Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 24

Има ли смисъл от медиен плейър

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2014
    Мнения
    73
    #1

    Има ли смисъл от медиен плейър

    Здравейте!
    Не знам почти нищо за тези плейъри и затова се чудя какво точно представляват и т.н.
    Имам Smart TV - F6400 40-инча телевизор Samsung. Към него е свързан моят компютър посредством HDMI-кабел.
    Проблемът е, че когато ровя из smart приложенията ми прави впечатление, колко мудно работят и доста често забиват... приложението Youtube - постоянно буферира, а качеството струва ми се не е 1080p.
    Та затова ме интересува - Chromecast, Roku и Amazon Fire TV едни и също нещо ли представляват и какво точно правят тоест заместват SMART TV ли или правят и други неща?

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #2

    Отговор: Има ли смисъл от медиен плейър

    Малко късно, та може и вече да не е релевантен отговорът ми, но...

    Плейърите, които си изброил са просто устройства, които да направят телевизора ти по-смарт. Реално работят по същия начин като основната смарт ТВ функционалност, но позволяват и още благинки, редом с по-плавната работа. Може да играеш и мобилни игри.

    Тези устройства според мен обаче не са предвидени за нашият пазар. Услуги като Hulu, Netflix и т.н., които тези устройства използват за пускане на съдържание - просто не са популярни в България. На някои от тях можеш да пуснеш и нормални формати през DLNA, но поддръжката на кодеци е доста ограничена.

    Ако искаш да си гледаш YouTube - чудесни са. Ако искаш да си пускаш съдържание от телефона директно на телевизора без никакъв проблем - също.
    Ако искаш да гледаш филми свалени нелегално от интернет - има и по-добри алтернативи.

    Аз също се бях загледал по тях преди няколко месеца, но реших, че за моите нужди просто не си заслужават.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2014
    Мнения
    73
    #3

    Отговор: Има ли смисъл от медиен плейър

    Мерси за изчерпателния отговор

  5. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #4

    Отговор: Има ли смисъл от медиен плейър

    Ако ще вземаш медия плеър, си вземи нещо читаво а не Roku или Amazon Fire TV. Но всичко е според зависи колко пари ти се дават за подобно устройство.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2014
    Мнения
    73
    #5

    Отговор: Има ли смисъл от медиен плейър

    Цитат Първоначално публикувано от stenly Виж публикацията
    Ако ще вземаш медия плеър, си вземи нещо читаво а не Roku или Amazon Fire TV. Но всичко е според зависи колко пари ти се дават за подобно устройство.
    Ами кажи някоя читава марка?
    Иначе за момента нямам възможност да си взимам медия плеър, но силно желая такъв плеър, който да замени smart tv.

  7. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #6

    Отговор: Има ли смисъл от медиен плейър

    Кажи си изискванията. Ще гледаш ли 3D, бюджет и т.н.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    312
    #7

    Отговор: Има ли смисъл от медиен плейър

    Цитат Първоначално публикувано от stenly Виж публикацията
    Кажи си изискванията. Ще гледаш ли 3D, бюджет и т.н.
    Ще използвам темата, за да попитам и аз някои неща.
    Принципно мога да отделя някаква сума за плеър, но не зная дали си струва да го направя.
    Имам пуснат Домашний медиа сервер на компютъра и на двата телевизора си гледам споделеното съдържание.
    Единият телевизор е 3D. Обаче например не мога да гледам Bluray ISO файлове и трябва да ги конвертирам в mkv или mp4.
    Взех за проба китайски плеър от един приятел и останах разочарован. Плеърът работеше доста мудно, забелязах и недомислици в менюто. В интерес на истината ISO файловете се отваряха безпроблемно.

    Питането ми е свързано с желанието да си купя плеър, който просто ще работи и няма да се налага да се занимавам по цял ден с флашване на фирмуери, ровене в настройките и други подобни неща.

  10. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #8

    Отговор: Има ли смисъл от медиен плейър

    Щом искаш и 3D ISO да гледаш , ще ти трябва 3D медиен плеър.Добър и сравнително евтин вариант е това

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    312
    #9

    Отговор: Има ли смисъл от медиен плейър

    А това - http://dune-hd.com/eng/products/full...dia_players/36 или друг модел на Dune?

  12. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #10

    Отговор: Има ли смисъл от медиен плейър

    Аз имам и Dune303D и med800x3d и вторият макар и по-евтин е много по-добър от Дюн-а ( а и е с по-хубав хардуер). Показва 12 битов цвят (на ТВто от подписа), оправя се с 3D субтитрите и редовно има нови фирмуери за него. Dune-а пък, има повече възможности за качване на софтуер (има магазин от който може да се сваля безплатен софтуер ...главно руски).

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    312
    #11

    Отговор: Има ли смисъл от медиен плейър

    Би ли дал малко повече информация за Mede8er-а?
    Този пост е редактиран от Joro711; 14-10-15 в 14:38.

  14.  
     
  15. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #12

    Отговор: Има ли смисъл от медиен плейър

    По-нов и мощен процесор на Realteк, повече памет (при това DDR3), както писах се справя чудно с 3D субтитри ( Dune-а не ги плейва). Ако сега е назрял момента да се купува плеър аз бих те посъветвал да изчакаш ново поколение процесори и тогава да купуваш. При процесорите за медиа плеъри, кодеците са хардуерно вкарани в процесора като инструкции и за това макар и със слаба честота се справят блестящо (по-същата причина не могат да се добавят нови кодеци софтуерно). Потърси във сайта на mede8er форума и разгледай мнения и проблеми.

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    312
    #13

    Отговор: Има ли смисъл от медиен плейър

    Как се справя с възпроизвеждането на Bluray ISO файлове? Плейва ли добре Bluray филми от папка? Как ти се струва плеъра за възпроизвеждане на музика? Чета насам-натам, че Dune HD има аудиофилска насоченост, но нямам представа до каква степен е вярно.

  17. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #14

    Отговор: Има ли смисъл от медиен плейър

    Никакви драми с ISO файловете (било то Bluray или DVD). От папка не съм пробвал разпакетиран Bluray. И двата плеъра съм ги ползвал за слушане на музика и разлика в качеството на звука не намирам (Dune 303d не искаше да ми свири всичките флакове).

  18. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    312
    #15

    Отговор: Има ли смисъл от медиен плейър

    До тук добре, но като казваш да изчакам, постоянно излизат нови предложения. Преди време препоръчах на приятел един китайски плеър с въпросната конфигурация Realtek 1186 и някаква памет 256 или 512 мб и когато го разгледах, въобще не останах впечатлен от работата му. Може би се подведох по това, че безпроблемно възпроизвежда ISO файлове, но освен това нищо друго не ми хареса. Бавно и мудно придвижване из менютата, недомислици в дистанционното и други неща.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Продавам медиен плеър Dune HD TV-101
    От Vanquished във форум Продава
    Отговори: 6
    Последно: 18-12-15, 12:49
  2. Медиен сървър, който поддържа блу рей меню
    От Miroslav Petrov във форум DLNA - медийни сървъри
    Отговори: 0
    Последно: 19-02-15, 13:11
  3. lg ms 450h медиен сървър
    От ekoto75 във форум DLNA - медийни сървъри
    Отговори: 0
    Последно: 25-01-15, 14:40
  4. Myka TV медиен плеър
    От civica във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 3
    Последно: 13-09-09, 19:42
  5. Отговори: 9
    Последно: 12-06-09, 09:07

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе