Резултати от 1 до 12 от общо 12

Програма за"слушане" на серийния порт?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    634
    #1

    Програма за"слушане" на серийния порт?

    Кажете програма която да следи какво става на серийния порт и да показва/записва какво минава през него.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    1,395
    #2

    Програма за"слушане" на серийния порт?

    Taka e to kato vi zabivat da pi6ete na kirilica 4e e po udobno za 4etene, englisha po4va da vi kuca:



    License: Shareware

    Compatibility: Win2k-WinXP

    Filesize: 1.7 Mb / Version: 1.0





    Shared Serial Ports Review: Shared Serial Ports is an advanced utility, the purpose of which is to share real serial ports between multiple applications in the way, that all applications will receive same data from real serial port simultaneously. Shared Serial Ports can be used for serial port emulation, as it connects real serial ports by creating virtual serial ports, which are same copies as real ones. Each application will think that it is working with serial port in exclusive mode. All virtual serial ports will be able to send data to real serial port. Also, you will be able to set permissions to read, write or change control lines state for every application separately. To start sharing a serial port you should simply select the serial port you wish to share in the drop-down list and put a checkmark "Share this port".





    Ako ne ti haresva tova type in GOOGLE:





    "Serial Port data Interceptor" i si izberi druga



    sorry 4e e na angliiski ama nyama da ti go prevejdam


  4. Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    147
    #3

    Програма за"слушане" на серийния порт?

    http://www.sysinternals.com/ntw2k/fr.../portmon.shtml

    На сайта има и други полезни програмки.

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    634
    #4

    Програма за"слушане" на серийния порт?

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">

    sorry 4e e na angliiski ama nyama da ti go prevejdam

    <div align="right">Originally posted by dash - 20/08/2004 : 16:26:25</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Благодаря, dash! На мен английския че ми куца - куца ми, ама съм като куче[:P] - разбирам, но не мога да говоря [:D]



    Само не разбирам как като чета нещо написано на български с латиница ще ми помогне с english-a []

  6. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    1,395
    #5

    Програма за"слушане" на серийния порт?

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">



    Благодаря, dash! На мен английския че ми куца - куца ми, ама съм като куче[:P] - разбирам, но не мога да говоря [:D]



    Само не разбирам как като чета нещо написано на български с латиница ще ми помогне с english-a []



    <div align="right">Originally posted by bucho*-*21/08/2004*:* 0047</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Nyama ni6to Bucho - nali gi razbira6 i dvete to tova e vajnoto - a ina4e se radvam da ti pomogna [8D]

  7. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #6

    Програма за"слушане" на серийния порт?

    Програмите за "слушане" се наричат Снифери. Има снифери за почти всичко.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    634
    #7

    Програма за"слушане" на серийния порт?

    Пробвах няколко програмки, ама нещо май бъркам.

    Та вързах рс-то с лаптопа през сериините портове, после в командния ред пиша <font color="blue">copy rs.txt com2</font id="blue"> (където rs.txt е примерен текстов файл) и програмката на същия компютър ми отчита всичко точно, но на другия компютър който трябва да приеме няма нищо. В обратната посока пак същото.

    Портовете и на двата компютъра са с еднакви настройки.

    Да не би да е от кабела нещо?

    Къде бъркам?!

  10. Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    421
    #8

    Програма за"слушане" на серийния порт?

    Ако искаш да направиш връзка PC-PC(laptop) през СОМ порт ти е необходим така наречен нулмодем кабел. А ако освен това искаш да си прехвърляш файлове, навремето имаше много хубави програмки под ДОС - NC v.4,v.5; LapLink ... Предполагам, че има и под Уиндоус, но не ми се е налагало да го правя

  11. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #9

    Програма за"слушане" на серийния порт?

    Link кабел, но ако има мрежова карта по-добе през нея, ако ще ги свързва.

  12. Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    378
    #10

    Програма за"слушане" на серийния порт?

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Taka e to kato vi zabivat da pi6ete na kirilica 4e e po udobno za 4etene, englisha po4va da vi kuca:



    <div align="right">Originally posted by dash - 20/08/2004 : 18:26:25</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Айде да ми обясниш как твоята kirilica подобрява моя английски.... [8)]

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    634
    #11

    Програма за"слушане" на серийния порт?

    Трябваше предварително да обясня за какво ми трябва. Та трябва да разгледам данните които изкарва един контролер на електронна везна и ако мога после да направя програмка която да чете данните за да ги праща към сървър.

    Везната се използва в производство и печати през сериен порт на принтер.

    Вързах лаптопа и рс-то за да правя тренировки на сухо че не ми се стои на студено






  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    147
    #12

    Програма за"слушане" на серийния порт?

    Опитай с ComLite32

    http://www.rtcard.com/comlab32.html

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 1
    Последно: 29-03-11, 16:45
  2. Плъгин за слушане на музика без теглене-Mozilla
    От rude_ във форум Общ - софтуер
    Отговори: 8
    Последно: 22-02-09, 08:50
  3. Слушане през Интернет
    От gogocuk във форум Общ - софтуер
    Отговори: 3
    Последно: 02-05-08, 22:09
  4. Програма за слушане на..
    От heat_ във форум Общ - софтуер
    Отговори: 3
    Последно: 04-09-06, 21:31
  5. Онлайн слушане на музика с Winamp
    От Cko във форум Мрежи
    Отговори: 3
    Последно: 31-12-03, 18:32

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе