видео.
    На практика един 6-7 годишен чип с едно ядро на 333MHz от Sigma Design показваше по-добри резултати от това, което е получил колегата.
    Ако на някой му идва скъпо плеър с чип на Sigma, има бюджетни решения с Realtek - Diva, Xtreamer, Med8ter и тн.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    67
    #32

    Отговор: Android BOX vs Popcorn Hour

    Колегата, който ми зае кюби борда за тестове каза, че го ползва за UPnP сървър и с него стриймва към телевизорът си.
    По този начин не е имал никакви проблеми с насичане или каквито и да било други грижи.
    Мен обаче ме интересуваше не да сриймва през мрежа а самият борд да обработва видеото.
    Това обаче се оказа непосилно за него.

    Затова малко се учудвам, че колегата не е успял да подкара стрийм през мрежата към TV-то.
    Може би причината е, че мрежовата карта на тези простотии е дефакто на серийната шина и цялата пошибалка се товари при мрежов трафик.
    Нещо като мрежова карта на USB порта.
    Кюби-то в това отношение е добро - мрежовата му карта е истинска гигаботова.
    Аз нямах под ръка подходящ суич да тествам обаче чета, че хората постигат около 400-500 Mbits/sec с тях...


    Цитат Първоначално публикувано от tricki11 Виж публикацията
    ...И за това попитах, има ли някакъв вариант да се ползва някакво устройство (освен мишка и клавиатура), чрез което да може нормално да се играят игри.
    Има разни безжични клавиатури и мишки с G shock сензори както и геймпад но мисля, че тези сензори в тях се полазват за позициониране на мишката.
    Разгледай тук за клавиатури.
    Ето и едно ревю на гаймпада.
    Нямам идея игрите как се държат с тях но ако си от София можеш да се разходиш до мястото от първият линк.
    Там можеш да ги разгледаш на живо и да видиш как работят в реални условия.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    141
    #33

    Отговор: Android BOX vs Popcorn Hour

    Цитат Първоначално публикувано от Esper Виж публикацията
    Има разни безжични клавиатури и мишки с G shock сензори както и геймпад но мисля, че тези сензори в тях се полазват за позициониране на мишката.
    Разгледай тук за клавиатури.
    Ето и едно ревю на гаймпада.
    Нямам идея игрите как се държат с тях но ако си от София можеш да се разходиш до мястото от първият линк.
    Там можеш да ги разгледаш на живо и да видиш как работят в реални условия.
    Благодаря за линковете, имам втората (третата) клавиатура от посочените, просто това е със същата функционалност като нормална клавиатура, само че е мини.... и има страшно неудобен тъч, с който се работи трудно, освен това иска на всеки 5-10 минути работа с него да се зарежда батерията, иначе започва да скъсява разстоянието до приемника....
    Относно сензорите, аз също съм на мнение, че се ползват за позициониране на мишката - Air mouse ги кръщават китайците или нещо такова...
    Относно този gamepad, може ли някой да даде малко повече разяснения? Като че ли има потенциал да ми свърши работа, за това за което си търся устройство.... Само че спирам вече да давам пари с цел пробата.... този андроидски плеар ми излезе скъпо: продава се без дистанционно, купих едно, не ми харесва как стават нещата; с него по ми е удобно да командвам компа, ама за него не ми трябва. Купих тази мини клавиатура, не е пълно функционална, а и мишката не става.... купих безжична мишка комплект с клавиатура, поне това, което върви да може да си играе малкия, пък и така въвеждането на текст поне е по-лесно....все пак го ползва и да гледа филмчета от интернет (аз въвеждам текста, той е малък, но...) сега обаче остава въпроса с мулти тъч и с този акселерометър.... тези две неща ако се симулират по някакъв начин, или има геймпад, който да свърши работа....
    Поздрави

  5. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    67
    #34

    Отговор: Android BOX vs Popcorn Hour

    Като си помисля, че и аз бях на крачка да похарча едни 400лв за подобна простотоя се сещам, че трябва да върна кюби-то с шише уиски в понелник.
    Дори клавиатура бях поръчал преда да отменя покупката...

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    141
    #35

    Отговор: Android BOX vs Popcorn Hour

    Ако наистина ти трябва, ако наистина си решил да си теглиш филмите на хард закачен на този плеар, ако не ти трябва стрийм (може и да има решение, но как ще декодира филмите примерно, които ТВ не може да чете)... ако не искаш да играеш много игрички, и ако ти трябва малко по-смарт телевизор, да.... става....
    Но както казах, управлението става трудно - най добре мишка и клавиатура; за филмите, все ще се намери подходящия плеар, че да подкара и субтитри; интернета му е бавен.... като се замисля, на телевизора в кухнята прекарвам през WiFi FULL HD филми, на този плеар нормалните се спичат...
    Равносметката е такава според мен: Не си купувайте евтини телевизори и после да се чудите каква добавка да им правите, а просто си вземете каквото Ви трябва. Да, за интернет, това с андроид плеар е по-добрия вариант....но пък едно мултимедийно PC ще върши в пъти по-добра работа.
    Всеки сам може да си вземе решение.
    Относно въпроса на темата: андоид плеар или такъв със предназначение филми: зависи какво търсиш; ако искаш да гледаш филми без проблем, плеар; ако искаш смарт функционалност - андроид
    Може би и двата варианта са с компромис....

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123

Подобни теми

  1. Popcorn Hour A-200
    От kirretto във форум Приключили продажби
    Отговори: 6
    Последно: 02-02-14, 18:03
  2. Popcorn Hour A-300 + 1.5TB HDD
    От popcornhour във форум Приключили продажби
    Отговори: 10
    Последно: 29-09-13, 19:14
  3. Popcorn Hour A-210
    От Svetun във форум Купува
    Отговори: 2
    Последно: 16-02-13, 10:17
  4. Popcorn Hour
    От Svetun във форум Приключили продажби
    Отговори: 3
    Последно: 08-01-13, 07:22
  5. Popcorn Hour A-100
    От lazarus18 във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 04-06-09, 10:42

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе