Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 35

Android BOX vs Popcorn Hour

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    67
    #1

    Android BOX vs Popcorn Hour

    Здравейте,

    Какво е мнението ви за ползването на Android BOX с основна функция на стриймър и HD плеър?

    Аз имам от около 5 години Popcorn Hour A110 с 1.5Т диск.
    Попадам обаче на все повече филми, които пуканката не чете.
    Освен това от година и нещо спяха ъпдейтите за нея и се замислям за ъпгрейд.
    Не ми се дава обаче същият куп пари за нова пуканка, каквото дадох навремето...
    Освен това си мисля, че е по-добре отворена платформа като андроид отколкото затворен тип като пуканката и другите подобни...

    Значи хвърлил съм око на EKB311 - 4 ядра на 1,5GHz, 2GB RAM, 8GB Flash, LAN.
    Ето например този в Амазон.
    Идеята е да остава пуканката в друга стая и да я ползвам само като NAS - експорт на дисковият ресурс .
    На хемороида да монтирам сториджа от NMT-то и него да ползвам основно като плеър.
    За мрежа ще ползвам LAN а не WiFi.

    Дали ще работи стабилно подобна постановка или е по-добре направо да събирам пари за истински медия плеър, в който направо да си преместя диска?

    Адски доволен съм от NMT обаче не ми се дават още примерно 600лв.
    Този бокс например ще излезе около 200лв...

    Дайте мнение, моля

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    1,303
    #2

    Отговор: Android BOX vs Popcorn Hour

    Можеш да го купиш и от България. Цената за онлайн поръчка излиза 199 лв.

    Ugoos UG300, Quad-Core RK3188, 2GB, 8GB, HDMI. LAN, SPDIF, Antenna, Remote на цена 229 лв. - rmania.net

  4. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    67
    #3

    Отговор: Android BOX vs Popcorn Hour

    Мерси за подсказката, не знаех, че и ретро манията продават точно тази платформа
    Точно това имам предвид но в категорията на сайта им не излиза като продукт, защото явно е изчерпан.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    1,303
    #4

    Отговор: Android BOX vs Popcorn Hour

    Да, не съм обърнал внимание, но има подобни например това Rikomagic MK902, Quad-Core RK3188, 2GB, 16GB, BT, HDMI, Root , Camera, Antenna на цена 249 лв. - rmania.net с 16 ГБ хард диск, мисля, че е сравнително нов и естествено по-скъп. Има и други варианти с дву- и едно-ядрени процесори, но мисля, че няма да те удовлетворят. Лично аз използвам две различни устройства (на едното дори успях да инсталирам ХВМС), но са с едно-ядрени процесори и се "задъхват", освен това нямат ЛАН. Малко прибързах с покупките, без обстоятелствено проучване. Трябваше ми заради приложението HBOGO, което така и не тръгна на нито едно от устройствата. Ако сега трябваше да купувам, определено бих избрал с четириядрен процесор.
    Имам и медиен плеър ДИВА, който използвам като NAS за другия телевизор, на който към бучнал една от джиджавките.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    67
    #5

    Отговор: Android BOX vs Popcorn Hour

    Аз се надявах да намеря някое такова боксче и с DVB-T тунер но не намирам нещо такива 4 ядрени.
    Явно трябва да се изчака ако толкова държа и на тази екстра...

  7. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    1,303
    #6

    Отговор: Android BOX vs Popcorn Hour

    Цитат Първоначално публикувано от Esper Виж публикацията
    Аз се надявах да намеря някое такова боксче и с DVB-T тунер но не намирам нещо такива 4 ядрени.
    Явно трябва да се изчака ако толкова държа и на тази екстра...
    В Play Store има достатъчно приложения за онлайн телевизия (вкл. български).

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Hell
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    879
    #7

    Отговор: Android BOX vs Popcorn Hour

    Имам подобен плеър - Measy B4K Ultra HD Quad Core. Всичко на хартия изглежда чудесно и за превръщането на по-стария ви LCD телевизор в Смарт е ОК, но ... засега като медия плеър е пълно дърво. Изброявам това което не ми харесва:

    1. Голяма мъка с браузването в домашата ми мрежа (гигабитова) и използването на споделените папки (трябва специален браузър с поддръжка на Самба - е добре, че го има в гугъл плея)
    2. Поддържа доста видео формати, но трябват и доста различни плеъри заради звука или субтитрите - но май звукът си е само "стерео"
    3. Ту чете субтитри, ту не ги чете (правя проби с един и същи филм и един от "специалните" софтуерни медия плеъри) като само рестартирам устройството

    Е, това е въпрос на възможностите на софтуера, но засега това е положението.

    До тук спрях с пробите, че нещо взех да се нервя ... и си пуснах една от Дивите ;-)
    Този пост е редактиран от Hell; 20-01-14 в 23:14.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    67
    #8

    Отговор: Android BOX vs Popcorn Hour

    Това ми звучи точно така, както не искам да бъде!
    Хайде да кажем, че ще монтирам експортираният сторидж от popcorn-а по NFS или SAMBA и не ме интересува особено да браузвам по мрежата.
    Би трябвало да си го вижда като локален ресурс.
    Точка 2 или 3 обаче никак ама никак не ми допадат.
    Няма ли някакъв плеър, който да се оправя със всичко ?!?
    Точно такива гимнастики искам да си спестя.
    Виждането ми за медиа плеър е с няколко натискания да гледам или слушам каквото искам а не да се лутам по форуми и апп маркета за да направя това

  11. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    1,303
    #9

    Отговор: Android BOX vs Popcorn Hour

    Цитат Първоначално публикувано от Hell Виж публикацията
    Имам подобен плеър - Measy B4K Ultra HD Quad Core. Всичко на хартия изглежда чудесно и за превръщането на по-стария ви LCD телевизор в Смарт е ОК, но ... засега като медия плеър е пълно дърво. Изброявам това което не ми харесва:

    1. Голяма мъка с браузването в домашата ми мрежа (гигабитова) и използването на споделените папки (трябва специален браузър с поддръжка на Самба - е добре, че го има в гугъл плея)
    2. Поддържа доста видео формати, но трябват и доста различни плеъри заради звука или субтитрите - но май звукът си е само "стерео"
    3. Ту чете субтитри, ту не ги чете (правя проби с един и същи филм и един от "специалните" софтуерни медия плеъри) като само рестартирам устройството

    Е, това е въпрос на възможностите на софтуера, но засега това е положението.

    До тук спрях с пробите, че нещо взех да се нервя ... и си пуснах една от Дивите ;-)
    Аз също съм с Дива, но не познавах Андроид платформата, а тя явно се развива доста бързо. За превръщането на стар тв в смарт наистина е супер и аз съм реализирал на втория си тв. Ще си позволя обаче корекции на неудобствата като медия плеър за които става дума:
    1. Не е задължително да се ползва браузър за използването на споделените папки особено за филми. Archos video е чудесен пример в това отношение (поддържа Самба). А за всякаква медия–видео, музика,снимки- най добре ХБМС (вече има що-годе стабилна версия за Андроид). Също поддържа Самба и на практика е система в системата (все още му разучавам възможностите)
    2. Пак ХБМС - на практика поддържа всякакви формати - видео, субтитри и аудио, включително многоканално (през HDMI) - и аз бях изненадан, че джаджа за 79 лв ще ми изкара 5+1 канално аудио - вкл. DTS HD MA и Dolby HD.

    Неудобство с което съм се сблъсквал е "задъхването" (но не и забиване) на процесора на по-тежки филми. Отдавам го на това че е едно ядрен. Блу-рей ISO не можах да подкарам(въпреки, че ХБМС ги разпознава, но само до там), затова и не мога да кажа как се справя с real 3D. Предполагам, че причината не е само софтуерна, но и хардуерна. Със SBS и OU няма проблеми дори и с графичните субтитри IDX/SUB.

    Та така, платформата се развива, а и както четох тук във форума скоро ще бъде използвана и за смарт тв.

    Esper , ако си нервак и не ти се занимава винаги можеш да си вземеш една Дива и да си свиркаш.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    67
    #10

    Отговор: Android BOX vs Popcorn Hour

    Цитат Първоначално публикувано от podredko Виж публикацията

    Esper , ако си нервак и не ти се занимава винаги можеш да си вземеш една Дива и да си свиркаш.
    Чак нервак не съм но по цял ден съм пред компютър и искам поне нещо да работи както очаквам от него в къщи.
    Май трябва да попрочета малко за този мултимедиен център XBMC.
    Просто не ми се хвърлят нови 600+ лева за C200 на Popcorn.
    Поне не и докато старият NMT не спре да работи напълно.

  13. Moderator Аватара на Hell
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    879
    #11

    Отговор: Android BOX vs Popcorn Hour

    @podredko - прав си, моите проби бяха преди няколко месеца на базата на нормалнте "обикновенни" плеъри от безплатната секция и не съм се задълбочавал в по-обширни експерименти, защото четох че все още няма читав ХБМС. Ето, че наистина нещата се движат доста бързо и трябва да се правят нови проби - само трябва да има време за това ;-( Ще опитам това което си споделил и ще пиша - хардуерът на Measy-то би трябвало да не се "задъхва".

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,826
    #12

    Отговор: Android BOX vs Popcorn Hour

    Ако търсиш решение за чист плеър от типа "свалям и гледам" не се занимавай с подобни джаджи.
    Не е казано, че трябва да висок клас плеър от типа на Popcorn или Dune. Вече има и по-бюджетни решения.
    Макар че малкия Dune 303D е 400 лв. и със сигурност ще ти свърши работа. Няма никакви грижи с мрежата и подкарването на mkv, blu-ray, remux и HD звук. Може да си сложиш и някакъв видео джубокс ако ти се занимава.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    67
    #13

    Отговор: Android BOX vs Popcorn Hour

    XBMC изглежда доста удобно за ползване тип "свали и гледай".
    В зависимост от хардуерната платформа обаче чета хора да докладват за проблеми с цифровият звук през оптичният изход.
    Това са неща, които за мен в момента не са актуални - аз и в момента ползвам аналогово стерео през декодера на popcorn-а.

    @lazarus - зная, че според изискванията ми е за предпочитане плеър пред тези боксове.
    От една страна боксовете са по-отворени, по-евтини са и се развиват доста динамично в насока решаване на проблеми и разширяване на възможности.
    От друга пилеят с пъти повече хардуерни ресурси сравнени с устройствата, базирани на SIGMA Design процесорите като NMT и DUNE.
    И пак не се справят по-добре а лошото е, че дори не съм сигурен дали ще успеят някога.

    Ще си дам няколко дни за размисъл по-въпроса.
    Дали бокс дето прави много работи с уговорки и кандърми.
    Или нов истински плеър който основно плейва медиа но без уговорки, ръчкане, четене, рестартиране и прочее

    А110 с диска сигурно ми е стъпил около 800лв и както вече казах иска ъпгрейд заради нови стандарти и кодеци а пачове липсват,
    За 4 години (толкова се оказаха, сега започва 5-та) се хващат около 200лв на година, което прави желанието доста скъпо удоволствие в случая...

  17. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,826
    #14

    Отговор: Android BOX vs Popcorn Hour

    А-110 струваше между 400 и 500 лв. и тогава беше горе долу единствения модел на пазара, предлагащ HD сигнал. Базиран е на чип от преди 6 години. Няма как да очакваш да пуска всичко.
    Не виждам защо включваш цената на диска. Ти и сега можеш да си го ползваш в новия плеър.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    67
    #15

    Отговор: Android BOX vs Popcorn Hour

    Ooo, не очаквам такова нещо, просто давам си сметка, че хардуерните акселератори каквито са чиповете на сигма са просто по-ограничаващи на фона на променящите се стандарти за разлика от софтуера.
    Различни стратегии за постигане на резултат, всяка със своите плюсове и минуси.
    Иначе Sigma са сила в това, което правят.
    Все още някъде в къщи се подмята един техен DVD акселератор на PCI.
    Holliwood + май беше модела.
    С това нещо съм гледал DVD-та на 486 процесори - някаква химера за тогавашните технологии

    А за диска си прав - май не е много коректно да го слагам в сметката.
    Каквото и да купя диска ще се ползва!

    - - - - - - - - - -

    Вчера се заиграх с XBMC и го инсталирах на лаптопа.
    Впечатлен съм от този проект...
    Ако има надежда тези кутийки с андроид да вършат работа както истинските мултимедийни плеъри то тя е именно в този проект!
    Семпъл интерефейс под който стои нещо стряскащо мащабно...
    Вчера PC версията се компилира над половин час на 4 ядрен i5... Все едно билдвах цяла операционна система от сорс.
    Отделих му няколко часа след това и не намерих някакви сериозни забележки под линукс. А проекта се развива...
    Една малка вселена е като възможности
    Надявам се само 4 ядрените андроид бокс системи да имат ресурси да търкалят това нещо и производителността да е пълен скрап.

    Вчера взех решение - ще се пробвам с един МК902 бокс.
    Даже вече го поръчах.
    Дано да свърша работа - МК902+XBMC изглежда потентна комбинация, поне теоритично

    @podredko - Благодаря, че ми обърна внимание за този проект.
    Чувал съм го и даже съм го виждал на PC но тогава не му обърнах внимание.
    Виж на ембедед PC си е на точното място!!!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Popcorn Hour A-200
    От kirretto във форум Приключили продажби
    Отговори: 6
    Последно: 02-02-14, 19:03
  2. Popcorn Hour A-300 + 1.5TB HDD
    От popcornhour във форум Приключили продажби
    Отговори: 10
    Последно: 29-09-13, 20:14
  3. Popcorn Hour A-210
    От Svetun във форум Купува
    Отговори: 2
    Последно: 16-02-13, 11:17
  4. Popcorn Hour
    От Svetun във форум Приключили продажби
    Отговори: 3
    Последно: 08-01-13, 08:22
  5. Popcorn Hour A-100
    От lazarus18 във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 04-06-09, 11:42

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе