Резултати от 1 до 5 от общо 5

NAV 2004 autoprotect не бачка

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2004
    Мнения
    28
    #1

    NAV 2004 autoprotect не бачка

    Имам си значи NAV2004 и около 2-3 месеца ми работи без проблеми.

    В един прекрасен ден обаче си пускам компютъра и долу в systray-a я няма иконката на NAV Autoprotect.

    Като си пуснах NAV 2004 контрол центъра и видях, че autoprotect е изключен. Пробвах да му дам Enable обаче все едно не съм го кликнал. Въобще не иска да зацепи /поне за малко /.

    Мислех си, че може да е от някъв вирус обаче като гледам нямам вирус на машинката (win2kproSP4) , освен ако не се пуска по друг начин освен регистрите или услугите. Пък и при пуснатите процеси няма такива, които да са съмнителни (ако искате ще ви пусна и листинг). Според мен, логично е ако имах вирус да имам и някакъв проблем от типа на рестартиране поради спряно RPC примерно или няква друга мизерия, ама нямам. Затова смятам, че не е от вирус.

    Склонен съм да мисля, че се дължи на самия NAV2004, обаче след преинсталиране не се оправи.



    Ако някой има идеи или поне му се е случвало нещо подобно, поне да успокои че не съм единствения дето има "главоболия".



    моля ви въздържайте се от постове от типа "що не пробваш .. еди коя си ... антивирусна вместо NAV" ..

    10x

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,576
    #2

    NAV 2004 autoprotect не бачка

    Съмнението за вирус е доста сериозно и колкото и да не ти се иска, аз бих препоръчал да си качиш някоя алтернативна антивирусна и да се сканираш с нея, пък после ако искаш можеш пак нортъна да си пснеш. Също така е добре като махаш нортъна да му махнеш и директорията от регистрите, ако не можеш ръчно, използвай някоя програма за чистене.

    Онзи ден едно момче в моята мрежа имаше анджак същия проблем - нортън 2004 - Autoprotect не ще да се включва от никъде. Оказа се червеят Sasser. Оправихме го така: първо махнахме червея, после закърпихме уиндоуса, почистихме регистрите, ъпдейтнахме Нортъна и възстановихме Autoprotect от собствените му настройки.

  4. Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    256
    #3

    NAV 2004 autoprotect не бачка

    Ако Нортъна ти е с "хапче", но си имал нахалството да пуснеш AutoUpdate, той ти свива този номер с Аутопротекта. Може да се скъсаш да чистиш от вируси, да го преинсталираш 10 пъти - ТЦ на Аутопротекта, щом веднъж е разбрал, че си мошеник.



    Аз затова карам на 2001, AutoUpdate съм го изтрил и си му точа дефиниции оттук:

    http://securityresponse.symantec.com...es/US-N95.html



    Но иска яко чистене на файлове и регистрито, за да може да го качиш заедно с Аутопротекта. И откачена жица от мрежата, да не се обади и да направи справка преди да си му махнал LiveRed и AutoUpdate.

    Ей, чичо Нортън не е прост, да знаеш! Трудно е да го изработиш.


  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,576
    #4

    NAV 2004 autoprotect не бачка

    С хапче?????

    И с легална и с нелегална и с изтекла версия съм го ъпдейтвал или пробвал да го ъпдейтвам - не ми изчезва аутопроекта???? Губи се live update, ама не и защитата....


  6. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2004
    Мнения
    28
    #5

    NAV 2004 autoprotect не бачка

    Варианта за вирус в системката отпада категорично.

    Вече за 6 път му правя FullSystemScan с какви ли не

    други AV-ta. Пък да не говорим за Sasser, щото проблема

    го имам отдавна /ако може въобще да се нарече проблем,

    защото обикновено нямам проблем с вируси. просто не обичам

    нещо да не работи както трябва и затова post-нах /.



    BTW малко тъпо може да ви се стори, ама реших проблема по

    много прост начин :

    1. Uninstall

    2. Install

    Хехек. Просто досега ме мързеше да го направя /понеже е много сложно/



    Иначе благодаря ви и на двамата. Така или иначе ми дадохте полезна

    информация, която несъмнено ще използвам.



    10x

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Не бачка клавиатурата.
    От Sabin Kirkoryan във форум Общ - хардуер
    Отговори: 7
    Последно: 19-10-13, 02:40
  2. Add/Remove Programs не бачка
    От varbancho във форум Windows
    Отговори: 6
    Последно: 13-04-05, 23:07
  3. Среща на Априлци 30.7.2004 - 1.8.2004...
    От Slero във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 51
    Последно: 02-08-04, 23:04
  4. Nokia 7250 не бачка. Помагайте
    От JM във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 5
    Последно: 23-01-04, 22:34
  5. Не бачка бутона до тениската
    От DeathKnight във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 3
    Последно: 22-03-02, 11:28

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе