Резултати от 1 до 11 от общо 11

Забрана на инсталиране на програми

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на shanto
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    621
    #1

    Забрана на инсталиране на програми

    Здравейте,
    имам един компютър на мой братовчед,който е малък но постоянно се мъчи да си инсталира игри,които взема от свои приятели.
    Това ми създава много проблеми,защото трябва почти всяка седмица да ходя и да му оправям компютъра.
    Въпросът ми е възможно ли е по някакъв начин /настройка на Уиндоса/ да забраня инсталирането на програми освен в администраторския акаунт.
    На него съм му направил потребителски акаунт.
    Операционната система е Windous XP SP2.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Мнения
    150
    #2

    Re: Забрана на инсталиране на програми

    Ако му направиш акаунт, който да не е от администраторската група, а от тип Guest или Non Power User, не би трябвало да може да инсталира нищо... Другия вариант е да си играеш с домейн правата, ама става прекалено сложно и не си заслужава за целта ти.

  4. Member Аватара на shanto
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    621
    #3

    Re: Забрана на инсталиране на програми

    акаунта е точно такъв,но въпреки всичко позволява да се инсталира.Не позволява да се променят определени настройки.

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    508
    #4

    Re: Забрана на инсталиране на програми

    Влизаш в User Accounts и редактираш принадлежността на акаунта на братовчеда, а именно:

    Вкарваш го в локална група Users, задължително го изкарваш от група Administrators и си готов.

    С тези права и Acrobat Reader няма да може да си качи.

    А, и не трябва да му казваш администраторската си парола....

  6. Member Аватара на shanto
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    621
    #5

    Re: Забрана на инсталиране на програми

    Направих го но не можах да разбера как да редактирам принадлежността му.
    Влизам в User Accountts,там имам :
    1.Избор на задача:
    -смяна на акаунт
    -създаване на нов акаунт
    -смяна на картинка
    2.Потребителски акаунти
    3.Поща
    4Windows CardSpace

    от там влизам в потребителките акаунти и имам:
    избор на задача
    -промяна на акаунт
    -създаване на нов акаунт
    -промяна на начина на влизане в акаунта
    а отдолу под тях ми са двата акаунта - админ и юзера
    къде да направя настройката

  7. ViK
    ViK е офлайн
    Member Аватара на ViK
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    222
    #6

    Re: Забрана на инсталиране на програми

    Control panel -> Administrative Tools -> Computer Management -> Local Users and Groups -> Users -> десен бутон на потребителя->Properties->Member Of - и там бутоните add/remove

  8.  
     
  9. Member Аватара на shanto
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    621
    #7

    Re: Забрана на инсталиране на програми

    това съм го направил още веднага при създаването на юзер акаунта,но въпреки това може да се инсталира от него.Забрана има само за деинсталиране или променяне на системни настройки.

  10. Member Аватара на XIIID
    Тук е от
    Dec 2002
    Живее в
    Burgas, Bulgaria
    Мнения
    829
    #8

    Re: Забрана на инсталиране на програми

    Това, което всъщност искаш, че да предпазиш системата и вече качените програми от омазване. Какво е процесът "инсталиране" не може да се дефинира пълно и еднозначно, следователно и да се забрани напълно. А има и инсталации, които си вървят чудесно и под user account и не бутат нищо по ОС.

    Можеш да зададеш права за достъп на папките windows и program files и буут-файловете само за четене от everyone групата, а пълен контрол само на administrators и system, всичките им подобекти да наследят родителските права, след което да проследиш кои файлове (предимно от program files) трябва да бъдат обратно разрешени за запис/промяна, за да работят съответните приложения. Обикновено са променяни най-скоро. В registry също може да се задават права, май следва да се остави променлив за потребителя само current user клона...

    Този път обаче е трънлив, дълъг и базиран на проби/грешки. Ако изобщо решиш да пробваш, по-добре е да се погавриш първо с тестова система, като трябва и да свикнеш с концепцията. Достъпът до правата (Security tab в file properties) се отключва като махнеш отметката "use simple sharing" в windows explorer options.

    (Всичко това съм го пробвал успешно, но върху Windows 2000 с малък брой програми, и то под VMWare. Пък и 2000 е лишен от повечето глупости на XP, и registry-то не се управлява с права - те си принадлежат на отделните файлове, в които се съхраняват клоновете му)

  11. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    367
    #9

    Re: Забрана на инсталиране на програми

    http://www.pctools.com/guides/registry/detail/1148/
    Или Run->gpedit.msc->Administrative Templates\Windows Components\Windows Installer

  12. Member Аватара на shanto
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    621
    #10

    Re: Забрана на инсталиране на програми

    Здравей Ivo Wolfen
    Изпробвах gpedit.msc, но не можах нещо да настроя системата.
    Значи в Administrative Templates\Windows Components\Windows Installer има 4 настройки:
    1.Always install with elevated privileges - доколкото разбрах тази функция е за инсталиране на програми с определени разширени привилегии.Направих я Enabled.
    2.Search order - указва устройствата при инсталация или ъпдейти от които търси да инсталира.Направих я Disable.
    3.Prohibit rollback - защитава оригалното състояние на ОС от записване и т.н.Направи я Enabled.
    4.Prevent removable media source for any install - включването на тази функция забранява инсталирането на програми от флопи,сд,двд,изтриваеми устройства.Направих я Enabled.След това пробвах да инсталирам програма от харда и от 5 програми 4 не се инсталираха, но 1 се инсталира.Не мога да разбера къде правя грешка.

    по отношение на първия вариант - Disable Windows Installer, не съм го пробвал,защото програмата е триал и не можах да я намеря кракната.
    Ако можеш да ми помогнеш с настройките на втория вариант - Group Policy

  13. Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    897
    #11

    Re: Забрана на инсталиране на програми


    Това жълтото се чете много добре , пък и се вижда. Обаче само като го подчертаеш.

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проблем инсталиране програми Samsung i600
    От zdravkich във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 0
    Последно: 02-07-12, 15:36
  2. Забрана на URL
    От gogocuk във форум Windows
    Отговори: 10
    Последно: 31-07-08, 08:41
  3. Отговори: 6
    Последно: 25-09-07, 10:40
  4. Отговори: 5
    Последно: 22-01-07, 18:55
  5. Ползуване на програми без инсталиране
    От SET_time във форум Общ - софтуер
    Отговори: 6
    Последно: 27-08-04, 21:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе