Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 18

Програма за смяна на иконата на EXE

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    68
    #1

    Програма за смяна на иконата на EXE

    От много време търся такава програма, но все има някакви самоделки, дето не само, че слагат нова икона, ами скапват ехе-то като допълнителна екстра. Има ли въобще нещо, което да работи като хората, без да прави простотии, ама нейсе.

    Мерси предварително.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    212
    #2

    Програма за смяна на иконата на EXE

    http://www.microangelo.com най-добрата програма според мен. Смяната на иконата на фаила зависи и от самия него как е направен. При някои екзета можеш да замениш иконите в тях с каквито си искаш, но при други можеш да заменяш иконите само със аналогични по-качество на тези които са в екзето. Тоест ако екзето е с икона с по-малко качество не можеш на нейно място да сложиш с по-голямо например такива каквито поддържа хр. Ако го направиш тези екзета няма да работят. Това е в общи линии дано съм го обяснил както трябва.



    П.С. С програмата можеш не само да ги сменяш ами и да си ги рисуваш, а ако искаш да си направиш икона от картинка ти препоръчвам първо да я намалиш до нужния размер с photoshop и после да я сложиж във фаила който искаш.

  4. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #3

    Програма за смяна на иконата на EXE

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">От много време търся такава програма, но все има някакви самоделки, дето не само, че слагат нова икона, ами скапват ехе-то като допълнителна екстра. Има ли въобще нещо, което да работи като хората, без да прави простотии, ама нейсе.

    Мерси предварително.



    <div align="right">Originally posted by cold_fusion*-*12/08/2004*:* 23:37:21</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Вероятно се опитваш да сложиш икона на пакетиран файл и по тази причина се скапва, ако файла не е пакетиран (защитен) няма проблеми.

  5. Senior Member Аватара на breiii
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    1,150
    #4

    Програма за смяна на иконата на EXE

    Да не би да искаш да виждаш .ехе-тата в Уин с друга икона? Това зависи и от асоциирането и, и от самия Уин. Ако това го няма, много лесно разните му вируси биха ни заблудили, че не са изпълними например..

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    103
    #5

    Програма за смяна на иконата на EXE

    Аз съм ползвал reshack3.2.3...

    пусни едно търсене в Google за +reshack +download, при мен в момента се дръпна успешно от втория резултат.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Мнения
    15
    #6

    Програма за смяна на иконата на EXE

    И аз ти препоръчвам Resource Hacker.Освен иконите може да сменяш и текста в менютата и много други работи.Най- новата версия е 3.4.0 и сайта е http://www.users.on.net/johnson/resourcehacker/

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #7

    Програма за смяна на иконата на EXE

    Resource Hacker може да работи само с някой ехе-та. Т.е. с пакетираните, които тя познава, но има и пакетирани с метод, който Resource Hacker не познава.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    41
    #8

    Програма за смяна на иконата на EXE

    eXeScope

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    68
    #9

    Програма за смяна на иконата на EXE

    мерси на всички постнали предложение или някъв съвет. Microangelo съм го пробвал преди, ама единствено ми затри файла и на него място записа икона с .ехе. де да знам, може и да съм набарал прецакана версия.

    ResHack-a работеше безотказно, но все пак съм го пробвал на 2-3 ехе-та. кофти при него е, че не променя иконите във всички режими, както Microangelo, ами само главната икона. Другата икона, дето виси горе вляво на прозореца, като се пусне самата програма, си остава оригиналната както казах вече, за съжаление няма нещо дето да е и функционално и работещо като хората ...

    eXeScope-а сега ще го дръпна, дано да работи

  12. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    41
    #10

    Програма за смяна на иконата на EXE

    първо си копирай ориг. ехе някъде в темпорална директория и тогава прави експерименти с него

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    68
    #11

    Програма за смяна на иконата на EXE

    да бе много ясно, знам какво е backup ;]

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2004
    Мнения
    76
    #12

    Програма за смяна на иконата на EXE

    Имах навремето една програмка EasyIcons ако не се лъжа, тя вадеше икони от ехе-та и имаше и други функцийки и за слагане на икони, ако някой я има може да ми я прати, направих си много икони с нея във вид на библиотека и сега не мога да ги ползвам

  16. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #13

    Програма за смяна на иконата на EXE

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Имах навремето една програмка EasyIcons ако не се лъжа, тя вадеше икони от ехе-та и имаше и други функцийки и за слагане на икони, ако някой я има може да ми я прати, направих си много икони с нея във вид на библиотека и сега не мога да ги ползвам



    <div align="right">Originally posted by Minava6t - 09/09/2004 : 17:01:59</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Свали си я от тук !

  17. Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    212
    #14

    Програма за смяна на иконата на EXE

    С микроанджелото може да сменяш която си искаш икона от всичките просто в екзето има различни икони за различната резолюция демек иконата горе в ляво на прозореца не е смалената икона дето виждаш на екзето в папката а е друга. Всичко може да се прави с микроанджелото безгрешка стига да можеш да работиш с програмта.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    68
    #15

    Програма за смяна на иконата на EXE

    microangeloto наистина си има бая функции и е мн яко направено, само че както казах незайно защо като му дам да запише иконата във файла изтрива всичко останало в него. може да е кофти версия, не съм пробвал с новата. :<

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 1
    Последно: 03-11-08, 20:21
  2. Отговори: 3
    Последно: 15-06-08, 17:56
  3. Отговори: 12
    Последно: 05-01-07, 13:49
  4. Отговори: 8
    Последно: 11-09-06, 22:13
  5. Отговори: 9
    Последно: 15-10-04, 19:42

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе