Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 46

SBCD

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #16

    SBCD

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">@Ru-boy,

    Имам две организационни предложения:

    1. Тъй като в последната седмица няма нови идеи за включване на програми да обобщиш всичко до тук и да кажем, че този етап е приключен. Като резултат:

    А/Малко CD - 1,2,.....n програми;

    Б/Голямо CD - 1,2,....n,n+1,n+2,......m програми.

    2. Да се направят по два пилотни образци от малкия и големия диск и на срещата в Елена да решим къде ще бъдат качени за теглене и как да ги размножим на дискове, за тези, които не могат да си позволят тегленето на големи обеми поради бавна връзка или други причини.



    <div align="right">Originally posted by Lupus*-*18/06/2004*:* 09:07:12</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Предлагам да кача някъде в нета едно копие на моя вариант на boot CD 600 Мb, който ползвам в момента, като го прочистя от някой програми, които интерисуват само мен и да се концетрираме върху създаването на mini Boot CD 200 Mb (SBCD). На междупланетната среща ще донеса едно mini RW project (SBCD)с избрани допълнителни програми. Като се има предвид, че селекцията на Hiren's е около 38 Мb, за нас остават около 160 Мb за програми, което никак не е малко.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    3,368
    #17

    SBCD

    Да ви дам линк към DeathKnight's Boot DVD Enterprise



    Vol 1 - Всички Windows-и (non NT)

    Vol 2 - Всички Windows-и (NT)

    Vol 3 - Playboy - колекцията на Докера с малко негови снимки.

    Vol 4 - 1000 - най-необходими програми за всяко PC



    (търся си спонсор да ги разпространява)

  4. Senior Member Аватара на breiii
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    1,150
    #18

    SBCD

    <font color="blue">//офф

    Мога да поема 3-то DVD

    //офф</font id="blue">

  5. Novice
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    8
    #19

    SBCD

    Ru-boy идеята ти е страхотна



    Предлагам да се включи и програмата Nmap.Мисля, че си заслужава.

    вече я има и за Windows.Аз съм я ползвал под Linux.

  6. Senior Member Аватара на breiii
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    1,150
    #20

    SBCD

    Понеже списъка е голям, не видях дали са включени основните DOS команди, нужни за първоначално стартиране на РС.

    Format, CHKDSK, Sys, Himem, Fdisk, Smartdrv, Mouse

  7. Junior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    30
    #21

    SBCD

    Очертава се дори малкия диск да съдържа няколко стотици програмки. От тях има световно известни, за които всеки е чувал и знае как да ги ползва. Но ще има и такива, за които ще се чуди човек за какво са, ако наименованието не говори достатъчно. С една дума, предлагам (като най-просто) в самия диск да се включи списък на програмите и тяхното предназначение (съвсем кратко), например:



    246. NMap.exe - служи за...



    Подразбира се, че списъкът трябва да е нареден по азбучен ред.



    Geo




  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Vandal
    Тук е от
    Dec 2002
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    1,255
    #22

    SBCD

    Някоя програмка за запис на CD и DVD

  10. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #23

    SBCD

    @Blow Up-known as Botzko считай NMap.exe за включена



    @Vandal Предвидил съм тази възможност и дори има 2-3 малки и не съвсем известни програмки, които вършат работа.



    @Geo_BG Опис ще има задължително, който ще вкючва, както името, версията и описание на програмата.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    143
    #24

    SBCD

    Виждам как се въодушевявате от тая тема и сигурно има защо,но кажете на простосмъртните за ко служи.Boot Windows разбирам-нямаш нищо на харда и от диска го стартираш,но във вашия случай не вдявам.Ако си с Windows за какво ти е тва BootCD с тия програми,а ако си с празен хард...мамка му обяснете ми.Искам да съ уча бре ора-нъл съм незбъркал мястото?И да знайте,че ако ми ареса бая ша въ притеснявам как да го напрая.

  12. Senior Member Аватара на Vandal
    Тук е от
    Dec 2002
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    1,255
    #25

    SBCD

    10х ru-boy

    Само да вмъкна че на сбирката ще си нося лаптопа така че ако ru-boy донесе вече готов SBCD може на място да го запишете(срещу една бира :-))



    Tyna

    Похвално е че искаш да се учиш но едва ли някой ще тръгне да ти обяснява от А до Я какво значи това.

    Ако нито една програма от списъка но първа страница не ти говори нищо,просто няма смисъл.Няма да ти "ареса"

  13. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #26

    SBCD

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">

    .....................

    Искам да съ уча бре ора-нъл съм незбъркал мястото?И да знайте,че ако ми ареса бая ша въ притеснявам как да го напрая.



    <div align="right">Originally posted by Tyna*-*19/06/2004*:* 20:28:46</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Добре дошъл във форума. Както каза вече Vandal желанието ти да се учиш е похвално, но "псевдоселското" изразяване тук не прави добро впечатление. За това повече чети, след това мисли и ако и това не помага - питай.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,576
    #27

    SBCD

    <font color="blue">Tyna, служи за същото, с тая разлика, че е по - добро. То може да се използва там, където Windows не може. Прави се тъй, че да можеш да си манипулираш хардуера, да се чистиш от вируси, да си правиш всичко, което правиш с Уина, но в случай, че него го няма. Може да прави бакъпчета, да цепи харда... Всичките тия имена са програмки, малки по размер, ангажирани с някоя от тея функции. С бутващия диск скачаш в дос и там си избираш какво точно искаш да използваш. Аз също съм босяк под ДОС, ама това не пречи да ти кажа - тоз диск е много ценно нещо.

    Добавено:

    Не казвам, че хардът трябва да е празен. Казвам, че служи да се оправиш без Уиндоус. Ако примерно загубиш достъп до операционната система, но файловете ти си стоят, ползваш диска и манипулираш операциите, които искаш да извършваш. Разбира се, има и други приложения</font id="blue">

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    143
    #28

    SBCD

    D3BEPP, благодаря за коректния отговор.И аз това си мисля,но тука има програми де без Windows незнам за ко може да ги ползвам.Например софтуера Media Player-какво ще слушам(гледам) при празен хард?Но благодаря ти и за това,че си различен от Lupus.

    Lupus,не се вживявай на последна инстанция във форума-говори от единствено число,а не обобщаващо.А препоръката ти за повечко четене и мислене я приемам за обидна.Ако смяташ,че всички участници трябва да са на нивото на ru-boy и Malone,то може и ти да се окажеш извън "борда".Псевдоселското-държа начина ми на изразяване да е разбираем и да не засягам никого.Зор е с теб господине.

    Vandal,доста от тия софтуери ги ползвам,но с налична ОС.Въпроса ми беше на празен хард част от тия програми за ко ми са.Говоря за част,а не за всички!....и ме некастри кът Lupus



    Сега някой да каже Boot файла от къде да го взема.

  17. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #29

    SBCD

    @Tyna Диска е предимно за напреднали потребители, но би могъл да се използва и от всеки. За празен хад диск CD-то може да се използва за преоразмеряване на дяловете, за форматиране в различни формати, за корегиране на грешки, за подготовка за инсталиране на ОС и много други. Първоначалния вариант на CD-то е за възстановителни операции, но ние целим да го направим с по-широк спектър на действие и полезност. Относно диска имай търпение и съвсем скоро ще е готов окончателния вариант.


  18. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    143
    #30

    SBCD

    ru-boy благодаря ти.Следя с интерес темата и участието ти-от тебе има кво да се научи!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. SBCD II (Setcom's BOOT CD II)
    От ru-boy във форум Общ - софтуер
    Отговори: 9
    Последно: 10-07-05, 10:06

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе