Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 21
Like Tree3Одобрявам

Труден избор на плеър. Моля за съвет!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2015
    Живее в
    Козлодуй
    Мнения
    19
    #1

    Труден избор на плеър. Моля за съвет!

    Здравейте колеги. От скоро съм собственик на телевизор Sony W905 55" и на аудио система Yamaha 677 в комбинация с Dali Zensor 7 / Dali Vocal / Dali Zensor 1. Та желанието ми е да си взема хубав плеър който да може да подкарва всички видове филми като: .mkv (вградени суб.) .iso (става дума за тези от Zamunda) и също така да се представя добре и с аудио поддръжката, смисъл да не мачка много каналното аудио и такива неща. Май ме разбрахте за какво говоря. За сега гледам POP Corn 410/ Dune HD 3D Base / Medier 800/1000 3D нещо си там. Кажете коя машинка е най-добра за тези цели Благодаря

  2.  
     
  3. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #2

    Отговор: Труден избор на плеър. Моля за съвет!

    Dune (303D, но не вярвам да се различава от 3D Base) има грижи с някои mkv-та и flac-ове. Аз бих погледнал med1000x3d.

  4. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #3

    Отговор: Труден избор на плеър. Моля за съвет!

    Още един глас за Мед 600/800/1000X3D .

  5. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    14
    #4

    Отговор: Труден избор на плеър. Моля за съвет!

    Определено препоръчвам Dune HD Base 3D. Aз го ползвам заедно с Yamaha AXDSP-763, Jamo C-809. Картината и звука са безкомпромисни. Не се заглеждай по смахнатата пуканка. Yamaha-та заслужава сериозен player.

  6. Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    194
    #5

    Отговор: Труден избор на плеър. Моля за съвет!

    От опит знам, че добрите неща струват пари. Според мен Dune Base 3D

  7. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2015
    Живее в
    Козлодуй
    Мнения
    19
    #6

    Отговор: Труден избор на плеър. Моля за съвет!

    Значи остава колебанието м/у Dune 3D i Med1000 3D. Много е важно за мен как плеъра се справя с плейването на 3Д .iso /.mkv и най вече да не мачка аудио потока от самия филм. Все пак заради звука и картината съм дал една камара пари и сега всичко допира до възпроизвеждащото устройство! Така,че много разчитам на вас да ме ориентирате кое е НАЙ-ДОБРОТО в момента на пазара! Благодаря!

  8.  
     
  9. Member Аватара на frizera
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    499
    #7

    Отговор: Труден избор на плеър. Моля за съвет!

    Цитат Първоначално публикувано от Vezirski Виж публикацията
    Значи остава колебанието м/у Dune 3D i Med1000 3D. Много е важно за мен как плеъра се справя с плейването на 3Д .iso /.mkv и най вече да не мачка аудио потока от самия филм. Все пак заради звука и картината съм дал една камара пари и сега всичко допира до възпроизвеждащото устройство! Така,че много разчитам на вас да ме ориентирате кое е НАЙ-ДОБРОТО в момента на пазара! Благодаря!
    Щом се колебаеш между Дюн и Мед има отделни теми за тези плеъри. Прегледай ги и ще разбереш още подробности. Аз имам от двете марки и съм много доволен. Недостатък на Дюнчето (TV 102T-2), е че не декодира DTS до стерео и това ми създава известни грижи по някога. Иначе звука си "минава" по HDMI, но трябва поне телевизора да има възможност да възпроизвежда DTS съдържание....

  10. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2015
    Живее в
    Козлодуй
    Мнения
    19
    #8

    Отговор: Труден избор на плеър. Моля за съвет!

    Цитат Първоначално публикувано от frizera Виж публикацията
    Щом се колебаеш между Дюн и Мед има отделни теми за тези плеъри. Прегледай ги и ще разбереш още подробности. Аз имам от двете марки и съм много доволен. Недостатък на Дюнчето (TV 102T-2), е че не декодира DTS до стерео и това ми създава известни грижи по някога. Иначе звука си "минава" по HDMI, но трябва поне телевизора да има възможност да възпроизвежда DTS съдържание....
    Както казах в началото плеъра ще минава през ресивъра така, че стереото не се взима като проблем. Иначе изчетох и двете теми и за Dune и за Med8er-а също ииии не можах да взема окончателно крайно решение... Много ми е важно поддръжката на съвременните аудио кодеци за съраунд и качество на картината. За това отворих нова тема.

  11. Member Аватара на frizera
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    499
    #9

    Отговор: Труден избор на плеър. Моля за съвет!

    Не си ме разбрал правилно какво имам предвид относно звука, но това не е важно. Щом държиш на подръжка на съвременни кодеци, то трябва да изчакаш да се появи на пазара новото поколение плеъри на Дюн, които подържат Н265 кодек за видео и примерно тези: AAC LC, AAC LC+SBR Level 2, AAC HE Level 2, AAC HE Level 4,AC3, DTS, DD+, MPEG-1/2, MP3, WMA, WMA pro, LPCM, FLAC, multichannel FLAC, Ogg/Vorbis за аудио.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2015
    Живее в
    Козлодуй
    Мнения
    19
    #10

    Отговор: Труден избор на плеър. Моля за съвет!

    Интересно... А кога ли ще се появи това чудо на Бг пазара или още не се знае?

  13. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    14
    #11

    Отговор: Труден избор на плеър. Моля за съвет!

    Не знам на кого е нужно Dune да прави downmix на DTS to stereo, при положение че такава машина се връзва към сериозна свирка. При мен подобен проблем не е имало. Sigma чипа в Dune е много солиден, та смятам че когато дойде време за новия H.265 кодек, ще го вкарат чрез софтуерен ъпдейт. Тъй като за този кодек са нужни хардуерни ресурси, не всяка нашина ще бъде пригодна да се справя лесно. Разбира се, това е мое мнение, но съм убеден, че няма да ми се налага да изхвърлям хубавия Dune заради един кодек. Просто в тази свирка има още много хляб.....

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    14
    #12

    Отговор: Труден избор на плеър. Моля за съвет!

    Все пак говорим за DUNE HD Base 3D, а не за TV 102T-2. Има разлика. При флагмана компромиси няма.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2014
    Мнения
    44
    #13

    Отговор: Труден избор на плеър. Моля за съвет!

    Чак много пари.... Системата си е начален клас в hi-fi, но е доста по-добре от пластмасовите. По принцип трябва да гледаш само оригинални blu-ray филми, като държиш на звука и картината. Всичко друго е смачкано. Има и добри mkv-та по 20 гб и човек, който няма опит и преди това е бил с по стар телевизор и уредбичка, пак не може да намери разлика. Така че, реално всичко над 20 гб е задоволително.

  17. Member Аватара на frizera
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    499
    #14

    Отговор: Труден избор на плеър. Моля за съвет!

    Цитат Първоначално публикувано от Vezirski Виж публикацията
    Интересно... А кога ли ще се появи това чудо на Бг пазара или още не се знае?
    Не мога да отговоря на този въпрос. И аз чакам. От компанията производител показаха нови модели по разни ревюта, но все още няма нищо на пазара.

    Цитат Първоначално публикувано от dublin Виж публикацията
    Не знам на кого е нужно Dune да прави downmix на DTS to stereo, при положение че такава машина се връзва към сериозна свирка. При мен подобен проблем не е имало. Sigma чипа в Dune е много солиден, та смятам че когато дойде време за новия H.265 кодек, ще го вкарат чрез софтуерен ъпдейт. Тъй като за този кодек са нужни хардуерни ресурси, не всяка нашина ще бъде пригодна да се справя лесно. Разбира се, това е мое мнение, но съм убеден, че няма да ми се налага да изхвърлям хубавия Dune заради един кодек. Просто в тази свирка има още много хляб.....
    Ами ето, на мен ми се налага. Срещу скромна сума получавам пълноценен (като изключим DTS) плеър и още много живот за старото ми телевизорче LG32LG3000 вместо да купувам нов телевизор. При наличието на рисийвър, проблема със звука отпада.
    Това за което пишеш няма да стане. Новият кодек Н.265 изисква определени хардуерни ресурси, които не са налични. Същото важи и за Мед плеърите, като за сега не мислят върху разработката на нова машинка.

  18. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #15

    Отговор: Труден избор на плеър. Моля за съвет!

    Цитат Първоначално публикувано от dublin Виж публикацията
    Sigma чипа в Dune е много солиден, та смятам че когато дойде време за новия H.265 кодек, ще го вкарат чрез софтуерен ъпдейт. Т
    Малко сигмата вече е поостарял а фирмуерите на Дюна идват рядко a още по-рядко добавят кодеци.... Макар и собственик на Dune 303D (Base 3D в малка кутия) , бих препоръчал или да изчака за нови модели или да си вземе Med800/1000
    svetlio1, Georgo и frizera харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на климатик - моля за съвет
    От Jikata във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 73
    Последно: 13-10-14, 17:38
  2. съвет за избор на мултимедиен плеър
    От mongodim във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 5
    Последно: 17-05-10, 17:52
  3. Съвет за избор на мп3 плеър
    От JueLz във форум Mp3 плеъри, слушалки
    Отговори: 0
    Последно: 09-12-09, 23:03
  4. Fuji Electric RSA 12LGS vs Chofu RA 1232PVU-труден, мно-о-о-го труден избор
    От ssamm22 във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 20
    Последно: 13-09-09, 20:11
  5. Труден избор - моля за помощ!
    От sanellamarry във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 10
    Последно: 09-10-07, 18:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе