Резултати от 1 до 7 от общо 7

Ползуване на програми без инсталиране

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    281
    #1

    Ползуване на програми без инсталиране

    Една от причините Windows да започне да работи по-бавно и по-зле е инсталацията на много програми. Преди време имаше тема, в която се повдигна именно този въпрос - "Как да се качват програми без да се инсталират?" но нещата не ми станаха особено ясни.

    Можете ли да ми обясните как става номера?

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    Ползуване на програми без инсталиране

    ами накратко - има програми, които работят и след просто копиране. това се дължи на факта, че не слагат жизненоважна информация за работата им в регистрите, не копират допълнителни файлове в windows и не се нуждаят от оригинален диск. ако програмата е от този вид - копираш и работиш, но такава програма така или иначе не би натоварила системата и при нормалната си инсталация. регистрите могат да се извадят и след това "вкарат" обратно на друга машина, ако трябват за работата. т.е. тях пак трябва да ги има и ще "натоварват" системата. избягването на оригинален диск става с crаck, но това така или иначе не е натоварило windows. останаха допълнителните файлове, които някоя програма инсталира. "лошото" при тях е, че те "натоварват" (макар че това не е натоварване, но във вложения от теб смисъл е), но пък без тях програмата не би работила.



    така че ако искаш да имаш много работещи програми не може windows-а да ти остане чист и недокоснат и на си хвърчи както ако няма нищо на машината. остава въпросът за това какво остава след деинсталацията на някоя програма, но това е друга тема.

  4. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #3

    Ползуване на програми без инсталиране

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Една от причините Windows да започне да работи по-бавно и по-зле е инсталацията на много програми. Преди време имаше тема, в която се повдигна именно този въпрос - "Как да се качват програми без да се инсталират?" но нещата не ми станаха особено ясни.

    Можете ли да ми обясните как става номера?



    <div align="right">Originally posted by SET_time*-*24/08/2004*:* 11:27:15</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Голяма час от програмите не се нуждаят от инсталиране, но въпреки това са втъкани в инсталери, за да се инсталират. Идеята е следната. Слагаш екстрактнатата програма в нарочна папка и я стартираш от там.

  5. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    281
    #4

    Ползуване на програми без инсталиране

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Идеята е следната. Слагаш екстрактнатата програма в нарочна папка и я стартираш от там.</td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Какво имаш предвид под "екстрактнатата"? Тя за да се екстрактне трябва да се инсталира [8)] ? (един инсталационен пакет може да съдържа стотици файлове, а може и да е само един)



    Да поясня, някой хора не инсталират WinRar или Nero BurningRom да речем, а ги ползуват без инсталация. Това поне аз го разбирам като - избягване на стоварването на файлове в system и подобни директории на Windows, избягване на отежняването на регистрите (не знам как става, отделен файл ли се прави?) и възможността да се изтрият без последици.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Мнения
    14
    #5

    Ползуване на програми без инсталиране

    абе всичко е много лесно - просто проверяваш дали програмата работи без инсталиране:



    1. Инсталираш(най-често в Program Files).

    2. След инсталацията и евентуално рестарта копираш директорията и някъде по диска.

    3. Деинсталираш

    4. Пробваш дали вече "неинсталираната" програма работи.



    точка 4 е най-важният момент - понякога програмите сами казват кои файлове и ключове в регистрите са им нужни.



    Аре влачете и от мен нещо, че днес съм в настроение ***.



    <font color="red">.edit Dockera

    айде честит ти последен пост и с тозни прякор smarty... да знеш, че и по IP може да банваме...</font id="red"> [}]

  7. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #6

    Ползуване на програми без инсталиране

    set_time, мисля, че не си разбрал едно много важно нещо, което съм написал - не можеш да ползваш без инсталация програми, които използват външни за windows файлове или задължително присъствие на определени ключове в регистрите! winrar или nero може и да работят (между другото не съм пробвал нито една от тях, но искрено се съмнявам nero да работи), но дори и да работят, това означава, че не им трябва нищо специфично. не всички програми са така и някои просто няма да ти тръгнат. проба-грешка. това е начинът да разбереш кои можеш и кои не можеш да използваш без инсталация

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    281
    #7

    Ползуване на програми без инсталиране

    Благодаря на всички за отговорите, мисля че си отговорих на някой от въпросите.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проблем инсталиране програми Samsung i600
    От zdravkich във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 0
    Последно: 02-07-12, 14:36
  2. инсталиране на ОС на GSM
    От vasy във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 3
    Последно: 23-09-09, 19:14
  3. Отговори: 10
    Последно: 20-02-08, 15:58
  4. Програми на BG...
    От Garu във форум Общ - софтуер
    Отговори: 1
    Последно: 01-08-07, 01:37
  5. Отговори: 5
    Последно: 22-01-07, 17:55

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе