Резултати от 1 до 7 от общо 7

Въпрос

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    28
    #1

    Въпрос

    Привет.При опит да инсталирам програма ми излиза следното съобщен

    16 bit Windows Subsystem

    C:\WINDOWS\SYSTEM32\AUTOEXEC.NT.The system file is not suitable for running

    MS-DOS and Microsoft Windows applications.

    Проблеме в компа ли е?Благодаря.

  2.  
     
  3. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #2

    Въпрос

    ДА проблем в компа е. И при мен на служебния комп излиза същото. На друг, със същата OS програмата си тръгва без проблем. Засега не съм установил обаче, от какво се получава това.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,019
    #3

    Въпрос

    май при изчезнал C:\WINDOWS\SYSTEM32\AUTOEXEC.NT

  5. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    28
    #4

    Въпрос

    Презаредих наново въпросния фаил и се оправи,но при рестарт трябва наново да го инсталирам.

  6. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    294
    #5

    Въпрос

    Проблемът не е в компа а в съдържането на файл autoexec.nt



    Обикновено проблемът е, че програмата която искаш да стартитраш отваря повече файлове от допустимите по подразбиране за дос-системата. На някои компютри няма такъв проблем защото при инсталиране на WinXP той взема настройките автоматично от autoexec.bat и ако там са били правилно настроени няма проблем, но ако инсталацията е направена на компютър който не е бил конфигуриран има проблем.

    Проблемът се оправя по следния начин: копие на файла има в директория \windows\repair\. Взема се от там и се копира в директория \windows\system32\ след което няма проблем.

    Ако все още има проблем трябва да се увеличат стойностите на променливите files и buffers или да се включат като им се зададат стойности 100, ако не са включени във файла autoexec.nt

    Самото изтриване на файла autoexec.nt e в резултат на действието на вирус чието име не успях да установя, но ако някой се интересува да разгледа тази тема:

    http://www.setcom.bg/news/forum/topi...TOPIC_ID=17854



    Успех!

  7. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    28
    #6

    Въпрос

    От казаното до тук разбрах,че става въпрос за spyware.Тъи като познанията ми по англииски са на ниво 1 клас ми се иска някой да ми обясни на кратко на български за какъв вирус става въпрос и как да го ликвидирам,ако може.Благодаря.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    294
    #7

    Въпрос

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">От казаното до тук разбрах,че става въпрос за spyware.Тъи като познанията ми по англииски са на ниво 1 клас ми се иска някой да ми обясни на кратко на български за какъв вирус става въпрос и как да го ликвидирам,ако може.Благодаря.



    <div align="right">Originally posted by miro_73*-*03/12/2004*:* 1623</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Аз се справих с Ad-Aware SE Personal и Spybot - Search & Destroy, но ми се наложи на ръка да изчистя активните процеси от паметта, защото нито една от горните две програми не се справи с проблемът.



    Успех!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе