Резултати от 1 до 5 от общо 5

Коя програмка прави най-малък трафик?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #1

    Коя програмка прави най-малък трафик?

    Тествах 3-4 програмки за директен разговор "компютър-компютър" [(някои без използване на сървър, през който да преминава информацията) на територията на България] и ми направи впечатление, че някои от тях генерират страшно голям трафик, докато други не чак толкова. Например "Skype". Това добиче гълта по около 5 MB за 10-тина минути "без да му мигне окото". Самата програмка е доста "тежичка" - почти 9 МВ инсталационна. Аз по принцип мразя тежките програми (с изключение на ICQ), които гълтат сума ти памет, а в крайна сметка се използват основно за нещо толкова елементарно, като "чат" например. Затова се поразрових и си свалих още 1-2 програмки, които може да се използват за размяна на съобщения и разговор по микрофон и слушалки. Отбелязвам, че имам програмката "ePhone 1.0b" - тя е българска, навярно знаете, и е точно за такива цели - компактна. Ако се вярва на заглавната й лента - там пише "1625 K/s" (тази цифра си е константа), което си е очудващо малко. Обаче прави проблеми на някои хора, които са с Win98 (аз съм с ХР) - те ме чуват, но аз тях не мога. При тестване на другите 2 малки програмки - "PicoPhone" и "Rave 2" - няма проблеми - чуваме се идеално (въпреки различните ОС), но пък трафика и на тях е големичък - около 10 Кb/s. На "Rave 2" може да се регулира, но пък тогава звукът става някак си глух и с "ехо"...



    Та стига съм плещил: основното ми питане е - знае ли някой за някоя подобна програмка, която да е съвместима с различните ОС и да генерира възможно най-малък трафик.

    И още нещо: Трафикът само от качеството на звука ли зависи - предполагам, че при по-изчистен и "кристален" звук, ще се генерира и по-голям трафик, но дали влияе и още нещо?



    Благодаря предварително!



    P.S. Питане ми е основно за хората, с които кантактувам, понеже те са на "трафик" (примерно, 200 МВ на месец, и настава голяма сеч). Аз съм на неограничен достъп, затова за мен не е от голямо значение.




  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    3,368
    #2

    Коя програмка прави най-малък трафик?

    TeamSpeak

  4. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #3

    Коя програмка прави най-малък трафик?

    с yahoo messenger един час дрънкане (ако си спомням правилно) беше около 3mb. качеството е приемливо дори и на dial up на v90 (т.е. ~5k/s)

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #4

    Коя програмка прави най-малък трафик?

    Аха, с яхуто става да се говори дори и като няма реален ИП адрес.

  6. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #5

    Коя програмка прави най-малък трафик?

    Дотук 2-ма души сте за "Yahoo! Messenger"-а, значи ще се насоча към него (засега) и ще го изтестваме тези дни...



    Благодаря на всички за мненията!



    <font color="blue">//Добавено:



    Ето и резултатите от тестовете:



    Значи "E-PHONE" (българската) и "PICOPHONE" правят постоянен входящ и изходящ трафик, независимо дали говорите или не в момента. По този начин те правят трафик около 1 МВ за 3-4 мин. "RAVE 2" и "Yahoo Messenger" се справят чудесно с трафика - дори на вкючен микрофон, когато не се говори - програмките не отчитат това като трафик и в крайна сметка се получава 1 МВ от 15-20 мин. разговор. :-)</font id="blue">








Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. трафик..?
    От neznaeshta във форум Мрежи
    Отговори: 10
    Последно: 10-01-07, 23:54
  2. Програмка за следене на трафик
    От Smurfa във форум Мрежи
    Отговори: 10
    Последно: 22-11-06, 20:18
  3. IP трафик
    От b_sx3m във форум Windows
    Отговори: 3
    Последно: 18-03-04, 02:43
  4. Трафик
    От Ofink във форум Мрежи
    Отговори: 5
    Последно: 15-04-03, 14:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе