Резултати от 1 до 3 от общо 3

Каква програма ми тря....

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    143
    #1

    Каква програма ми тря....

    Здравейте участници във форума!Искам нещо да питам,па дано ми помогнете.Значи....имам снимака и искам да направя да се движи някоя част -примерно някакво движение да прави с ръка.Кажете коя програма може да ми помогне.Видях такова нещо,но реших сам да се справя-снимката беше на дама която беше направена да намига.

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    Каква програма ми тря....

    въпросът ти е доста общ. аз ще направя няколко допускания и ще ти предложа как да направиш това с няколко програми.



    значи да речем ти трябва резултатът да се сложи в нета. тогава решението ти е анимиран gif. ограничението му е, че поддържа само 256 цвята, но пък всеки browser ще ти покаже анимацията, без да се налага теглене на third part soft (например flash).



    та значи простото раздвижване на част от картинката става чрез изрязването на тази част, завъртането й до степента на крайната позиция, след което създаването на N на брой картинки с междинните кадри (това се прави с избрана от теб програма - photoshop, paint shop pro, etc.).



    ако владееш paint shop pro, тогава и следващата ти стъпка (анимирането) е решена, защото предпоследната версия 7.04 върви с animation shop, което е точно програма за създаване на анимации от последователни кадри. може да няма кой знае колко възможности, но си влиза в пълния пакет, изключително интуитивна е и работи безотказно. просто последователно слагаш кадрите, задаваш време на престой на кадъра (или с други думи framerate) и готово.



    ако нямаш някакви специфични изсквания към анимацията (а ти не си написала), това е най-лесният, неизискващ кой знае какви умения и бърз начин да раздвижиш статична картинка



    успех

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,576
    #3

    Каква програма ми тря....

    Но между нас казано - аз съм си направил досега няколко такива с фотошоп и аниматор за гифчета(разбира се аз съм непрофесионалист), обаче е голяма играчка - завъртиш го, обаче то не застане както точно го искаш, а отгоре на това празното място трябва да запълваш с задния план.... Пикселните цветове почват да се разминават и картинката създава впечатление че блещука или се затъмнява при анимацията.... Абе... Голяма играчка - може би успешно за картинка, но за снимка.....

    Даже сега имам една такава на GSM-a(от снимка); хубуу че той е с малко пиксели та не и личи много грозотата

    Според мен много труд за малко ефект - не се занимавай....

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. На каква програма пишете ??
    От Join7 във форум Програмиране
    Отговори: 15
    Последно: 06-11-08, 15:20
  2. С каква програма да отворя *.DBB файлове?
    От ivanivanivan във форум Общ - софтуер
    Отговори: 1
    Последно: 30-05-08, 10:55
  3. Каква програма за...
    От get във форум Общ - софтуер
    Отговори: 9
    Последно: 21-07-04, 10:45
  4. Каква програма ми трябва?
    От deveca във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 5
    Последно: 20-06-04, 13:51
  5. Отговори: 11
    Последно: 08-09-03, 12:19

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе