Страница 1 от 7 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 97
Like Tree17Одобрявам

Zidoo Z9S/Z10 Realtek RTD1296DD

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    868
    #1

    Zidoo Z9S/Z10 Realtek RTD1296DD

    Гледам че Zidoo няма тема във форума, но марката е една от най-дискутираните в средите на киноманите. Това са двата и нови модела и ако има интерес към тях това да им е темата.
    Zidoo Z9S
    Zidoo Z10
    Техният форум за HDD Media player(RTD 1296)

    Няколко ревюта.
    https://androidpctv.com/review-zidoo-z9s/
    https://obzorpokupok.ru/obzor-zidoo-...-eshhe-ne-vse/
    https://www.cdrinfo.com/d7/content/z...Wr1WDkgOQ2CyK4
    Zidoo Z9S – Media Player Reviews

    Няколко форума с полезна информация
    Руският
    AVForums (UK)
    Futeko (UK)

    Лично аз се сдобих с Z9S който ще се труди заедно с 55XF9005 + скромната ми аудио система. Принципно исках да си взема 4K Blu-Ray плеър но се оказа че що се отнася до пиратските формати са страхотно орязани, та разгледах що за чудо са тези мултимедийни плеъри и така....
    За мен това е първата подобна играчка(което ще рече липса на каквито да е познания по темата) и все още съм в процес на настройки и разучаване, но първите ми впечатления са доста добри. Фактически основното на което се надявах е да има много добро възпроизвеждане на различните видео формати, и като че ли го получих. За сега другите неща ги приемам като бонус но и там имам приятни (за мен де) изненади. Общо взето спокойно мога да си оставя ТВ да работи само като монитор, а на него това му е най-силната страна.

    Ще съм доволен на тези които имат опит с Zidoo да споделят каквато и да е било полезна информация.

  2.  
     
  3. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    868
    #2

    Отговор: Zidoo Z9S/Z10 Realtek RTD1296DD

    kumir одобрява това.

  4. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    868
    #3

    Отговор: Zidoo Z9S/Z10 Realtek RTD1296DD

    Виждайки по чуждите форуми какъв е интересът към тези и предните модели на Zidoo направо съм изненадан че у нас въпреки че сме 95% пирати е никакъв. Ама понеже съм си я отворил темата аз, да кажа едно последно мнение след почти едномесечен опит вече.

    Всеядно от към формати + страхотно възпроизвеждане, естествено трябва да се отдели необходимото време за настройка на ТВ + Зиду. Играчка си е но крайният резултат си струва. За мен това беше най-важното и нямам забележки тук, следващите неща са като бонус но пък съм доволен че и там са справи страхотно.

    Приложението на BulsatcomTV за разлика от ТВ където не знайно защо често забива (собствениците на Сони знаят за какво става дума) тук до сега си работи без никакви кахъри. Което ще рече че проблема си е в нашите ТВ а не в приложението.

    Браузърът в случая аз ползвам Опера е почти на 85-90% толкова функционален колкото е на РС. Обаче е необходима поне една мишка за да можеш да го използваш като хората. След като се убедих че браузърът върши работа (за разлика от този на ТВ) си взех направо една мини клавиатура Rapoo K2600 (абе не е съвсем мини) която си е кирилизирана + мултимедийни бутони и си пасва идеално със Зидуто.
    Ace Stream Media работи прекрасно и го стартирам директно от операта (това при ТВ е невъзможно), вече имам изгледани два мача. На ТВ-то се налагаше да инсталираш Коди + разни добавки и накрая пак си беше невъзможно да гледаш нещо с добро качество.

    poster wall 2.0 по-скоро е в категорията глезотийки но пък си е готино, най-важното е че информацията ти е на родния език. https://www.zidoo.tv/Poster

    Правих опити да свалям торенти директно със Зиду ама така и не успях (знам че може), карам си за сега по-старият начин ако след време ме обземе отново ентусиазмът може би пак ще опитам.

    На този етап това са ми интересите и при всяко едно от тях Z9S се справя в пъти по-добре от колкото XF9005, така че от ТВ хубавата картина а за другите неща вече ще се грижи Зидуто.
    Fx_Expo, Frost, kaloman и 4 други харесват това.

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    914
    #4

    Отговор: Zidoo Z9S/Z10 Realtek RTD1296DD

    Зиду то е отличен плеър ама при цена за двугодишен абонамент за HBO.HBO GO и NETFLIX как очакваш да е Market hit в бг.

    Изпратено от моят LG-K350 с помощта на Tapatalk

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #5

    Отговор: Zidoo Z9S/Z10 Realtek RTD1296DD

    @vencifcl
    uTorrent побърква моя плеър, но опитай с ТОВА. Настройките са доста и е удобен.

  7. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    868
    #6

    Отговор: Zidoo Z9S/Z10 Realtek RTD1296DD

    Бях пробвал и Flud (май всички него препоръчват за Зиду) с някакъв торент около 8 GB и нямаше никакъв проблем със свалянето му, обаче се сваляше на вградената памет на плеърът. След това пробвах с нещо голямо да сваля на външният HDD (свързан с USB) и не можа да зацепи, така и не можах да разбера къде бъркам. Рових се из Руският форум ама не ми стана ясно какво точно правиха.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #7

    Отговор: Zidoo Z9S/Z10 Realtek RTD1296DD

    В настройките на Flud зададе ли външния диск за "дефолт" път на сваляне?

  10. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    868
    #8

    Отговор: Zidoo Z9S/Z10 Realtek RTD1296DD

    Ами като закачиш торента нали пита къде и аз му зададох външният диск. Преди това от настройките на Flud се опитах обаче там не ми я даваше като активна настройката. Абе явно бъркам нещо ама....., днес мога да направя още един опит.

    - - - - - - - - - -

    Ами работи си ама стартира по различен начин от както при РС. Тук стартира и тъкмо да набере скорост и спира и чак след 2-3-4мин. след това отново тръгва и вече няма кахъри. Значи аз миналият път като е спряло съм изчакал около минута и съм си помислил че това ще му е свалянето и съм дялнал торента.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #9

    Отговор: Zidoo Z9S/Z10 Realtek RTD1296DD

    Трябва да става. Освен HDD-то ако е заспало и да не се вижда в настройките при такова положение. Увери се че работи (пусни някой филм от него и веднага след това пробвай) и тогава опитай.

  12. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    868
    #10

    Отговор: Zidoo Z9S/Z10 Realtek RTD1296DD

    Да стана всичко е шест, идея си нямам първият път какво съм правил.

  13. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    868
    #11

    Отговор: Zidoo Z9S/Z10 Realtek RTD1296DD

    Излезе вече първият официален ъпдейт, за Z9S

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    79
    #12

    Отговор: Zidoo Z9S/Z10 Realtek RTD1296DD

    Вчера взех zidoo Z10, успях да го подкарам до някъде, сложих вътрешен диск, който се наложи първо да инициализирам.




    Та въпросът ми е как да прехвърлям файлове от РС или през торен клиент на zidoo-то?
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от Murrey; 09-05-19 в 15:57.

  16. Novice
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    9
    #13

    Отговор: Zidoo Z9S/Z10 Realtek RTD1296DD

    Аз да попитам z9s поддържа ли atmos звук? Пише, че го има като формат но някой пробвал ли е.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    42
    #14

    Отговор: Zidoo Z9S/Z10 Realtek RTD1296DD

    Като гледам хардуера на тези нови Zidoo-та и ме избива на смях малко. Как може да създадеш Мултимедийно у-во през 2018-2019-та с 2GB памет и 16GB storage, което се води сравнително висок клас, поне заради марката си. Аз имам един MiniX на около 5 год, който има точно същия хардуер. Замислил съм се сериозно за ъпгрейд и прочетох доста хвалби за Zidoo-то, обаче с такова желязо ще ме прощават.
    Joro711 одобрява това.

  18. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    914
    #15

    Отговор: Zidoo Z9S/Z10 Realtek RTD1296DD

    Миникса е чудесен плеър , беше/ не знам как е сега/ с добър софтуер , но не виждам как 5 годишен плеър ще е с чип от 2018г.И какво точно няма да можеш да пуснеш на Реалтек с 2гб рам.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 7 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Media Player - Zidoo X10
    От npb във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 28
    Последно: 30-04-19, 23:29
  2. Zidoo X9S медия плеър (Smart TV box) + подарък
    От drpetar във форум Приключили продажби
    Отговори: 1
    Последно: 15-05-17, 08:40
  3. Продавам нов Андроид ТВ Бокс Zidoo X6 Pro
    От orlie във форум Приключили продажби
    Отговори: 5
    Последно: 01-12-15, 23:32
  4. Realtek
    От tannoy във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 1
    Последно: 24-06-07, 17:50
  5. Realtek проблем
    От BIZZART във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 0
    Последно: 06-06-07, 09:54

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе