Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 21

Fuji Electric RSA 12LGS vs Chofu RA 1232PVU-труден, мно-о-о-го труден избор

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    126
    #1

    Fuji Electric RSA 12LGS vs Chofu RA 1232PVU-труден, мно-о-о-го труден избор

    Здравейте.
    Никога не съм избирал нещо толкова трудно.
    Това са климатиците:

    http://www.tempexbg.com/tables.php?b...odel=RSA-12LGC

    http://www.chofu.co.jp/en/products/p...n_Inverter.pdf
    /първата жълта колонка, друго не намерих/

    Става въпрос за стая панелка,сз, с една външна стена /вътрешна изолация/ и вкарана тераса външно изолирана с ПВЦ прозорец-всичко 19 кв.м=50м куб.
    За съжаление по техническите характеристики в сайтовете на магазините не мога да преценя кой климатик от двата е по-надежден, а това е от първостепенно значение в избора ми. Първият е 1500 а вторият 1800 лв на промоции в момента.Ще го ползвам за отопление и охлаждане.
    За chofu знам че няма допълнителен подгревател и ми се струва стар модел вече 2007г май.За Fuji не знам коя година е.И за двата не можах да намеря екстрите с които разполагат за да преценя още по-добре

    Моля, компетентните да помогнат в избора, защото вече се видях в чудо.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #2

    Re:Fuji Electric RSA 12LGS vs Chofu RA 1232PVU-труден, мно-о-о-го труден избор

    LGC-то е масов модел,доказал се вече една зима,без особени забележки,работи си нормално при ниски температури.Няма някакви екстри,просто е базов модел .При по-горните серии,примерно LD ,има вече плазми,самопочистване и т.н.
    За Чофуто,освен че е японска марка,едва ли някой ще ти даде стабилна информация поради факта,че пазарния му дял в БГ е нищожен.Няма спор,че е добър климатик,но е много рядък,не се знае как се организира сервизирането му,ако се наложи.Коя фирма го предлага? Направи ми впечатление много лекото външно тяло-само 30 кг,което не говори много добре за способностите му при ниски температури.
    В този ценови диапазон има и други предложения,поне според мен, също толкова добри,с доста повече екстри,с по-добри показатели,с наблюдения върху много продажби.
    http://v-clima.com/prod.php?id=klima...harp_ay_xp12hr
    http://v-clima.com/prod.php?id=klima...u-xe12jke_inox

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    126
    #3

    Re:Fuji Electric RSA 12LGS vs Chofu RA 1232PVU-труден, мно-о-о-го труден избор

    Благодаря.Ще поразгледам още тогава.

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #4

    Re:Fuji Electric RSA 12LGS vs Chofu RA 1232PVU-труден, мно-о-о-го труден избор

    Спокойно можеш да си сложиш Fujitsu ASYB09LD. Освен добра работа, ще имаш и плазма, а е и доказан. Нищо, че е 9-ка, мощен е, за 19 кв.м. преспокойно.

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    161
    #5

    Re:Fuji Electric RSA 12LGS vs Chofu RA 1232PVU-труден, мно-о-о-го труден избор

    Мой приятел е пред подобна дилема Chofu RA 1232PVU или Fujitsu 12LD.От вносителя на Chofu му казали че е по-икономичен,15 лв на месец,японски и т.н. Направиха ми впечатление следните странни данни за Chofu :12-та е по-икономична от 9-та,18-та отоплява площ колкото 12-та
    http://www.chofu.co.jp/en/products/air.html
    12-та е 3.6kW на отопление; няма данни за мин/номинална/макс мощност на японския сайт, а на БГКЛИМА дават такива???
    30кг външно тяло с/у 36 за Fujitsu 12LD
    Става въпрос за стая 20кв.м лоша изолаци(панел) 2.60 височина западно изложение междинен етаж,една външна стена.Калкулатора на Булклима изчислява 4,74kW

  7. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #6

    Re:Fuji Electric RSA 12LGS vs Chofu RA 1232PVU-труден, мно-о-о-го труден избор

    Аз съм за Фуджи електрика поради причината за сервиза че тампекс са ОК а за чофуто знае ли се дали ще осигурят части при проблем.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    1,011
    #7

    Re:Fuji Electric RSA 12LGS vs Chofu RA 1232PVU-труден, мно-о-о-го труден избор

    тампекс точно те бавиха всеки път един колега с частите и той накрая човека се отказа от тях и почна с fujitsu защото Булклима не приемат нови дилъри.

  10. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #8

    Re:Fuji Electric RSA 12LGS vs Chofu RA 1232PVU-труден, мно-о-о-го труден избор

    Аз имах случай с гръмнал IPM и на третия ден получих нова платка.

  11. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    662
    #9

    Re:Fuji Electric RSA 12LGS vs Chofu RA 1232PVU-труден, мно-о-о-го труден избор

    Цитат Първоначално публикувано от TIMBERLAKE
    тампекс точно те бавиха всеки път един колега с частите и той накрая човека се отказа от тях и почна с fujitsu защото Булклима не приемат нови дилъри.
    Имаме около 320 бр.монтирани Фуджита и сме имали две сдухани платки на външното тяло.От Темпекс са ни изпратили платките по възможно на бързия начин(в рамките на седем дни) и не бих казал че са некоректни.

    SSAMM 22 обърни внимание и на GENERAL ASHA 9 LCC който в момента е на цена от 1170 лв без монтаж и гарантирано ще ти върши работа.

  12. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #10

    Re:Fuji Electric RSA 12LGS vs Chofu RA 1232PVU-труден, мно-о-о-го труден избор

    lavsho, 7 LCC намира ли се някъде?

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    1,011
    #11

    Re:Fuji Electric RSA 12LGS vs Chofu RA 1232PVU-труден, мно-о-о-го труден избор

    за съжаление го няма иначе работи по-добре от 9lcc!

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    662
    #12

    Re:Fuji Electric RSA 12LGS vs Chofu RA 1232PVU-труден, мно-о-о-го труден избор

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap
    lavsho, 7 LCC намира ли се някъде?
    Не.

  16. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #13

    Re:Fuji Electric RSA 12LGS vs Chofu RA 1232PVU-труден, мно-о-о-го труден избор

    Мнда, ще се наложи колегата ми да се задоволи с lgc. Жалко.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #14

    Re:Fuji Electric RSA 12LGS vs Chofu RA 1232PVU-труден, мно-о-о-го труден избор

    Ми да мине на 9 LCC.Все още се понамират.Разликата не е голяма.

  18. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #15

    Re:Fuji Electric RSA 12LGS vs Chofu RA 1232PVU-труден, мно-о-о-го труден избор

    Цитат Първоначално публикувано от TIMBERLAKE
    за съжаление го няма иначе работи по-добре от 9lcc!
    Вероятно си имал предвид, че 7LCC работи по-добре от 9LGC? Същото се отнася и за 9LCC спрямо 9LGC де.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Труден избор - Daikin, Toshiba or Mitsubishi electric
    От tedo82 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 16
    Последно: 23-09-12, 15:36
  2. Труден избор на телевизор
    От inchhigh във форум Телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 12-06-11, 16:17
  3. Труден избор
    От ivec във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 12
    Последно: 06-01-10, 10:45
  4. Труден избор на компоненти
    От kocetoMR във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 5
    Последно: 13-12-08, 17:01
  5. Труден избор за видеокарта
    От xbeonic във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 4
    Последно: 11-05-04, 12:24

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе