Резултати от 1 до 5 от общо 5

Монопол при таблетите - Apple държи 95.5 от пазара със своя iPad

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #1

    Монопол при таблетите - Apple държи 95.5 от пазара със своя iPad

    http://setcombg.com/default.asp?site=comment&NID=14111

    Ежедневно публикуваме новини кой какъв таблет подготвя и кога ще го пусне. Но в действителност, реалната картинка на настоящето е трагична... Има само един производител на таблети със световна значимост и това е Apple, който държи 95.5% от пазара. През третото тримесечие на 2010 г са продадени 4.4 милиона tablet устройства, като 4.19 милиона от тях са iPad...
    След iOS джаджите се нареждат такива с Android OS - 2.3% и Linux OS - 2.2%. Въпреки обезнадеждаващите резултати, убеден съм, че през следващите години статуквото сериозно ще се промени. Съвсем скоро очакваме масово нашествие на пазара на таблети с Android, Windows 7, MeeGo, BlackBerry OS. Очакванията на анализаторите са до 2012 г делът на Apple да падне до 50% и Android да окупира безапелационно второто място, а през 2013 - 2014г операционните системи да разменят своите места и новият световен лидер да стане Android.

  2.  
     
  3. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #2

    Re:Монопол при таблетите - Apple държи 95.5 от пазара със своя iPad

    Мдамм, "ненужната" джаджа на Епъл е на първо място по продажби и всички искат да отхапят от пазарният и дял Веселба.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #3

    Re:Монопол при таблетите - Apple държи 95.5 от пазара със своя iPad

    Иде ми да се върна в темата, обсъждаща обявяването на iPad и поименно да се посмея на "PC експертите", които обясняваха, че е много скъп и че "много скоро" ще има алтернативи от други марки, които са по-евтини и по-хубави .... мина доста време, алтернативите нито са по-евтини, нито по-добри

    Добре, че бяха "тъпанарите от Apple, с гнусния си маркетинг", за да създадат нов клас устройства.

  5. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #4

    Re:Монопол при таблетите - Apple държи 95.5 от пазара със своя iPad

    Дамм, което си е вярно, вярно е
    И аз много го ругах това изчадие - и че е скъпо и че е скопено, но... Apple път доказаха, че това няма значение.
    И в момента съм на мнение, че е скъпо и скопено, но това не пречи даже аз да се замислям, че не е лоша джаджата...
    И въпреки всичко - следващата година ще се случи - ще има по-хубави и по-евтини таблети...

  6. Member Аватара на XIIID
    Тук е от
    Dec 2002
    Живее в
    Burgas, Bulgaria
    Мнения
    829
    #5

    Re:Монопол при таблетите - Apple държи 95.5 от пазара със своя iPad

    Хайде на бас, че след някоя годинка всеки сульо ще се кълне, че Apple са измислили таблета Аз в това виждам някаква извратена справедливост, след като нито една друга компания не успя да набие в потребителските тикви, че в концепцията "таблет" има хляб! Да не говорим за хардуерната реализация - гледайки как А4 се справя с ефектния интерфейс се присещам как недъгавото атомче се поти под windows7, подпряно на патерици от някакви йони.

    Изминаха мисля 10 години, откак настоявах пред приятели, че мобилният телефон може и трябва да представлява просто един дисплей... Е, някои компании изостават с идеите по-малко от останалите. (А хич не съм фен на тая)

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Apple iPad 2 -16 GB 3G - бял
    От compleo във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 07-03-12, 21:37
  2. Продавам Macbook Pro/Air(11"13"15") + Apple iPad 2 + Apple TV2 - нови!
    От teodorteo във форум Приключили продажби
    Отговори: 0
    Последно: 25-08-11, 21:24
  3. Продавам Macbook Pro/Air + Apple iPad 2 + Apple TV2 - запечатани и с гаранция!
    От teodorteo във форум Приключили продажби
    Отговори: 1
    Последно: 25-08-11, 21:16
  4. Продавам Macbook Pro/Air + Apple iPad 2 + Apple TV2 - запечатани и с гаранция!
    От teodorteo във форум Приключили продажби
    Отговори: 2
    Последно: 09-06-11, 23:41
  5. Apple ipad .. Help
    От gipk във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 2
    Последно: 28-11-03, 10:19

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе